akupunktūra pret muguras sāpēm?

Daudzi cilvēki, kuriem ir hroniskas muguras sāpes ir atraduši akupunktūra būt noderīga. Bet zinātniski pierādījumi, lai atbalstītu šos apgalvojumus ir sajaukti, daļēji tāpēc, ka tas var būt grūti izdomāt labu formu viltus akupunktūru salīdzināšanai.

Akupunktūra par muguras sāpēm ietver ievietojot ļoti plānas adatas dažādos dziļumos uz stratēģiskajiem punktiem uz ķermeņa. Zinātniskie pētījumi liecina, ka viltus akupunktūra darbojas tikpat labi kā reālu akupunktūra muguras sāpes. Galvenais punkts, lai gan, ir tas, ka vairākos pētījumos, gan izlikšanās akupunktūras un nekustamā akupunktūras atvieglots muguras sāpes labāk nekā kam nav ārstēšanu vispār.

Tas varētu nozīmēt, ka viltus akupunktūra – laižot adatas vietās, kas nav saistītas ar tradicionālo ārstēšanas punktus – varētu būt, kam ir ietekme, vai tas varētu nozīmēt, ka ietekme akupunktūru var būt daļēji uz placebo efektu.

Pētījums par akupunktūru pieaug, taču interpretējot tas joprojām ir izaicinājums. Tagad, lielākā daļa pētījumu, šķiet, norāda, ka lielākā daļa cilvēku, akupunktūras rezultāti dažās labvēlīgo iedarbību ar zemu blakusparādību risks, ja pakalpojumu sniedz labi apmācīts ārsta.

Tātad, ja cita ārstēšana nav palīdzējusi jūsu muguras sāpes, tas var būt vērts mēģināt adatu terapija. Bet, ja jūsu muguras sāpes nesākas uzlabot dažu nedēļu laikā, adatu terapija var nebūt īstais ārstēšana jums.