Actos: Izmanto, devu un blakusparādības

Kas ir Actos?

Actos ir cilvēkiem ar 2. tipa cukura diabētu. Pioglitazons nav ārstēšanai 1. tipa cukura diabētu.

Actos var arī izmantot mērķiem, šo medikamentu ceļvedi nav uzskaitītas.

Jums nevajadzētu lietot Actos, ja Jums ir smaga vai nekontrolēta sirds mazspēja, vai ja jums ir urīnpūšļa vēzi. Nelietojiet šīs zāles, ja Jums ir stāvoklī diabētiskās ketoacidozes (zvaniet savam ārstam ārstēšanai ar insulīnu). Actos nav ārstēšanai 1. tipa cukura diabētu.

Svarīga informācija

Actos var izraisīt vai pasliktināt sastrēguma sirds mazspēju. Pārtraukt lietot šīs zāles un izsauktu ārstu, ja Jums ir elpas trūkums (pat ar vieglu slodzes), pietūkums, vai straujš svara pieaugums.

Jums nevajadzētu lietot Actos, ja Jums ir alerģija pret pioglitazonu vai ja Jums ir smaga vai nekontrolēta sirds mazspēja, vai urīnpūšļa vēzi. Nelietojiet šīs zāles, ja Jums ir stāvoklī diabētiskās ketoacidozes (zvaniet savam ārstam ārstēšanai ar insulīnu).

Lai pārliecinātos Actos ir droši par jums, pastāstiet savam ārstam, ja Jums ir

sastrēguma sirds mazspēju vai sirds slimība

Pirms šo zāļu lietošanas

šķidruma aizture

anamnēzē urīnpūšļa vēzi

vēsture sirdslēkmes vai insulta; vai

aknu slimība.

Šo zāļu lietošana var palielināt risku nopietnām sirds problēmām. Tomēr ne ārstējot Jūsu diabētu var kaitēt jūsu sirdi un citus orgānus. Konsultējieties ar savu ārstu par riskiem un ieguvumiem, ārstējot Jūsu diabētu ar Actos.

Actos var palielināt risku saslimt ar urīnpūšļa vēzi. Konsultējieties ar savu ārstu par jūsu īpašu risku.

Sievietēm var būt biežāk nekā vīrieši, ir kaulu lūzumu, augšdelmā, roku vai kāju, lietojot Actos. Konsultējieties ar savu ārstu, ja jums ir bažas par šo iespēju.

valdība grūtniecības kategorija C. Nav zināms, vai Actos kaitēt nedzimušam bērnam. Pastāstiet ārstam, ja esat grūtniece vai plānojat grūtniecību, lietojot šīs zāles.

Skaties arī: Grūtniecība un zīdīšanas brīdinājumi (jo sīkāk)

Dažas sievietes izmanto Actos sākuši kam menstruācijas, pat pēc tam, kad nav laika posmu ilgu laiku sakarā ar veselības stāvokli. Jūs, iespējams, var palikt stāvoklī, ja menstruācijas restart. Konsultējieties ar savu ārstu par nepieciešamību dzimstības kontroli.

Nav zināms, vai pioglitazons izdalās mātes pienā vai ja tas varētu kaitēt baro bērnu. Jūs nedrīkstat barot bērnu ar krūti, lietojot šīs zāles.

Nedod šīs zāles, lai ikviens līdz 18 gadu vecumam bez ārsta konsultācijas. Actos nedrīkst bērnam.

Veikt Actos tieši tā, kā noteicis ārsts. Ievērot visus norādījumus uz jūsu recepšu etiķetes. Jūsu ārsts var reizēm mainīt devu, lai pārliecinātos, ka jūs saņemsiet vislabākos rezultātus. Nelietojiet šīs zāles lielākos vai mazākos daudzumos vai ilgāk, nekā ieteikts.

Actos parasti lieto vienu reizi dienā. Jūs varat lietot zāles ar ēdienu vai bez tā.

Jūsu cukura līmenis asinīs būs jāpārbauda bieži, un jums var būt nepieciešamas citas asins analīzes, ārsta kabinetā.

Zems cukura līmenis asinīs (hipoglikēmija), var notikt ar visiem, kam ir diabēts. Simptomi ir galvassāpes, izsalkumu, svīšana, bāla āda, aizkaitināmība, reibonis, slikta nestabils, vai grūtības koncentrēties. Vienmēr saglabā avots cukura ar jums, ja jums ir zems cukura līmenis asinīs. Cukura avoti ir augļu sulas, karamele, krekeri, rozīnes, un nav uzturs soda. Pārliecinieties, ka jūsu ģimene un tuvi draugi zina, kā palīdzēt jums avārijas.

Ja Jums ir smaga hipoglikēmiju un nevar ēst vai dzert, izmantojiet glikagona injekciju. Jūsu ārsts var izrakstīt glikagona avārijas injekcijas komplektu un pateiks, kā to izmantot.

Pārbaudiet cukura līmeni asinīs uzmanīgi laikos stress, ceļojumi, slimības, operācijas vai neatliekamā medicīniskā palīdzība, enerģisku īstenošanu, vai arī, ja lietojat alkoholu vai izlaist ēdienreizes. Šīs lietas var ietekmēt jūsu glikozes līmenis un devu vajadzībām var arī mainīties. Nemainiet medikamentu devu vai grafiku bez ārsta konsultācijas.

Izmantojiet Actos regulāri, lai iegūtu vislielāko labumu. Iegūstiet savu recepti uzpildīt, pirms jūs darbināt no zāles pilnībā.

Kā man vajadzētu lietot Actos?

Actos ir tikai daļa no ārstēšanas programma, kas var ietvert arī diētu, īstenošanu, svara kontrole, asins cukura testēšanu, un īpašu medicīnisko aprūpi. Sekojiet ārsta norādījumiem ļoti cieši.

Uzglabāt istabas temperatūrā, prom no mitruma, siltuma un gaismas. Uzglabāt cieši noslēgtā, kad to nelieto.

Lietojiet aizmirsto devu, tiklīdz atceraties. Izlaidiet aizmirsto devu, ja tas ir gandrīz laiks, lai jūsu nākamo plānoto devu. Nelietojiet papildu zāles veido aizmirsto devu.

 Jums var būt pazīmes zems cukura līmenis asinīs, piemēram, galējas vājums, redzes traucējumi, svīšana, grūtības runāt, trīce, sāpes vēderā, apjukums un krampji (konvulsijas).

Izvairieties no alkohola lietošanas. Tas pazemina cukura līmeni asinīs un var traucēt jūsu diabēta ārstēšanai.

Saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja jums ir kāds no šiem pazīmes alerģiskas reakcijas pret Actos: nātrene; apgrūtināta elpošana; pietūkums sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums.

Pārtrauciet lietot Actos un izsauktu ārstu, ja Jums ir simptomi aknu bojājumu: slikta dūša, sāpes vēdera augšdaļā, nieze, apetītes zudums, tumšs urīns, māla krāsas izkārnījumi, vai dzelte (dzeltena ādas vai acīs).

Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir

elpas trūkums (pat ar vieglu slodzes), pietūkums, straujš svara pieaugums

rozā vai sarkans urīns, sāpīga vai apgrūtināta urinācija, urinācijas vairāk nekā parasti

izmaiņas jūsu vīziju; vai

pēkšņas neparastas sāpes rokā, roku vai kāju.

Kas notiek, ja es garām devu?

Bieži Actos blakusparādības var būt

Kas notiek, ja es pārdozēt?

galvassāpes

muskuļu sāpes; vai

Ko vajadzētu izvairīties?

auksti simptomi, piemēram, aizlikts deguns, deguna blakusdobumu sāpes, šķavas, iekaisis kakls.

Tas nav pilns saraksts no blakusparādībām un var rasties citi. Zvaniet savam ārstam par ārsta padomu par blakusparādības. Jūs varat ziņot par blakusparādībām valdībai pie valdības-1088.

Actos blakusparādības

Pastāstiet ārstam, ja lietojat insulīnu. Ņemot Actos kamēr lietojat insulīnu, var palielināt savu risku nopietnām sirds problēmām.

Pastāstiet ārstam par visām zālēm, ko lietojat, un tiem, jūs sākat vai pārtraucat lietot ārstēšanas ar Actos laikā, īpaši

gemfibrozilu

rifampīnu; vai

citas mutvārdu diabēta zāles, piemēram, acetoheksamīds, hlorpropamīdu, glimepirīdu, glipizīds, tolbutamīdu.

Šis saraksts nav pilnīgs, un daudzas citas zāles var palielināt vai samazināt iedarbību Actos uz pazemina cukura līmeni asinīs. Tas ietver recepšu un pār-the-counter zāles, vitamīnus un augu izcelsmes produktiem. Ne visi iespējamie mijiedarbība ir uzskaitītas šo medikamentu ceļvedi.

13.02.2014-05-19, 10:58:51.

C Grūtniecība kategorija risku nevar izslēgt

CSA Kalendārs N Ne kontrolēts narkotika

Apstiprināšana Vēsture Kalendārs Narkotiku vēsture pie valdības

Diabēts, 2. tips metformīnu, asparta insulīns, glipizīda, Januvia, glimepirīdu, Victoza, Lantus, gliburīdu, pioglitazons, Invokana, Tradjenta, Glucophage, Janumet, Levemir, Novolog, Humalog, Amaryl, Farxiga, Onglyza, Welchol, Glucotrol, Trulicity, sitagliptīns , Bydureon, Jardiance

Citu narkotisko vielu ietekmē Actos?

Actos (pioglitazonu)