adriamicīns

Miokarda bojājums var rasties ar doksorubicīna hidrohlorīda sastopamībai no 1% līdz 20% kumulatīvo devu no 300 līdz 500 mg / m (2), ja doksorubicīna hidrohlorīds ievada ik pēc 3 nedēļām. Par kardiomiopātiju risks vēl vairāk pastiprina ar vienlaikus kardiotoksisku terapiju. Novērtēt kreisā kambara izsviedes frakcijas (KKIF) pirms un regulāri tās laikā un pēc ārstēšanas ar doksorubicīna hidrohlorīds. Sekundārā akūta mieloleikoze (AML) un mielodisplastiskais sindroms (MDS) notiek lielāku biežumu pacientiem, kuri ārstēti ar antraciklīniem, ieskaitot doksorubicīna hidrohlorīda. Ekstravazācija doksorubicīna hidrohlorīda var izraisīt smagu vietējo audu bojājumu un nekrozi prasa plašu izgriešanu un ādas pārstādīšana. Nekavējoties izbeigt narkotiku, un piemērot ledus uz skartajā zonā. Smaga mielosupresija rezultātā nopietnas infekcijas, septiskā šoka, prasība pārliešanas, var rasties hospitalizācija, un nāve.

Izmanto adriamicīnu

Terapeitiskās klase: pretaudzēju līdzekļi

Ķīmiskais klase: antraciklīnu

Doksorubicīna pieder pie zāļu grupas, kas pazīstama kā Pretvēža. Šķiet traucēt izaugsmi vēža šūnas, kas tad galu galā iznīcina organismā. Tā izaugsme normālu ķermeņa šūnas var ietekmēt arī ar doksorubicīnu, radīsies arī citas sekas. Daži no tiem var būt nopietnas, un jāziņo par to savam ārstam. Citas blakusparādības, piemēram, matu izkrišana, nedrīkst būt nopietna, bet var radīt bažas. Dažas blakusparādības var nenotikt līdz mēnešus vai gadus pēc lieto zāles.

Pirms sākat ārstēšanu ar doksorubicīnu, jūs un jūsu ārsts būtu runāt par ieguvumiem šis zāles darīs, kā arī risku, izmantojot to.

Šīs zāles ir jālieto tikai vai tiešā uzraudzībā ārstu.

Kad zāles ir apstiprināts tirdzniecībai uz noteiktu lietošanai, pieredze var pierādīt, ka tas ir noderīgs arī citām medicīniskām problēmām. Lai gan šie izmantošanas veidi nav iekļauti produktu marķējumā, doksorubicīna lieto atsevišķiem pacientiem ar šādiem veselības traucējumiem

Lemjot lietot zāles, risks zāļu lietošanas ir jāsamēro labi tas būs jādara. Tas ir lēmums, jūs un jūsu ārsts dos. Par šīm zālēm, būtu jāapsver šādi

Pirms Izmantojot adriamicīnu

Pastāstiet ārstam, ja Jums kādreiz bijusi neparasta vai alerģiska reakcija pret šīm zālēm vai kādas citas zāles. Arī pastāstīt savu veselības aizsardzības speciālistu, ja jums ir kādi citi veidi alerģijām, piemēram, pievienošanu pārtikas produktiem, krāsvielām, konservantiem, vai dzīvniekiem. Par bezrecepšu produktiem, rūpīgi izlasiet etiķetes vai iepakojuma sastāvdaļas.

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts pediatrijā specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību doksorubicīna injekcijām bērniem. Tomēr sirds problēmas biežāk rodas bērniem līdz 2 gadu vecumam, kuri parasti ir jutīgāki ietekmei doksorubicīna injekcijas.

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts Geriatric specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību doksorubicīna injekcijām vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Studijas Sievietēm zīdīšanas ir pierādījuši kaitīgas zīdaiņu ietekmi. Alternatīva šīs zāles jāizraksta vai Jums jāpārtrauc barošana ar krūti, lietojot šīs zāles.

Lai gan dažas zāles nedrīkst lietot kopā vispār, citos gadījumos divas dažādas zāles var lietot kopā, pat tad, ja varētu rasties mijiedarbība. Šajos gadījumos, Jūsu ārsts var vēlēties mainīt devu, vai var būt vajadzīgi citi pasākumi. Kad jūs saņemat šīs zāles, tas ir īpaši svarīgi, ka jūsu veselības aprūpes speciālistam zināt, ja Jūs lietojat kādu no tālāk minētajām zālēm. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

Izmantojot šīs zāles ar kādu no šīm zālēm nav ieteicama. Jūsu ārsts var izlemt, ka nav pret jums ar šo medikamentu vai mainīt dažas citas zāles jūs lietojat.

šīs zāles izmantošana ar kādu no šīm zālēm parasti nav ieteicama, bet var būt nepieciešama dažos gadījumos. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Izmantojot šīs zāles ar kādu no šīm zālēm var izraisīt paaugstinātu risku noteiktu blakusparādību, bet izmantojot gan narkotikas var būt labākais ārstēšanas jums. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Dažas zāles nedrīkst lietot pie vai ap laiku ēdot pārtiku vai ēdot noteikta veida pārtiku, jo var rasties mijiedarbība. Izmantojot alkoholu vai tabaku ar noteiktām zālēm, var izraisīt arī mijiedarbība, kas notiek. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

Izmantojot šīs zāles ar kādu no šiem parasti nav ieteicama, bet var būt neizbēgama dažos gadījumos. Ja to izmanto kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat šīs zāles, vai jums instrukciju par lietošanu pārtikas, alkohola vai tabakas.

Par citām medicīniskām problēmām klātbūtne var ietekmēt šo zāļu lietošanu. Pārliecinieties, ka jums pastāstīt ārstam, ja Jums ir kādas citas medicīniskas problēmas, jo īpaši

Medmāsa vai cits apmācīts veselības aprūpes speciālists sniegs Jums šīs zāles slimnīcā vai vēža ārstniecības iestādē. Šīs zāles ir dota caur adatas novieto vienā no vēnām.

Šīs zāles parasti tiek reizi 21 līdz 28 dienas. Jūs varat saņemt arī citas zāles, lai palīdzētu novērst sliktu dūšu un vemšanu.

Doksorubicīna dažreiz lieto kopā ar dažām citām zālēm. Ja Jūs saņemat kombināciju zāles, ir svarīgi, ka jūs saņemat katru īstā brīdī. Ja Jūs lietojat kādu no šīm zālēm ar muti, jautājiet savam ārstam, lai palīdzētu jums plānot tā, lai ņemtu tos pareizajā laikā.

Kamēr jūs lietojat šīs zāles, Jūsu ārsts var vēlēties, lai Jūs dzert papildus šķidrumu, lai jums iet vairāk urīna. Tas palīdzēs novērst problēmas ar nierēm un saglabāt Jūsu nieres darbojas labi.

Šīs zāles ir jānāk ar lietošanas pamācībā. Ir ļoti svarīgi, ka jūs izlasīt un saprast šo informāciju. Noteikti konsultējieties ar savu ārstu par kaut ko jūs nesaprotat.

Šīs zāles ir jādod pēc noteikta grafika. Ja esat izlaidis devu vai aizmirsis lietot zāles, zvaniet savam ārstam vai farmaceitam par norādījumiem.

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudītu savu progresu ar regulāriem apmeklējumiem, lai pārliecinātos, ka šīs zāles darbojas pareizi. Asins analīzes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu, nevēlamas ietekmes.

Pareiza izmantošana adriamicīnu

šo zāļu lietošana grūtniecības laikā var kaitēt Jūsu bērnam. Izmantot efektīvus pretapaugļošanās lai saglabātu jūs vai jūsu partneris no grūtniecības iestāšanos terapijas laikā un 6 mēnešus pēc pēdējās devas šīs zāles. Ja jūs domājat, ka jums ir iestājusies grūtniecība, lietojot zāles, pastāstiet par to savam ārstam.

Šīs zāles var izraisīt neatgriezeniskus sirds muskuļu bojājumus, kas noved pie sirds mazspēju. Tas ir vairāk iespējams, ja jums ir citas problēmas ar sirdi, ir bijusi vai pašlaik saņem staru terapiju, lai jūsu krūtīs, vai ir saņēmuši citas pretvēža zāles. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir sāpes krūtīs, samazināta urīna izdalīšanās, neregulāra sirdsdarbība, apgrūtināta elpošana, strauju svara pieaugumu, vai pietūkums jūsu roku, potīšu vai pēdu.

Šīs zāles var palielināt risku, ka jaunu vēža, piemēram, akūtu mieloleikozi (AML) vai mielodisplastisko sindromu (MDS). Konsultējieties ar savu ārstu, ja jums ir bažas par šo risku.

Ja doksorubicīna nejauši iesūcas no vēnas, kurā tas tiek ievadīts, tas var bojāt dažus audus un izraisīt rētu veidošanos. Pastāstiet ārstam vai medicīnas māsai uzreiz, ja pamanāt, apsārtums, sāpes vai pietūkums vietā injekcijas.

Kamēr Jūs ārstē ar doksorubicīnu, un pēc tam, kad pārtraukt ārstēšanu ar to, nav nekādu imunizāciju (vakcinācija) bez ārsta apstiprinājums. Doksorubicīns var samazināt Jūsu organisma pretestību, un pastāv iespēja, jūs varētu saņemt infekciju imunizācijas ir domāts, lai novērstu. Turklāt citi dzīvo Jūsu mājsaimniecībā personas nedrīkst lietot perorālo poliomielīta vakcīnu, jo pastāv iespēja, viņi varētu iet poliomielīta vīruss uz jums. Tāpat, lai izvairītos personas, kas veikti mutvārdu poliomielīta vakcīnu pēdējo mēnešu laikā. Do not get tuvu viņiem, un nav palikt vienā telpā ar viņiem ļoti ilgi. Ja jūs nevarat veikt šos piesardzības pasākumus, jums vajadzētu apsvērt valkājot aizsargājošu sejas masku, kas aptver degunu un muti.

Doksorubicīns var īslaicīgi samazināt skaitu balto asins šūnu asinīs, palielinot izredzes iegūt infekciju. Tā var arī samazināt trombocītu skaitu, kas ir nepieciešami, lai pareizi asins recēšanu. Ja tā notiek, ir daži piesardzības pasākumi, jūs varat veikt, jo īpaši, ja jūsu asins aina ir zems, lai samazinātu inficēšanās risku vai asiņošanas

Šīs zāles var izraisīt nopietnu veida reakcijas sauc audzēja sabrukšanas sindroma. Jūsu ārsts var sniegt jums zāles, lai palīdzētu novērst. Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir samazināšanos vai izmaiņas urīna daudzuma, locītavu sāpes, stīvumu, vai pietūkums, muguras, sānu, vai sāpes vēderā, strauju svara pieaugumu, pietūkums pēdu vai zemākas kājām, vai neparasts nogurums vai vājums.

Šīs zāles var samazināt summu, spermas izgatavoti un ietekmēt cilvēka spēju kļūt par tēvu. Tas var arī izraisīt priekšlaicīgu menopauzi sievietēm. Konsultējieties ar savu ārstu pirms lietojat šīs zāles, ja jūs plānojat ir bērni.

Piesardzības pasākumi, vienlaikus izmantojot adriamicīnu

Doxorubicin izraisa savu urīnu pārvērst sarkanīgs krāsā, kas var notraipīt drēbes. Tas nav asinis. Ir sagaidāms, un ilgst tikai 1 vai 2 dienas pēc katra devas tiek dota.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāļu un augu (piemēram, asinszāli) vai vitamīnu.

Kopā ar saviem vajadzīgi sekām, zāles var izraisīt dažas nevēlamas sekas. Lai gan ne visas no šīm blakusparādībām var rasties, ja tie rodas, tad var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.

Sazinieties ar savu ārstu vai medmāsu nekavējoties, ja kāds no šiem blakusparādībām

Dažas blakusparādības var rasties, kas parasti nav nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šīs blakusparādības var iet prom ārstēšanas laikā, kā Jūsu organisms pielāgojas pie zālēm. Arī jūsu veselības aprūpes speciālists, iespējams, var jums pastāstīt par to, kā novērst vai samazināt dažas no šīm blakusparādībām. Sazinieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, ja kāda no šīm blakusparādībām turpinātu vai ir apnicīgs, vai, ja jums ir kādi jautājumi par viņiem

Pēc tam, kad Jūs pārtraucat lietot šīs zāles, tas tomēr var radīt dažas blakusparādības, kas nepieciešama uzmanība. Šajā laika periodā, konsultējieties ar ārstu nekavējoties, ja Jūs novērojat šādas blakusparādības

Citas blakusparādības var rasties arī dažiem pacientiem nav uzskaitīti. Ja jūs novērojat jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.

Adriamicīnu blakusparādības

Adriamicīnu (doksorubicīnu)

Pieejamība Rx Recepšu tikai

D Grūtniecība kategorija Pozitīva pierādījumi riskam

CSA Kalendārs N Ne kontrolēts narkotika

Krūts vēža metotreksātu, tamoksifēnu, anastrozols, Letrozole, Arimidex, Taxol

Akūta limfoleikoze metotreksātu, Gleevec imatinibs, doksorubicīna, merkaptopurīns, Sprycel

Bronchogenic karcinoma doksorubicīna

Urīnpūšļa vēža cisplatīns, doksorubicīna, mitomicīna Platinol, Tecentriq