amnēzija simptomi

Traucēta spēja mācīties jaunu informāciju pēc sākuma amnēzija (anterogrādo amnēziju) Traucēta spēja atcerēties pagātnes notikumus un iepriekš pazīstams informāciju (reakcionārs amnēzija)

Papildu pazīmes un simptomi

Kad apmeklēt ārstu

Divas galvenās iezīmes amnēzija ir

Lielākā daļa cilvēku ar amnēziju ir problēmas ar īstermiņa atmiņa – viņi nevar saglabāt jaunu informāciju. Nesenie atmiņas visticamāk tiks zaudēts, bet vairāk attālos vai dziļi iesakņojusies atmiņas var saudzējuši. Kāds var atgādināt pieredzi no bērnības vai zināt vārdus pagātnes prezidenti, bet nevar nosaukt pašreizējo prezidentu vai atcerēties to, kas mēnesi tā ir, vai to, kas bija brokastīs.

Izolēta atmiņas zudums neietekmē cilvēka intelektu, vispārējās zināšanas, izpratni, uzmanību span, spriedumu, personību vai identitāti. Cilvēki ar amnēzija parasti var saprast rakstīts un runāts vārdus un var mācīties prasmes, piemēram, velosipēds izjādes vai klavierspēles. Tie var saprast, viņiem ir atmiņas traucējumi.

Amnesia nav tas pats, kā demences. Demences bieži ietver atmiņas zudums, bet tas ietver arī citas būtiskas izziņas problēmas, kas noved pie samazināšanos spēju veikt ikdienas aktivitātes.

Modelis aizmāršība ir arī bieži simptoms viegliem kognitīviem traucējumiem (MCI), bet atmiņas un citu izziņas problēmas ar MCI nav tik stingri kā tie pieredze demenci.

Atkarībā no cēloņa amnēzija, citas pazīmes un simptomi var ietvert

Ikviens, kurš piedzīvo neizskaidrojama atmiņas zudums, galvas trauma, apjukums vai dezorientācija vajadzīga neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Persona ar amnēziju var nebūt iespējams noteikt viņa vai viņas atrašanās vietu vai ir klātbūtni prātā meklēt medicīnisko aprūpi. Ja kāds jūs zināt, ir simptomi amnēzija, palīdzēt personai nokļūt pie ārsta.

Viltus atmiņas (pļāpāšana), vai nu pilnībā izdomāts, vai izgatavoti no īstas atmiņas nevietā laikā, apjukums vai dezorientācija