Ahileja cīpslas plīsumu ārstēšanu un narkotikas

Nonsurgical ārstēšana

ķirurģija

Ārstēšana par plīsušas Ahileja cīpsla bieži ir atkarīgs no jūsu vecuma, aktivitātes līmeni un smaguma traumas. Vispār, jaunākiem un aktīvākiem cilvēkiem bieži izvēlas operācija, lai labotu pilnīgi plīsums Ahileja cīpslu, bet vecāki cilvēki biežāk izvēlas nonsurgical ārstēšanu. Jaunākie pētījumi tomēr liecina samērā vienādu efektivitāti gan operatīvās un nonoperative vadību.

atjaunošana

Šī pieeja parasti ietver valkājot cast vai kājām boot ar ķīļiem, lai paaugstinātu savu papēdi, kas ļauj jūsu plosītos cīpsla dziedināt. Šī metode ļauj izvairīties no riskiem, kas saistīti ar operācijas, piemēram, infekciju. Tomēr iespējamība atkārtoti plīsums var būt lielāks ar nonsurgical pieeju, un atgūšana var aizņemt ilgāku laiku. Ja rodas atkārtoti pārrāvums, ķirurģiska remonts var būt grūtāk.

Procedūra parasti ietver veicot griezumu uz muguras jūsu apakšstilbu un izšūšanas plosītos cīpslu kopā. Atkarībā no stāvokļa plosītos audu, remonts var pastiprināt ar citiem cīpslām. Ķirurģiskās komplikācijas var būt infekcijas un nervu bojājumus. Infekciju rādītāji ir samazināts operācijas, kas nodarbina mazāku griezumi.

Pēc apstrādes, vai ķirurģijas vai nonsurgical, jūs iet cauri rehabilitācijas programmu, kas ietver fiziskās terapijas vingrinājumi, lai stiprinātu savu kāju muskuļus un Ahileja cīpslu. Lielākā daļa cilvēku atgriezties savā iepriekšējā līmenī darbības četru līdz sešu mēnešu laikā.