abakaviru, lamivudīnu un zidovudīnu (orāli) piesardzības pasākumi

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudītu progresu Jums vai Jūsu bērnam ir regulāri vizītēs, lai pārliecinātos, ka šīs zāles darbojas pareizi. Asins analīzes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu, nevēlamas ietekmes.

Šīs zāles var izraisīt smagu alerģisku reakciju dažiem pacientiem. Šī reakcija parasti notiek 6 nedēļu laikā pēc tam, kad zāles ir sākusies, bet tas var notikt jebkurā brīdī. Ja neārstē, tā var izraisīt smagu zemu asinsspiedienu un pat nāvi. Pārtrauciet šo zāļu lietošanu un konsultējieties ar ārstu nekavējoties, ja Jums vai Jūsu bērnam paziņojums vēderā vai vēdera sāpes, klepus, caureja, drudzis, galvassāpes, slikta dūša, nejutīgums vai tirpšana sejas, kājām vai rokām, sāpes locītavās, sāpes muskuļi, elpas trūkums, ādas izsitumi, iekaisis kakls, pietūkums pēdu vai apakšējo kāju; neparasts diskomforta sajūta vai slimības, neparasts nogurums vai vājums, vai vemšana.

Kad jūs vai jūsu bērns sāk lietot šīs zāles, jums tiks dota brīdinājuma kartīti, kas apraksta simptomus smagas alerģiskas reakcijas, kas var izraisīt abakaviru, lamivudīnu un zidovudīnu kombinācijā. Brīdinājuma karte sniedz arī informāciju par to, kā izturēties pret šo alerģiskas reakcijas. Jūsu drošībai, jums vajadzētu veikt brīdinājuma karti ar jums visu laiku.

Ja Jums vai Jūsu bērnam ir jāpārtrauc lietot abakaviru dēļ alerģiskas reakcijas, jums vajadzētu nekad vairs šo zāļu lietošanu. Atpakaļ neizmantoto zāles ar ārstu vai farmaceitu. Sliktāk reakcija, iespējams, pat nāve, var notikt, ja jūs atkal šo zāļu lietošanu. Pastāstiet ārstam, ja Jums kādreiz veikti abakaviru, it īpaši, ja Jums ir bijusi alerģiska reakcija uz to pagātnē.

Divas retas bet nopietnas reakcija uz šīm zālēm ir laktacidoze (pārāk daudz skābes līmenis asinīs) un aknu toksicitāte, kas ietver aknu palielināšanos. Tie ir biežāk, ja esat sieviete, ļoti liekais svars (aptaukošanās), vai esat lietojis zāles pret HIV ilgu laiku. Zvaniet savam ārstam, ja Jums vai Jūsu bērnam ir vairāk nekā viens no šiem simptomiem: sāpes vai diskomforts vēderā vai krampjveida, tumšs urīns, samazināta apetīte, caureja, vispārējs diskomforta sajūtu, gaišas krāsas izkārnījumi, muskuļu krampjveida vai sāpes; slikta dūša; neparasts nogurums vai vājums, apgrūtināta elpošana, vemšana vai dzeltenas acis vai ādu.

Kad Jūs vai Jūsu bērns sāktu HIV zāles, Jūsu imūnā sistēma var saņemt spēcīgāku. Ja jums ir infekcijas, kas ir paslēptas organismā (piemēram, pneimonija vai tuberkuloze), jūs varat pamanīt jaunus simptomus, kad Jūsu organisms mēģina ar tiem cīnīties. Ja tā notiek, pastāstiet par to savam ārstam.

Šīs zāles var izraisīt Jums vai Jūsu bērnam ir lieko ķermeņa tauku. Pastāstiet ārstam, ja pamanāt izmaiņas jūsu ķermeņa formas, ieskaitot paaugstinātu summu ķermeņa tauku kakla vai muguras augšējās, sejas, ap krūtīm, vai kuņģa apvidū. Jūs varētu arī zaudēt taukus no kājām, rokām vai sejas.

Šīs zāles var palielināt risku sirdslēkmes. Tas ir vairāk varētu notikt, ja jūs smēķējat, vai jau ir sirds slimības, augsts asinsspiediens, augsts holesterīna līmenis vai tauku līmeni asinīs. Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir sāpes krūtīs vai diskomfortu; slikta dūša, sāpes vai diskomfortu rokās, žokļa, muguras vai kakla; elpas trūkumu; svīšana vai vemšanu. Tie varētu būt simptomi sirdslēkmes.

Šīm zālēm nav samazināt inficēšanās risku ar HIV infekciju citiem dzimumkontakta ceļā vai piesārņojums caur asinīm. HIV var izplatīties uz citiem caur inficētu ķermeņa šķidrumiem, tostarp asinis, maksts šķidruma vai spermas. Ja jūs esat inficēts, tas ir labākais, lai izvairītos no jebkāda seksuāla darbību, kas ietver apmaiņu ķermeņa šķidrumiem ar citiem cilvēkiem. Ja jums ir sekss, vienmēr jāvalkā (vai jūsu partneris nodilumu) prezervatīvu ( “gumijas”). Izmantojiet tikai prezervatīvi izgatavoti no lateksa vai poliuretāna un izmantot tos katru reizi, jums ir kontakts ar spermu, maksts izdalījumi, vai asinīs. Tāpat nav dalīties adatas ar kādu vai izmantot netīras adatas. Ja Jums ir kādi jautājumi par to, sazinieties ar savu ārstu.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāļu un augu vai vitamīna piedevas.