aliskirēna un amlodipīna (orāli) piesardzības pasākumi

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudīt savu progresu regulāri vizītēs, lai pārliecinātos, šīs zāles darbojas pareizi. Asins analīzes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu, nevēlamas ietekmes.

šo zāļu lietošana grūtniecības laikā var kaitēt Jūsu bērnam. Izmantot efektīvus pretapaugļošanās lai saglabātu no grūtniecības iestāšanās. Ja jūs domājat, ka esat iestājas grūtniecība šo zāļu lietošanas, pastāstiet par to savam ārstam.

Šīs zāles var izraisīt nopietnas alerģiskas reakcijas, tai skaitā anafilakse un angioedēma. Anafilakse var būt dzīvībai bīstama un prasa tūlītēju medicīnisko palīdzību. Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir izsitumi, nieze, aizsmakums, apgrūtināta elpošana, grūtības norīt, vai pietūkums rokām, sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums, kamēr jūs lietojat šīs zāles.

Reibonis, apreibums, vai ģībšana var rasties pēc pirmās devas, it īpaši, ja Jūs lietojat diurētisku (ūdens tabletes). Pārliecinieties, ka jūs zināt, kā tu reaģē uz zālēm pirms braucat, izmanto mašīnas, vai darīt citas lietas, kas varētu būt bīstami, ja Jums ir reibonis vai nav brīdinājumu. Ja jūtat reiboni, atgulties tāpēc jums nav vāju. Tad sēdēt uz brīdi, pirms celt prasību, lai novērstu reibonis atkārtošanos. Ja jūs nespēku, pārtrauciet lietot šīs zāles, vispirms neaprunājoties ar savu ārstu.

Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja jūs kļūstat slims, lietojot šīs zāles, jo īpaši ar smagu vai turpināt slikta dūša, vemšana vai caureja. Šie nosacījumi var radīt jums zaudēt pārāk daudz ūdens vai sāli, un var izraisīt zemu asinsspiedienu. Jūs varat arī zaudēt ūdeni, svīšana, tāpēc dzert daudz ūdens slodzes laikā vai karstā laikā.

Hiperkaliēmija (augsts kālija līmenis asinīs), var rasties, kamēr jūs lietojat šīs zāles. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir šādi simptomi: sāpes vai sāpes vēderā, apjukums, apgrūtināta elpošana, neregulāra sirdsdarbība, slikta dūša vai vemšana, nervozitāte, nejutīgums vai tirpšana plaukstās, pēdās vai lūpām, elpas trūkums, vai vājums vai smagumu no kājām. Jautājiet ārstam, pirms lietojat zāles, uztura bagātinātāji vai sāls aizstājēji, kas satur kāliju.

Šīs zāles var pasliktināt simptomus stenokardija (sāpes krūtīs) vai izraisīt sirdslēkmi atsevišķiem pacientiem ar smagu sirds vai asinsvadu slimības. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir sāpes krūtīs vai diskomfortu, ātra vai neregulāra sirdsdarbība, slikta dūša vai vemšana, sāpes vai diskomfortu rokās, žokļa, muguras vai kakla, elpas trūkums, vai pastiprināta svīšana.

Jūs nedrīkstat lietot šīs zāles (ja vien ārsts nav īpaši stāsta jums to), ja Jums ir arī saņem ciklosporīnu (Gengraf®, Neoral®, Sandimmune®) vai itrakonazolu (Sporanox®).

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas jo īpaši ietver nonprescription zāles apetītes kontroli, astma, saaukstēšanās, klepus, siena drudzis vai deguna blakusdobumu problēmas, jo tie var palielināt asinsspiedienu.