alerģijas zāles: zināt jūsu iespējas

Vairāku veidu zāles lieto, lai ārstētu alerģijas simptomus. Šeit vairāk informācijas.

Alerģijas zāles ir pieejamas kā tabletes, šķidrumi, inhalatori, deguna pilieni, eyedrops, ādas krēmi un šāvienu (injekcijas). Dažas alerģijas zāles ir pieejami pār-the-counter, bet citi ir pieejami tikai par recepti. Lūk, kopsavilkums par dažādu veidu alerģijas zāles un kāpēc viņi lieto.

Antihistamīna bloķēt histamīna, simptoms, kas izraisa ķīmisku jūsu imūnsistēmu atbrīvo alerģiskas reakcijas laikā.

Perorālie antihistamīni, pieejams kā pār-the-counter un recepšu medikamentiem, vieglumu iesnas, niezošas vai acu asarošana, nātrene, pietūkums un citas pazīmes vai simptomi alerģijas. Tā kā daži no šiem medikamentiem var izraisīt miegainību un nogurumu, tie nav jāņem, vadot transportlīdzekļus vai darot citas potenciāli bīstamas darbības.

Antihistamīna, kas mēdz izraisīt miegainību iekļaut

Šie antihistamīna ir daudz mazāka iespēja izraisīt miegainību

Antihistamīna deguna aerosoli palīdzēt atbrīvot šķaudīšana, nieze vai iesnas, sinusa sastrēgumu un nazofaringeālajā telpā. Blakusparādības antihistamīna deguna pilieni var būt rūgta garša, miegainība vai nogurums. Recepšu antihistamīna deguna aerosoli ietvert

Antihistamīna Eyedrops, pieejams kā pār-the-counter vai recepšu zāles, var atvieglot niezi, sarkanas, pietūkušas acis. Šie pilieni var būt kombinācija antihistamīna un citu zāļu.

Blakusparādības var būt galvassāpes un sausas acis. Ja antihistamīna pilieni iedzelt vai sadedzināt, mēģiniet turot tos ledusskapī vai izmantojot atdzesētu mākslīgā-asaru pilieni, pirms jūs izmantot ārstnieciskos pilienus. piemēri

Tūsku tiek izmantotas ātri, pagaidu atvieglotu deguna un sinusa sastrēgumu. Tie var izraisīt bezmiegu, galvassāpes, paaugstināts asinsspiediens un uzbudināmība. Tie nav ieteicama grūtniecēm vai cilvēkiem ar augstu asinsspiedienu, sirds un asinsvadu slimības, glaukoma vai hipertireoze.

Perorālie tūsku atbrīvot deguna un sinusa sastrēgumus, ko izraisa siena drudzi (alerģiskais rinīts). Daudzi tūsku, piemēram, pseidoefedrīna (Sudafed, Afrinol, citi), ir pieejamas kā pār-the-counter narkotikas.

Vairāki mutvārdu alerģijas zāles satur tūskas apvienojumā ar antihistamīna līdzekli. piemēri

Deguna tūskas aerosoli un pilieni atbrīvot deguna un sinusa sastrēgumu, ja tie tiek izmantoti uz īsu laika periodu. Atkārtota lietošana šo narkotiku ilgāk nekā trīs dienas pēc kārtas var izraisīt ciklā atkārtojas vai pasliktināšanās sastrēgumus. piemēri

Kortikosteroīdi atvieglotu simptomus atceļot alerģiju saistītu iekaisumu. Lielākā daļa no šiem medikamentiem nepieciešama recepte.

Kortikosteroīdu aerosoli novērstu un mazinātu aizlikuma, šķaudīšanu un iesnas. Blakusparādības var būt nepatīkama smaka vai garša, deguna iekaisumu un deguna asiņošana. piemēri

Inhalējamie kortikosteroīdi bieži izmanto katru dienu kā daļu no ārstēšanas astmas izraisījusi vai sarežģī reakciju uz gaisā alerģijas izraisītāji (alergēni). Blakusparādības parasti ir nelielas un var ietvert mutes un rīkles iekaisumu un mutvārdu rauga sēnīšu infekcijām. Daži inhalatoriem apvienot kortikosteroīdus ar citām astmas medikamentiem. Recepšu inhalatori ietver

Kortikosteroīdu Eyedrops tiek izmantoti, lai mazinātu pastāvīgās niezoši, sarkani vai acu asarošana, kad citi iejaukšanās nav efektīvi. Ārsts specializējas acu slimību (oftalmologs) parasti uzrauga izmantot šos pilienus, jo risks redzes traucējumiem, kataraktu, glaukomu un infekcijas. piemēri

Perorālos kortikosteroīdus lieto, lai ārstētu smagi simptomi, ko izraisa visu alerģiskas reakcijas veidu. Ilgstoša lietošana var izraisīt kataraktu, osteoporozi, muskuļu vājums, kuņģa čūlas, palielināts cukura līmenis asinīs (glikozes) un aizkavēta izaugsmes bērniem. Perorālos kortikosteroīdus var arī pasliktināt hipertensija. Recepšu mutvārdu kortikosteroīdu

Kortikosteroīdu krēmi atbrīvot alerģiskas ādas reakcijas, piemēram, nieze, apsārtums, zvīņošanās vai citu kairinājumu. Daži zemas potences kortikosteroīdu krēmi ir pieejami bez receptes, bet konsultējieties ar savu ārstu, pirms lietojat šīs zāles par vairāk nekā pāris nedēļām.

Blakusparādības var ietvert ādas krāsas un kairinājumu. Ilgstoša lietošana, it īpaši no spēcīgākām recepšu kortikosteroīdu, var izraisīt retināšanas ādas un traucējumi normālu hormonu līmeni. piemēri

Masta šūnu stabilizatori bloķēt atbrīvošanu imūnsistēmas ķīmisko vielu, kas veicina alerģisku reakciju. Šīs zāles parasti ir droši, bet parasti ir jāizmanto vairākas dienas, lai sasniegtu pilnīgu iedarbību. Tos parasti izmanto, kad antihistamīni nedarbojas vai nav labi panesama.

Generic pār-the-counter deguna pilieni tiek pārdoti kā cromolyn.

Recepšu Eyedrops ietver šādus

Leikotriēna inhibitors ir recepšu zāles, kas bloķē simptoms izraisošas ķimikālijas sauc leikotriēnus. Šo mutisko zāles mazina alerģijas pazīmes un simptomus, ieskaitot aizlikts deguns, iesnas un šķaudīšanu. Tikai viens no šīs narkotikas, montelukasta (Singulair) tips ir apstiprināts ārstēšanai siena drudzis.

Dažiem cilvēkiem, leikotriēnu inhibitori var izraisīt psiholoģiskas simptomus, piemēram, aizkaitināmība, trauksme, bezmiegs, halucinācijas, agresija, depresija un pašnāvības domas vai uzvedību.

Imūnterapiju ir uzmanīgi laika ziņā, un pakāpeniski palielina iedarbību uz alergēnu, īpaši tiem, kas ir grūti izvairīties, piemēram, ziedputekšņi, putekļu ērcītes un pelējuma. Mērķis ir apmācīt organisma imūnsistēmu nav reaģēt uz šiem alergēniem. Imūnterapiju var izmantot, ja cita ārstēšana nav efektīvas vai panes. Tas var palīdzēt novērst attīstību astmu dažiem cilvēkiem.

Imūnterapiju var ievadīt kā virkni kadru, parasti vienu vai divas reizes nedēļā trīs līdz sešiem mēnešiem. Tam seko virkne retāk apkopes šāvienu, kas parasti turpina trīs līdz pieciem gadiem.

Blakusparādības var būt kairinājums injekcijas vietā un alerģijas simptomus, piemēram, šķaudīšanu, sastrēgumiem vai nātrene. Reti, alerģijas šāvienu var izraisīt anafilaksi, pēkšņa dzīvībai bīstama reakcija, kas izraisa pietūkums kakla, apgrūtināta elpošana un citas pazīmes un simptomus.

Ar šāda veida imūnterapiju, jums vietu alergēnu balstīta tableti zem mēles (zem mēles) un ļauj tam uzsūkties. Šī ikdienas ārstēšana ir pierādīts, lai samazinātu iesnas, deguns, acu kairinājumu un citus simptomus, kas saistīti ar siena drudzi. Tas arī samazina astmas simptomus un var kavēt attīstību astmu. Spraugu tabletes satur izvilkumus no putekšņiem dažāda veida zāles, arī turpmāk

Epinefrīns šāvienu tiek izmantoti, lai ārstētu anafilakse, pēkšņu, dzīvībai bīstamu reakciju. Zāles ievada ar self-injicēšanas šļirces un adatas ierīci (autoinjektoru). Jums var būt nepieciešams, lai veiktu divus autoinjectors un valkāt brīdinājuma aproce, ja jūs varētu būt smaga alerģiska reakcija pret noteiktu pārtiku, piemēram, zemesrieksti, vai ja Jums ir alerģija pret bišu vai lapseņu indi.

bieži vien ir vajadzīga otra injekcija. Tāpēc ir svarīgi, lai apmeklētu savu ārstu vai saņemt tūlītēju neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Jūsu ārsts vai loceklis slimnīcu personālam būs vilcienu jums par to, kā izmantot epinefrīna autoinjektoru. Ir svarīgi, lai saņemtu tipa Jums parakstījis ārsts, kā metode injekcijas var būt nedaudz atšķirīgs katrai zīmolu. Tāpat pārliecinieties, lai aizstātu savu ārkārtas epinefrīnu pirms derīguma termiņa beigām. ietver piemēri no šiem medikamentiem

Darbs ar savu ārstu, lai izvēlētos visefektīvākos alerģijas zāles un izvairīties no problēmām. Pat pār-the-counter alerģijas zāles ir blakusparādības, un dažas alerģijas zāles var radīt problēmas, kad kopā ar citiem medikamentiem.

Tas ir īpaši svarīgi runāt ar savu ārstu par ņemot alerģijas zāles šādos apstākļos

Sekot kādi simptomi Jums rodas, kad jūs izmantot jūsu zāles un cik daudz jūs izmantojat. Tas palīdzēs ārstam izdomāt, kas darbojas vislabāk. Jums var būt nepieciešams izmēģināt dažas dažādas zāles, lai noteiktu, kuras ir visefektīvākais un ir vismazāk apnicīgs blakusparādības jums.

apmeklējiet savu ārstu