Alcheimera: tas ir jūsu gēnos?

Vairāki gēni ir bijusi saistīta ar Alcheimera slimību, bet ir nepieciešams vairāk pētījumu.

Daži gēni padarīt jūs, visticamāk, lai attīstītu Alcheimera slimību.

Gēniem kontrolēt funkciju katru šūnu jūsu organismā. Daži gēni nosaka pamatīpašības, piemēram, krāsu jūsu acīm un matiem. Citas gēni var padarīt jūs, visticamāk, lai attīstītu konkrētas slimības, tostarp Alcheimera slimību.

Pētnieki ir konstatētas vairākas gēniem, kas saistīti ar Alcheimera slimību. Tomēr ģenētiskie riska faktori ir tikai viens no iesaistītajiem iegūt Alcheimera slimību faktoriem.

Visizplatītākā šķirne Alcheimera slimība parasti sākas pēc 65 gadu vecuma (vēlu parādījusies Alcheimera slimība). Visbiežākās gēns saistīts ar vēlu-sākušos Alcheimera slimība sauc apolipoproteīna E (APOE).

APOE ir trīs kopīgas formas

Tāpēc, ka jūs mantot vienu APOE gēnu no savas mātes un otru no sava tēva, jums ir divas kopijas APOE gēnu. Kam ir vismaz viens APOE E4 gēns palielina risku saslimt ar Alcheimera slimību. Ja jums ir divas APOE E4 gēnus, jūsu risks ir vēl lielāks.

Bet ne visi, kam ir viens vai pat divi APOE E4 gēnus attīsta Alcheimera slimību. Un slimība rodas daudziem cilvēkiem, kuriem nav pat ir APOE E4 gēnu, kas liecina, ka APOE e4 gēns ietekmē risku, bet nav cēlonis. Citi ģenētisko un vides faktori, iespējams, ir iesaistīti attīstībā Alcheimera slimību.

Kā pētījumu par ģenētiku Alcheimera progresē, pētnieki atklātu saites starp vēlu parādījusies Alcheimera un vairākiem citiem gēniem. Vairāki piemēri

Pētnieki turpina, lai uzzinātu vairāk par pamata mehānismus Alcheimera slimība, kas potenciāli var radīt jaunus veidus, kā ārstēt un novērst slimības.

Tāpat kā ar APOE, šie gēni ir riska faktori, kas nav tiešie cēloņi. Citiem vārdiem sakot, ar variāciju vienu no šiem gēniem var palielināt savu risku Alcheimera. Tomēr ne visi, kas ir viens izstrādās Alcheimera slimību.

Ļoti neliela daļa cilvēku, kam attīstās Alcheimera slimība ir agrīnās sākumu veidu. Pazīmes un simptomi šāda veida parasti parādās starp vecumu 30 un 60 gadiem. Šis no Alcheimera slimības tips ir ļoti cieši saistīta ar saviem gēniem.

Zinātnieki ir identificējuši trīs gēnus, kurā mutācijas izraisa agrīnās sākumu Alcheimera slimību. Ja jūs mantot vienu no šiem mutācijas gēnu no jebkurš no vecākiem, jums, iespējams, būs Alcheimera simptomi, pirms iesaistīties vecuma 65. gēni

Mutācijas šo gēnu izraisīt ražošanu pārmērīga toksisku proteīnu fragmentu sauc amiloīda-beta peptīds. Šis peptīds, var veidot ar galvas smadzeņu, lai veidotu pikas, ko sauc par amyloid plāksnes, kas ir raksturīgs ar Alcheimera slimību. Palielinājums toksisko amiloīda beta peptīdu un amyloid plāksnes var izraisīt nāvi nervu šūnas, un progresīvi pazīmēm un simptomiem šo slimību.

Kā amyloid plāksnes savākt smadzenēs, Tau olbaltumvielu disfunkciju un turēties kopā, lai veidotu neurofibrillargy sapīšanos. Šie sapīšanos ir saistītas ar patoloģisku smadzeņu funkcijas redzējis Alcheimera slimību.

Tomēr daži cilvēki, kas ir agrīnās sākumu Alcheimera nav mutācijas šajās trīs gēni. Tas liek domāt, ka daži agri vecumā parādījušos formas Alcheimera slimība ir saistīta ar citām ģenētiskām mutācijām vai citi faktori, kas nav identificēti vēl.

Lielākā daļa eksperti neiesakām ģenētiskā testēšana vēlu parādījusies Alcheimera slimību. Dažos gadījumos par agrīnās sākumu Alcheimera slimība, tomēr, ģenētiskā testēšana var būt lietderīgi.

Attiecībā uz APOE, tikai tāpēc, ka jums ir E4 dažādas nenozīmē, ka jūs saņemsiet Alcheimera slimību. Kaut arī daudzi cilvēki ar APOE e4 attīstīt Alcheimera, daudzi nav. Un otrādi, daži cilvēki, kuriem nav APOE E4 gēniem attīstīt Alcheimera slimību.

Lielākā daļa ārstiem atturēt pārbaudot APOE genotipu, jo rezultāti ir grūti interpretēt. Un ārsti parasti var diagnosticēt Alcheimera slimību, neizmantojot ģenētisko testēšanu.

Testēšana par mutantu gēnu, kas ir saistīti ar agrīnās sākumu Alcheimera – APP, PSEN1 un PSEN2 – var sniegt vairāk konkrētus rezultātus, ja jūs parādot agri simptomi vai ja jums ir ģimenes anamnēzē ir agrīnā sākušos slimību. Ģenētiskā testēšana agrīnās sākumu Alcheimera var būt arī ietekme uz pašreizējām un nākotnes terapeitiskās zāļu pētījumos.

Pirms tiek pārbaudīta, tas ir svarīgi, lai nosvērt emocionālās sekas, kam šo informāciju. Rezultāti var ietekmēt jūsu tiesības uz zināma veida apdrošināšanas, piemēram, invaliditātes, ilgtermiņa aprūpes un dzīvības apdrošināšanu.

Pētnieki ir aizdomas, ka daudz vairāk gēni, kas nav identificēti vēl ietekmē risku, Alcheimera slimību. Šāda informācija var izrādīties ļoti svarīga, lai attīstītu jaunus veidus, lai ārstētu, vai pat novērst, Alcheimera slimība nākotnē.

Alcheimera slimība Genetics pētījums, sponsorē valsts institūts Novecošana, izskata ģenētisko informāciju no ģimenēm, kas ir vismaz divas ģimenes locekļiem, kuri ir izstrādāti Alcheimera pēc 65. Ja jūsu ģimene ir ieinteresēti piedalīties šajā pētījumā laikmetā, apmeklējiet tīmekļa vietni Valsts Cell Repository Alcheimera slimību.

Vairāki citi pētījumi tiek izvērtējot ģenētika cilvēku ar Alcheimera slimību un viņu ģimenes locekļiem. Lai uzzinātu vairāk par šiem pētījumiem, un to, vai viņi darbā brīvprātīgos, apmeklēt Nacionālo institūta Novecošana ir Alcheimera slimība Izglītības un Referral centra mājas lapā, vai arī jautājiet savam ārstam, ko izmēģinājumi varētu būt pieejams.

apmeklējiet savu ārstu