amputācija un diabēts: kā aizsargāt jūsu kājām

Laba diabēta vadība un regulāra pēdu kopšana palīdzēs novērst smagus kāju čūlas, kas ir grūti ārstēt, un var būt nepieciešama amputācija.

Diabēts komplikācijas ir nervu bojājumus un sliktu asinsriti. Šīs problēmas padara kājas neaizsargāti pret ādas čūlas (čūlas), kas var pasliktināt ātri un ir grūti ārstēt.

Labā ziņa ir tā, ka pareiza diabēts vadība un uzmanīgi pēdu aprūpi var palīdzēt novērst kāju čūlas. Patiesībā, labāk diabēts aprūpe ir iespējams, kāpēc likmes apakšējo ekstremitāšu amputācijas ir kritušās par vairāk nekā 50 procentiem pēdējo 20 gadu laikā.

Kad pēdas čūlu darīt attīstīties, tas ir svarīgi, lai iegūtu tūlītēju aprūpi. Nonhealing čūla, kas rada smagu kaitējumu audiem un kauliem var būt nepieciešama ķirurģiska izņemšana (amputācijas) no pirksta, kājām vai daļu no kāju.

Lūk, ko jums ir jāzina, lai saglabātu jūsu kājām veselīgi, un to, kas notiek, ja amputācija ir nepieciešama.

Labākā stratēģija, lai novērstu komplikācijas diabēta – tostarp mutes čūlas – ir pareizi diabēts vadība ar veselīgu uzturu, regulāru fizisko slodzi, cukura līmeni asinīs un ievērošanu uz izrakstīto medikamentu režīmā.

Pareiza pēdu kopšana palīdzēs novērst problēmas ar kājām un nodrošināt neatliekamo medicīnisko aprūpi, ja rodas problēmas. Padomi pienācīgu pēdu aprūpi ir šādi

Ārstēšanas kāju čūlām atšķiras atkarībā no smaguma brūces. Kopumā ārstēšanu izmanto metodes, atmirušo audu vai atliekām, saglabāt brūces tīras, un veicina dzīšanu. Kad stāvoklis izraisa smagu zaudējumu audu vai dzīvību apdraudoša infekcijas, kas ir amputācija var būt vienīgā iespēja.

Ķirurgs noņems bojāto audu un saglabāt tik daudz veselos audus, cik iespējams. Pēc operācijas, jums tiks uzraudzīta slimnīcā līdz divām nedēļām. Tā var veikt četras līdz astoņas nedēļas, lai jūsu brūces dziedēt pilnīgi.

Papildus Jūsu primārās aprūpes ārsta un ķirurga, citi medicīnas speciālisti, kas savā ārstēšanas plānu var ietvert

Pat pēc amputācijas, ir svarīgi sekot jūsu diabēta ārstēšanas plānu. Cilvēki, kas esmu bijis viens amputācija ir lielāks risks, ka citu. Ēst veselīgu pārtiku, izmanto regulāri, kontrolējot cukura līmeni asinīs, un izvairoties no tabakas var palīdzēt jums novērst papildu diabēta komplikācijas.

apmeklējiet savu ārstu