anafilakse guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Anafilakse ir smaga, dažkārt dzīvībai bīstama alerģiska reakcija, kas notiek dažu minūšu laikā uz vairākām stundām iedarbības alerģija izraisošo vielu (alergēnu). Anafilakse arī sauc par anafilaktisko šoku .; In alerģisku reakciju, organisma imūnā sistēma reaģē uz klātbūtni alergēnu, atbrīvojot histamīnu un citas ķermeņa ķimikālijas. Šīs ķīmiskās vielas izraisa simptomus alerģijas, kas parasti ir vieglas, bet kaitinošas, piemēram, iesnas siena drudža (alerģisks rinīts) vai niezoši izsitumi indes efeja. Tomēr dažos gadījumos, simptomi var būt daudz sliktāks, un iesaistīt visu ķermeni. Anafilakse ir visvairāk smaga alerģiska reakcija. In anafilaksi, šie imūnās ķīmiskās vielas izraisa nopietnas ādas simptomus, piemēram, nātreni un tūsku, kā arī smagas elpošanas problēmas, piemēram, pietūkums rīklē, sašaurināšanās apakšējos elpošanas ceļos un sēkšana). Ķimikālijas izraisīt arī asinsvadus krasi paplašināt, kas izraisa ātru, smagu asinsspiediena pazemināšanās (šoku). Anafilakse ir dzīvībai bīstama medicīniska ārkārtas situācija .; Kaut arī konkrēts alergēns, kas izraisa anafilakse, var būt atšķirīgs katram pacientam, tas bieži var izsekot ar vienu no šādiem avotiem; Foods – Īpaši olas, jūras veltes, koku rieksti, graudi, piena un zemesrieksti; Narkotikas – Īpaši antibiotika no penicilīna vai cefalosporīnu grupai, par “sēru” antibiotiku, vai ibuprofēnu un citiem nesteroīdajiem pretiekaisuma pretsāpju zāles (NPL) .; Insektu dzēlieniem – No bitēm, dzeltenās vestes, papīra lapsenes, Hornets vai uguns skudras; Injicē anestēzijas – Prokaīna, lidokaīns; Krāsvielas – Izmantots diagnostikas rentgena un skenē; Rūpniecisko ķimikāliju – lateksa un gumijas izstrādājumi ar veselības aprūpes darbinieki izmanto; Alerģija šāvienu (imūnterapiju)

simptomi

Simptomi anafilaksi parasti notiek dažu sekunžu līdz minūšu iedarbības alergēnu, bet simptomi var tikt atlikta uz vairākām stundām. Dažiem cilvēkiem, simptomi ne vienmēr parādās pēc ekspozīcijas, bet nostrādā, ja riska darījums seko enerģisku īstenošanu. Simptomi būt no vieglas līdz ļoti smagas. Šie simptomi var būt; Ātrs pulss, svīšana, reibonis, ģībonis, bezsamaņa; Sēkšana, spiediena sajūta krūtīs, apgrūtināta elpošana, klepus; Nieze nātrene, kas var saplūst kopā, lai veidotu lielāku jomas ādas pietūkums; Pietūkums lūpu, mēles vai acīm; Slikta dūša, vemšana, vēdera krampji, caureja; Bālums, zilgana ādas krāsa; Rīkles pietūkums, ar sajūtu rīkles sasprindzinājums, vienreizēju rīklē, aizsmakums vai ierobežotās gaisa plūsmas

diagnoze

Ārsts lūgs par pacienta alerģijas vēsturi un par viņa vai viņas pakļautību kādu no kopējo alergēni, kas izraisa anafilakse. Tas ir ļoti svarīgi, lai ārsts zina, ja pacienta simptomi drīz sāka pēc iedarbības uz alergēnu, piemēram, pēc ēšanas riekstus, pēc bites dzēliena vai pēc antibiotiku. Jo pacientam var būt pārāk slims, lai sniegtu šo informāciju, ģimenes loceklis, draugs, kolēģis vai skolas medmāsa nepieciešams, lai palīdzētu. Cilvēki ar vēsturi smagu alerģisku reakciju, būtu jāapsver, valkājot medicīniskās trauksmes identifikācijas kaklarotu vai rokassprādzi, lai ietaupītu dārgo laiku, lai noteiktu problēmu.

Cik ilgi tas notiek?

Ar agrīnu un atbilstošu ārstēšanu, gadījumi anafilaksi var uzlabot ātri dažu stundu laikā. Ja persona jau ir izstrādājusi daudz nopietnāki simptomi un bīstamiem apstākļiem, var paiet dažas dienas, lai pilnībā atgūties pēc ārstēšanas. Ja neārstē, anafilakse var izraisīt nāvi dažu minūšu līdz stundas.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Jūs varat novērst anafilaksi, izvairoties no alergēni, kas izraisa jūsu simptomi. Piemēram, cilvēki ar pārtikas alerģijām, vienmēr vajadzētu pārbaudīt sastāvdaļu sarakstu uz pārtikas produktu marķējuma, un viņi vienmēr jālūdz viesmīlim vai viesmīle pārbaudīt ar šefpavāru par pārtikas produktu sastāvdaļām, pirms ēšanas restorānā. Ja Jums ir alerģija pret bišu dzēlieniem, jums vajadzētu ierobežot dārzkopība un zāles pļaušana, un jums nevajadzētu valkāt smaržas, matu lakas vai spilgti apģērbu, kas piesaista kukaiņus.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Simptomi anafilaksi parasti ir nepieciešama ārstēšana ar epinefrīnu, ar injekciju. Cilvēki, kuri ir bijuši anafilaksi var veikt iepriekš ielādes šļirces satur epinefrīnu. Tas ir vissvarīgākais ārstēšanas anafilakse simptomi, jo tas var palīdzēt novērst bloķētu elpceļu no rīkles pietūkums, kas pretējā gadījumā var izraisīt nosmakšanu. Simptomi var būt arī uzlabota ar antihistamīna līdzekļiem, anti-skābes zāles pazīstams kā “H2 blokatori,” un kortikosteroīdi, piemēram, prednizonu. Ir svarīgi, lai ārsts tevi redzēt uzreiz alerģijas reakcijas, kas ir smaga, un par visām blakusparādībām, kas tiek ārstēti ar epinefrīna. Zems asinsspiediens var būt nepieciešama ārstēšana ar intravenozo šķidrumu vai ar medikamentiem, lai atbalstītu asinsspiedienu.

Kad apmeklēt ārstu

Izsaukt palīdzību uzreiz, ja jums ir, vai persona, ar kuru palīdzību ir simptomi anafilaksi. Ja Jums ir bijusi smaga alerģiska reakcija, un nav minēti šo ar savu ārstu, grafiku iecelšanu drīz. Viņš vai viņa var pārskatīt savu vēsturi, un palīdzēs jums veikt nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai izvairītos no turpmākām problēmām.

prognoze

Ar tūlītēju, atbilstošu ārstēšanu, lielākā daļa pacientu, kuriem ir bijusi smaga alerģiska reakcija var atgūt pilnīgi. Diemžēl, pat ar attieksmi, daži cilvēki mirst no anafilakses.