amikacīns injekcijas

Terapija ir bijusi saistīta ar potenciālo neirotoksicitāti, ototoksicitātes un nefrotoksicitātes. Pacienti ar nieru darbības traucējumiem, vecums, dehidratācija, un tiem, kas saņem lielas devas vai ilgstoša terapija ir paaugstināts risks toksicitāti. Kontrolēt nieru un dzirdes funkcijas terapiju un terapiju laikā vai pielāgot devu, ja ir pierādījumi par ototoksicitātes vai nefrotoksicitātes. Aminoglikozīdu izraisītas ototoksicitātes parasti ir neatgriezeniskas. Koncentrācija serumā aminoglikozīdiem, jākontrolē, ja iespējams, lai nodrošinātu adekvātu līmeni un izvairīties no potenciāli toksisko līmeni. Ziņots šādu administrēšanu arī neiromuskulārā blokāde un elpošanas paralīze. Jāizvairās Vienlaicīga citu potenciāli neirotoksiska vai nefrotoksisku, vai spēcīgu diurētisku līdzekli.

Izmanto amikacīna

Terapeitiskās klase: Antibiotiku

Ķīmiskais klase: aminoglikozīdu

Amikacīns pieder pie zāļu grupas, kas pazīstama kā aminoglikozīdu antibiotikas. Tas darbojas, nogalinot baktērijas vai novērst to augšanu. Tomēr amikacīns nestrādās saaukstēšanās, gripas vai citu vīrusu infekcijām.

Amikacīns injekcijas parasti izmanto nopietnu bakteriālu infekciju, par ko citas zāles var nedarboties. Tomēr tas var arī izraisīt nopietnas blakusparādības, tostarp dzirdes bojājumus, līdzsvara izjūtu, un nieres. Šīs blakusparādības var būt biežāk sastopami vecāka gadagājuma pacientiem un jaundzimušajiem. Jūs un Jūsu ārstam vajadzētu runāt par ieguvumiem amikacīnu, kā arī riskiem.

amikacīns ir jāievada tikai vai saskaņā tiešā uzraudzībā ārstu.

Lemjot lietot zāles, risks zāļu lietošanas ir jāsamēro labi tas būs jādara. Tas ir lēmums, jūs un jūsu ārsts dos. Par amikacīna, jāapsver šādas

Pastāstiet ārstam, ja Jums kādreiz bijusi neparasta vai alerģiska reakcija uz amikacīns vai kādas citas zāles. Arī pastāstīt savu veselības aizsardzības speciālistu, ja jums ir kādi citi veidi alerģijām, piemēram, pievienošanu pārtikas produktiem, krāsvielām, konservantiem, vai dzīvniekiem. Par bezrecepšu produktiem, rūpīgi izlasiet etiķetes vai iepakojuma sastāvdaļas.

Pirms Izmantojot amikacīns

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts pediatrijā specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību amikacīns injekcijām bērniem. Tomēr amikacīns jālieto piesardzīgi priekšlaicīgi un jaundzimušajiem.

Nav pieejama informācija par attiecībām vecuma ar sekām amikacīns injekcijas vecāka gadagājuma pacientiem. Tomēr gados vecākiem pacientiem biežāk ir problēmas ar nierēm, kas var pieprasīt piesardzību un pielāgošana devu pacientiem, kuri saņem amikacīns injekcijas.

Nav pietiekamu pētījumi sievietēm, lai noteiktu zīdaiņa risku, lietojot šīs zāles zīdīšanas laikā. Nosver potenciālās priekšrocības pret iespējamo risku, pirms lietojat šīs zāles, kamēr baro bērnu ar krūti.

Lai gan dažas zāles nedrīkst lietot kopā vispār, citos gadījumos divas dažādas zāles var lietot kopā, pat tad, ja varētu rasties mijiedarbība. Šajos gadījumos, Jūsu ārsts var vēlēties mainīt devu, vai var būt vajadzīgi citi pasākumi. Kad jūs saņemat amikacīns, tas ir īpaši svarīgi, ka jūsu veselības aprūpes speciālistam zināt, ja Jūs lietojat kādu no tālāk minētajām zālēm. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

Izmantojot amikacīns ar kādu no šīm zālēm nav ieteicama. Jūsu ārsts var izlemt, ka nav pret jums ar šo medikamentu vai mainīt dažas citas zāles jūs lietojat.

Izmantojot amikacīns ar kādu no šīm zālēm parasti nav ieteicama, bet var būt nepieciešama dažos gadījumos. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Izmantojot amikacīns ar kādu no šīm zālēm var izraisīt paaugstinātu risku noteiktu blakusparādību, bet izmantojot gan narkotikas var būt labākais ārstēšanas jums. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Dažas zāles nedrīkst lietot pie vai ap laiku ēdot pārtiku vai ēdot noteikta veida pārtiku, jo var rasties mijiedarbība. Izmantojot alkoholu vai tabaku ar noteiktām zālēm, var izraisīt arī mijiedarbība, kas notiek. Pārrunājiet ar savu veselības aprūpes speciālistu lietošanu Jūsu zālēm ar pārtiku, alkoholu vai tabaku.

Par citām medicīniskām problēmām klātbūtne var ietekmēt izmantošanu amikacīnu. Pārliecinieties, ka jums pastāstīt ārstam, ja Jums ir kādas citas medicīniskas problēmas, jo īpaši

Medmāsa vai cits apmācīts veselības aprūpes speciālists dos jums amikacīns. amikacīns ievada shot muskulī vai vēnā.

Lai palīdzētu noskaidrot jūsu infekcijas pilnībā, turpināt izmantot amikacīns par pilna laika ārstēšanas, pat ja jūs sāksiet justies labāk pēc dažām dienām. Arī amikacīns darbojas vislabāk, ja ir nemainīga summa asinīs. Lai saglabātu summu konstante, jums jāsaņem amikacīns par regulāru grafiku.

Lai saglabātu Jūsu nieres darbojas labi, un palīdzēs novērst problēmas ar nierēm, dzert papildus šķidrumu, lai jums iet vairāk urīna, kamēr Jūs vai Jūsu bērns saņem amikacīns.

Jūsu ārsts pārbaudīs savu progresu cieši kamēr Jūs vai Jūsu bērns saņem amikacīns. Tas ļaus ārstam, lai redzētu, vai šīs zāles darbojas pareizi, un izlemt, vai Jums vai Jūsu bērnam ir jāturpina to saņemt. Asins, urīna, dzirdes, un nervu pārbaudes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu, nevēlamas ietekmes.

Ja jūsu vai jūsu bērna simptomi neuzlabojas dažu dienu laikā, vai arī, ja tie kļūst sliktāk, konsultējieties ar ārstu.

amikacīns Izmantojot grūtniecības laikā var kaitēt Jūsu bērnam. Izmantot efektīvus pretapaugļošanās lai saglabātu no grūtniecības iestāšanās. Ja jūs domājat, ka jums ir iestājusies grūtniecība, lietojot zāles, pastāstiet par to savam ārstam.

amikacīns var izraisīt nopietnas alerģiskas reakcijas, tai skaitā anafilakse, kas var būt dzīvībai bīstama, un nepieciešama tūlītēja medicīniska palīdzība. Zvaniet savam ārstam, ja Jums vai Jūsu bērnam ir nieze, nātrene, aizsmakums, elpas trūkums, apgrūtināta elpošana, grūtības norīt, vai pietūkums rokām, sejas vai mutes kad saņemat amikacīns.

Pārtrauciet lietot amikacīns un konsultējieties ar ārstu uzreiz, ja Jums vai Jūsu bērnam ir pēkšņa samazināšanās dzirdes vai procesu, kas var pavadīt reibonis zaudējums un zvanīšana ausīs. Pastāstiet ārstam, ja Jums vai Jūsu bērnam ir reibonis vai vieglprātību, sajūta pastāvīgu pārvietošanās sevis vai apkārtnes, vai sajūta vērpšanai. Tie var būt simptomi ir dzirdes bojājumus vai līdzsvara izjūtu.

Pastāstiet ārstam, ja Jums ir problēmas ar jūsu muskuļus vai apgrūtinātu elpošanu, saņemot amikacīns.

Pareiza izmantošana amikacīnu

Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums vai Jūsu bērnam ir asinis urīnā, izmaiņas urinēšanas biežuma vai daudzuma urīna, apgrūtināta elpošana, miegainība, slāpes, apetītes zudums, slikta dūša vai vemšana, pietūkums pēdu vai zemākas kājām vai vājums. Šie simptomi var liecināt par nopietnu nieru problēmas.

amikacīns var izraisīt nervu problēmas. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums vai Jūsu bērnam ir nejutīgums, ādas tirpšana, muskuļu raustīšanās vai krampji.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāļu un augu vai vitamīna piedevas.

Kopā ar saviem vajadzīgi sekām, zāles var izraisīt dažas nevēlamas sekas. Lai gan ne visas no šīm blakusparādībām var rasties, ja tie rodas, tad var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.

Sazinieties ar savu ārstu vai medmāsu nekavējoties, ja kāds no šiem blakusparādībām

Dažas blakusparādības var rasties, kas parasti nav nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šīs blakusparādības var iet prom ārstēšanas laikā, kā Jūsu organisms pielāgojas pie zālēm. Arī jūsu veselības aprūpes speciālists, iespējams, var jums pastāstīt par to, kā novērst vai samazināt dažas no šīm blakusparādībām. Sazinieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, ja kāda no šīm blakusparādībām turpinātu vai ir apnicīgs, vai, ja jums ir kādi jautājumi par viņiem

Citas blakusparādības var rasties arī dažiem pacientiem nav uzskaitīti. Ja jūs novērojat jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.

Piesardzības pasākumi, lietojot amikacīns

Pieejamība Rx Recepšu tikai

D Grūtniecība kategorija Pozitīva pierādījumi riskam

CSA Kalendārs N Ne kontrolēts narkotika

Apstiprināšana Vēsture Kalendārs Narkotiku vēsture pie FDA

Urīnceļu infekcija ciprofloksacīnu, amoksicilīns, doksiciklīns, Augmentin, Levaquin

Kaulu infekcija ciprofloksacīns, metronidazolu, klindamicīns, cephalexin, Keflex

amikacīns blakusparādības

amikacīns

Pneimonija ciprofloksacīns, amoksicilīns, doksiciklīns, azitromicīnu, metronidazolu, Augmentin

Intraabdominal Infekcija ciprofloksacīns, metronidazolu, klindamicīns, Flagyl, ceftriaksonu