alkohola lietošana traucējumi (alkoholisms) guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Jo alkohola izraisīta traucējuma (AUD, ko parasti sauc par alkoholismu), pārmērīga alkohola lietošana izraisa simptomus, kas ietekmē ķermeņa, domas un uzvedību. Raksturīga iezīme traucējumi, ka persona turpina dzert, neskatoties uz problēmām, ka alkohols izraisa. Nav absolūtais skaits dzērienu dienā vai spirta daudzuma, kas nosaka alkohola lietošanas traucējumi, bet virs noteikta līmeņa, risks dzeramā pieaugumu būtiski .; Šeit ir daži, kas nosaka īpašības alkohola atkarības; Dzeramais vairāk nekā paredzēts. Zudums pār spirta daudzuma lieto .; Vēlme pārtraukt dzeršanu, bet nespēja to darīt .; Pārmērīga pavadītais laiks kļūst vai lietojot alkoholu, vai atgūstas no tās sekām .; Alkas, vai raizes ar dzeršanu .; Problēmas, ko rada alkohola lietošana, ignorējot šīs problēmas, dzerot spīti acīmredzamām apdraudējumiem, tostarp fiziskas briesmas .; Atkāpušies no svarīga darba, ģimenes vai sociālās aktivitātes un lomām .; Tolerance – nepieciešamība dzert vairāk un vairāk alkohola izjust tādas pašas sekas, vai spēja dzert vairāk nekā citi cilvēki bez piedzeroties .; Abstinences simptomi – pēc apstāšanās vai griešana atpakaļ uz dzeršanu, simptomi ir nemiers, svīšana, trīce, miega traucējumi, slikta dūša vai vemšana, un smagos gadījumos, fizisko krampjiem un halucinācijas. Persona var dzert, lai mazinātu vai novērstu šādus simptomus.

simptomi

Alkohola lietošana traucējumi var ietvert jebkuru no šiem simptomiem vai uzvedību; Long epizodes intoksikācijas; Dzeramais atsevišķi; Darbs problēmas vai finansiālas problēmas, ko rada alkohola; Zaudēt interesi par pārtiku; Bezrūpība par personīgo izskatu; elektroapgādes; Braukšana dzērumā; Sāpēt sev vai kādam citam reibumā; Slēpšanās atsārms pudeles un glāzes slēpt pierādījumus par alkohola; Garastāvokļa vai personības izmaiņas

diagnoze

Pat ja alkohola saistīti traucējumi ir ļoti bieži, salīdzinoši maz indivīdi atzīst problēmu un saņemt palīdzību. Tāpēc, skrīnings ir ļoti svarīgi, vai primārās aprūpes ārstiem vai draugiem un ģimeni darīt.

Cik ilgi tas notiek?

Lielākajai daļai cilvēku, kam ir alkohola lietošanu traucējumi, pirmie ar alkohola lietošanu saistīti dzīves problēmas parasti parādās vidus 20s, lai agrīnā 40s. Neārstē, AUD bieži atkārtojas un pasliktinās laika gaitā. Līdz 30% no cilvēkiem ar alkohola lietošanas traucējumiem izdodas atturēties no alkohola vai kontrolēt savu dzeršanu bez oficiālas ārstēšanas. No otras puses, slimība var būt nāvējošs – ir aptuveni 88.000 alkoholu saistītu nāves gadījumu gadā Amerikas Savienotajās Valstīs.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Nav absolūts veids, kā novērst alkoholismu. Skrīnings ir svarīgs, jo agrīna atklāšana un ārstēšana var novērst bīstamas komplikācijas.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Ārstēšana izmantoti tikai pašpalīdzības grupām, piemēram, Anonīmo Alkoholiķu (izveidota 1935. gadā). Tagad tur ir dažādas pierādījumiem balstītu ārstēšanu, ieskaitot psihoterapiju un medikamentiem, lai ārstētu alkohola lietošanas traucējumi.

Kad apmeklēt ārstu

Zvaniet savam ārstam, ja jūs vai kāds jums patīk, ir alkohola radīto problēmu. Atcerieties, ka alkoholisms ir nevis vājuma pazīme vai sliktu raksturu. Tā ir slimība, kas var ārstēt. Jo ātrāk ārstēšana sākas, jo vieglāk alkoholisms ir ārstēt.

prognoze

Aptuveni 30% no cilvēkiem ar alkohola lietošanas traucējumiem spēj atturēties no alkohola pastāvīgi, bez palīdzības no oficiālas ārstēšanas vai pašpalīdzības programmu. Attiecībā uz pārējo, tad slimības gaitu, ir ļoti daudzveidīgs. Divi no trim cilvēkiem, kuri ārstējas to samazināt patēriņu un uzlabotu to vispārējo veselību. Daži cilvēki iet cauri periodiem, kur tie paliek prātīgs, bet tad recidīvam. Citiem ir grūti uzturošo jebkuru periodu skaidrību.