alkohola: tas ietekmē asinsspiedienu?

Dzeramais pārāk daudz alkohola var paaugstināt asinsspiedienu uz neveselīgu līmeni. Kam ir vairāk nekā trīs dzērienus vienā sēdes laiku palielina asinsspiedienu, bet atkārtota iedzeršana dzeramo var izraisīt ilgtermiņa pieaugumu.

Smagie dzērāji, kuri sagriezti atpakaļ uz mērenu alkohola lietošanu var samazināt savu sistoliskais asinsspiediens (top skaits asinsspiediena lasījumā) ar 2 līdz 4 milimetriem dzīvsudraba (mm Hg) un to diastoliskais asinsspiediens (apakšējā skaits asinsspiediena lasījumā) ar no 1 līdz 2 mm Hg.

Smagie dzērāji, kuri vēlas, lai pazeminātu asinsspiedienu būtu lēnām samazināt cik daudz viņi dzer vairāk nekā vienas līdz divu nedēļu laikā. Smagie dzērāji, kuri pārtraukuši pēkšņi riskē attīstās ļoti augstu asinsspiedienu vairākas dienas.

Ja Jums ir augsts asinsspiediens, izvairīties no alkohola vai alkoholu tikai ar mēru. Mērena alkohola lietošana ir parasti uzskata par

Dzēriens ir 12 unces (355 mililitros) alus, 5 unces (148 mililitros) vīna vai 1,5 unces (44 mililitri) 80 necaurlaidīgos destilētu stipro alkoholisko dzērienu.

Paturiet prātā, ka alkohols satur kalorijas un var veicināt nevēlamu svara pieaugumu – riska faktors augstu asinsspiedienu. Tāpat alkohols var traucēt efektivitāti un palielināt blakusparādības dažu asinsspiediena zāles.

ar