abakaviru (orāli) piesardzības pasākumi

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudītu progresu Jums vai Jūsu bērnam ir regulāri vizītēs, lai pārliecinātos, ka šīs zāles darbojas pareizi. Asins analīzes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu, nevēlamas ietekmes.

Nelietojiet šīs zāles, ja Jūs lietojat arī citas zāles abakaviru satur (piemēram, Epzicom®, Triumeq®, Trizivir®).

Šīs zāles var izraisīt smagas alerģiskas reakcijas dažiem pacientiem. Šīs reakcijas parasti rodas 6 nedēļu laikā pēc tam, kad zāles ir sākusies, bet var notikt jebkurā brīdī. Ja neārstē, tā var izraisīt smagu zemu asinsspiedienu un pat nāvi. Sazinieties ar savu ārstu nekavējoties, ja Jūs vai Jūsu bērns paziņojums pēkšņs drudzis, ādas izsitumi, caureja, slikta dūša, sāpes vēderā, vemšana, vai sajūta neparasts nogurums vai slimības, klepus, apgrūtināta elpošana vai iekaisis kakls.

Kad jūs sākat lietot šīs zāles, Jums vai Jūsu bērnam tiks dota brīdinājuma kartīti, kas apraksta simptomus smagas alerģiskas reakcijas, kas var izraisīt abakaviru. Brīdinājuma karte sniedz arī informāciju par to, kā izturēties pret šo alerģiskas reakcijas. Jūsu drošībai, jums vajadzētu veikt brīdinājuma karti ar jums visu laiku.

Nepārtrauciet lietot šīs zāles, ja vien ārsts Jums to darīt. Ja Jūs pārtraucat lietot šīs zāles kāda iemesla dēļ, nesāc veikt to vēlreiz nekonsultējoties vispirms ar savu ārstu.

Ja Jums ir jāpārtrauc lietot abakaviru dēļ alerģiskas reakcijas, jums vajadzētu nekad vairs šo zāļu lietošanu. Atpakaļ neizmantoto zāles ar ārstu vai farmaceitu. Sliktāk reakcija, iespējams, pat nāve, var notikt, ja jūs atkal šo zāļu lietošanu. Pastāstiet ārstam, ja Jums vai Jūsu bērnam kādreiz veikti abakaviru, it īpaši, ja Jums ir bijusi alerģiska reakcija uz to pagātnē.

Divas retas bet nopietnas reakcija uz šīm zālēm ir laktacidoze (pārāk daudz skābes līmenis asinīs) un aknu toksicitāte, kas ietver aknu palielināšanos. Tie ir biežāk, ja esat sieviete, ļoti liekais svars (aptaukošanās), vai esat lietojis zāles pret HIV ilgu laiku. Zvaniet savam ārstam, ja Jums vai Jūsu bērnam ir vairāk nekā vienu no šiem simptomiem: diskomforts vēderā vai krampjveida, tumšs urīns, samazināta apetīte, caureja, vispārējs diskomforta sajūtu, gaismas krāsas izkārnījumi, muskuļu krampjveida vai sāpes, slikta dūša, neparasts nogurums vai vājums, apgrūtināta elpošana, vemšana, vai dzeltenas acis vai ādu.

Sākot lietot HIV zāles, Jūsu imūnā sistēma var saņemt spēcīgāku. Ja Jums vai Jūsu bērnam ir noteiktas infekcijas, kas ir paslēptas jūsu organismā, piemēram, pneimoniju vai tuberkulozi, jūs varat pamanīt jaunus simptomus, kad Jūsu organisms mēģina ar tiem cīnīties. Pastāstiet ārstam, ja Jums vai Jūsu bērnam novērojat jebkādas izmaiņas veselību.

Šīs zāles var izraisīt jums ir lieko ķermeņa tauku. Pastāstiet ārstam, ja Jums vai Jūsu bērnam paziņojums izmaiņas jūsu ķermeņa formas, piemēram, paaugstināts tauku daudzumu augšējā muguras un kakla, vai ap krūtīm un vēdera rajonā, vai zudums tauku no kājām, rokām un sejas .

Šīs zāles var palielināt risku sirdslēkmes. Tas ir vairāk varētu notikt, ja jūs smēķējat, vai jau ir sirds slimības, augsts asinsspiediens, augsts holesterīna līmenis vai tauku līmeni asinīs. Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir sāpes krūtīs vai diskomfortu, slikta dūša, sāpes vai diskomfortu rokās, žokļa, muguras vai kakla, elpas trūkums, svīšana, vai vemšana. Tie varētu būt simptomi sirdslēkmes.

Šīs zāles neļaus jums dot HIV savam partnerim seksa laikā. Pārliecinieties, ka jūs saprotat un praktizēt drošu seksu, piemēram, izmantojot lateksa prezervatīvi, pat tad, ja jūsu partneris ir arī HIV. Nedodiet adatas, zobu sukas un žiletes ar kādu citu.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāļu un augu vai vitamīna piedevas.