Anal vēža profilakses

Vēža profilakse ir rīcība, lai samazinātu iespēju gūt; vēzis. Novēršot vēzi, to personu skaitu, vēža gadījumiem; grupā vai populācijas ir nolaists. Cerams, šis būs zemākas; mirušo skaits, ko izraisa vēzi.

Lai novērstu jaunus vēža no sākuma, zinātnieki apskatīt riskam; faktori un aizsardzības faktori. Jebkas, kas palielina jūsu; iespēja saslimt ar vēzi sauc par vēža riska faktors; jebkas, kas samazina jūsu izredzes saslimt ar vēzi ir; sauc vēzis aizsargājošs faktors.

Daži riska faktori vēža var izvairīties, bet daudzi nevar .; Piemēram, gan smēķēšana un daži gēni mantojumu ir; riska faktori dažu vēža veidu, bet tikai smēķēšana var būt; izvairīties. Regulāras fiziskās aktivitātes un veselīgu uzturu var būt aizsardzības; faktori dažu vēža veidu. Izvairīšanās no riska faktorus un; palielināšana aizsardzības faktori var samazināt savu risku, bet tas; nenozīmē, ka Jums nav iegūt vēzi.

Dažādi veidi, kā novērst vēzi tiek pētīta, tostarp

Tūplis ir beigas resnajā zarnā, zem taisnās zarnas, caur kuru izkārnījumos (cietie atkritumi) atstāj ķermeni. Tūplis veidojas daļēji no ārējā ādas slāņos ķermeņa un daļēji no zarnām. Divi gredzenveida līdzīgi muskuļi, ko sauc sfinktera muskuļi, atveriet un aizveriet anālais atvēršanu un ļaujiet izkārnījumi iziet no ķermeņa. Anālā kanāla, daļa no tūpļa starp taisnās zarnas un anālās atveres, ir aptuveni 1-1½ collas garš. Palielināt Anatomija apakšējā gremošanas sistēmā, parādot kolu un citus orgānus.

Āda ap ārpus tūpļa tiek saukts par starpenes zona. Audzēji šajā jomā ir ādas audzēji, ne anālais vēzis.

Skatīt šādu kopsavilkumu, lai iegūtu vairāk informācijas par anālās atveres vēzi

Amerikas Savienotajās Valstīs, visizplatītākais veids anālais vēzis ir plakanšūnu karcinomas. Pētījumi liecina, ka cilvēka papilomas vīrusa (HPV) infekcija ir galvenais iemesls šāda veida anālās atveres vēzi.

Vēl viens anālā vēža veids, ko sauc par anālais adenokarcinoma, ir ļoti reti, un tas nav apspriežams šajā kopsavilkumā.

No 2001. līdz 2010. gadam, jauni saslimšanas gadījumi ar anālās atveres vēzi un nāves gadījumu no anālās atveres vēzi katru gadu pieauga. Ar jauno gadījumu skaita pieaugums bija nedaudz lielāks sieviešu un pieaugums nāves gadījumu no anālās atveres vēzi bija nedaudz lielāks vīriešiem.

Izvairīšanās no vēža riska faktori var palīdzēt novērst dažus vēža. Riska faktori ir smēķēšana, liekais svars, un nesaņemu pietiekami īstenot. Palielinot aizsardzības faktorus, piemēram, atmest smēķēšanu, ēdot veselīgu uzturu, un īstenojot arī var palīdzēt novērst dažus vēža. Konsultējieties ar ārstu vai citu veselības aprūpes speciālistu par to, kā jūs varētu samazināt savu risku saslimt ar vēzi.

Inficēšanos ar cilvēka papilomas vīrusa (HPV) ir galvenais riska faktors anālās atveres vēzi. Inficēties ar HPV var izraisīt plakanšūnu karcinomas anālo atveri, visbiežāk veida anālās atveres vēzi. Par deviņi no katriem desmit gadījumiem anālās atveres vēzi atrodami pacientiem ar anālo HPV infekciju.

Pacienti ar veselīgu imūnsistēmu parasti spēj cīnīties HPV infekciju. Pacientiem ar novājinātu imūno sistēmu, kas ir inficēti ar HPV ir lielāks risks anālās atveres vēzi.

Dzemdes kakla vēzis, maksts vēzis, un vulvas vēzis ir saistīti ar HPV infekciju. Sievietēm, kam bija dzemdes kakla, maksts, vai vulvas vēzis ir lielāks risks anālās atveres vēzi.

Inficēšanos ar cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV), ir spēcīgs riska faktors anālās atveres vēzi. HIV ir iemesls iegūtā imūndeficīta sindroma (AIDS). HIV vājina organisma imūno sistēmu un spēju cīnīties ar infekciju. HPV infekcija tūpļa ir kopīgs starp pacientiem, kuri HIV pozitīvs.

Par anālās atveres vēzi risks ir lielāks vīriešiem, kuri ir HIV pozitīvs, un ir sekss ar vīriešiem, salīdzinot ar vīriešiem, kuri ir HIV negatīvi un ir sekss ar vīriešiem. Sievietes, kas ir HIV pozitīvs ir arī paaugstināts risks anālās atveres vēzi, salīdzinot ar sievietēm, kuras HIV negatīvs.

Pētījumi liecina, ka intravenozo narkotiku lietošana vai cigarešu smēķēšana var vēl vairāk palielināt risku anālās atveres vēzi pacientiem, kuri ir HIV pozitīvs.

Imūndepresija ir nosacījums, kas vājina organisma imūno sistēmu un spēju cīnīties ar infekcijām un citām slimībām. Hroniska (ilgtermiņa) imūnsupresiju var palielināt risku anālās atveres vēzi, jo tas samazina organisma spēju cīnīties HPV infekciju.

Pacientiem, kuriem ir veikta orgānu transplantācija un saņem imūnsupresīvu zāles, lai novērstu orgāna atgrūšanu, ir palielināts risks anālās atveres vēzi.

Ņemot autoimūna slimība, piemēram, Krona slimība vai psoriāze, var palielināt risku anālās atveres vēzi. Tas nav skaidrs, ja palielināts risks ir saistīts ar autoimūno saslimšanu, tad ārstēšana ar nosacījumu, vai to abu kombinācija.

Turpmāk seksuālās prakse palielina risku, anālās atveres vēzi, jo tie palielina iespēju inficēties ar HPV

Vīrieši un sievietes, kas ir bijusi anālo kārpas vai citu seksuāli transmisīvajām slimībām ir arī paaugstināts risks anālās atveres vēzi.

Pētījumi liecina, ka cigarešu smēķēšana palielina risku anālās atveres vēzi. Pētījumi arī liecina, ka smēķētājiem ir lielāks risks anālās atveres vēzi nekā smēķētājiem, kuri ir izstājušies vai cilvēkiem, kas nekad nav smēķējuši.

Cilvēka papilomas vīrusa (HPV) vakcīnu lieto, lai novērstu Anal vēzi, dzemdes kakla vēzis, vulvas vēzis un maksts vēzis, ko izraisa HPV. To izmanto arī, lai novērstu bojājumus, ko izraisa HPV, kas var kļūt vēzi nākotnē.

Pētījumi liecina, ka ir vakcinēti pret HPV samazina risku anālās atveres vēzi. Vakcīna var strādāt vislabāk, ja tas ir dots, pirms persona ir pakļauta HPV.

Nav zināms, vai prezervatīvu lietošana pasargā pret anālo HPV infekciju. Tas ir tāpēc, ka nav pietiekami daudz pētījumi ir veikti, lai pierādītu.

Vēža profilakses klīniskie pētījumi tiek izmantoti, lai izpētītu veidus, kā; samazināt risku saslimt ar noteikta veida vēzi. daži; vēža profilakses izpēte tiek veikta ar veseliem cilvēkiem, kas; nav bijis vēzis, bet kam ir paaugstināts risks vēža .; Citas profilakses izpēte tiek veikta ar cilvēkiem, kuri ir bijuši; vēzis un cenšas novērst atkārtotu vēzi paša veida; vai samazināt to iespēja saslimt ar jauna veida vēža .; Citi pētījumi ir darīts ar veseliem brīvprātīgajiem, kuri nav zināma; lai ir kādi riska faktori vēzi.

Dažu vēža profilakses klīnisko pētījumu mērķis ir; noskaidrot, vai darbības cilvēki veic var novērst vēzi. Tie; var ietvert ēst augļus un dārzeņus, izmantojot, atmest; smēķēšanu, vai lietojat noteiktas zāles, vitamīni, minerālvielas, vai; uztura bagātinātāji.

Klīniskie pētījumi notiek daudzās valsts daļās .; Informācija par klīniskajiem pētījumiem par anālo vēža profilaksei var atrast Klīnisko; Izmēģinājumi sadaļa no; Web; vietā.

Šis vēzis informācijas kopsavilkums ir aktuāla informācija par anālo vēža profilaksei. Tas ir domāts, lai informētu un palīdzētu pacientiem, ģimenēm un aprūpētājiem.

skrīninga un profilakses redkolēģija.

Klīniskais pētījums ir pētījums, lai atbildētu zinātnisku jautājumu, piemēram, vai viena ārstēšana ir labāka par otru. Izmēģinājumi ir balstītas uz pagātnes pētījumiem un to, ko ir iemācījušies laboratorijā. Katrs pētījums atbild dažus zinātniskus jautājumus, lai rastu jaunus un labākus veidus, kā palīdzēt vēža slimniekiem. ārstēšanas klīniskajos pētījumos, informācija tiek apkopota par sekām jaunu ārstēšanas un cik labi tā darbojas. Ja klīniskā izpēte liecina, ka jaunais režīms ir labāk nekā viens pašlaik izmanto, jaunu ārstēšanas var kļūt par “standartu”. Pacientiem var vēlēties, lai padomātu par piedalās klīniskajā izpētē. Daži klīniskie pētījumi ir atvērti tikai pacientiem, kuri nav sākuši ārstēšanu.

Skrīninga un novēršana redkolēģija. Anal vēža profilakses. Bethesda, MD: / veidi / anal / pacientu / anālais-prevention-. . [PMID: 26389512]