anālais traucējumi gida – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējas

Kas tas ir?

Tūplis ir tas, ka daļa no zarnu trakta, kas iet caur muskuļu kanālu iegurņa un anālās sfinkteriem. Tas ir gala atvere, caur kuru izkārnījumi tiek izvadītas no organisma. Pieaugušajiem, tūpļa ir 4 līdz 5 cm garš. Apakšējā puse no anālā kanāla ir jutīga nervu galiem. Ir asinsvadi zem gļotādas, un tās vidū porcijas ir daudzas sīkas, anālais dziedzeri. Šajā rakstā ir aprakstīti četri bojājumi, kas izraisa anālais sāpes un iekaisumu; Anal rievām – anal rievām, ko sauc arī anorektālo rievām, ir lineāra šķelšanos vai asaru gļotādas ( “anoderm”) no apakšējā anālā kanāla. Vairums anālais plīsumi notikt, ja liels, grūti izkārnījumos overstretches anal atvēršanu un asaras trauslo anoderm. Retāk, anālais rievas attīstīt, jo ilgstošas ​​caurejas, zarnu iekaisuma slimības vai seksuāli transmisīvām slimībām, kas saistītas ar anorektālo zonu. Akūta (īstermiņa) anālais plīsumi parasti virspusēja un sekla, bet hroniska (ilgstoša) anālais plīsumi var paplašināt dziļāk caur anoderm pakļaut virsmu pamatā muskuļu .; Anal abscess – anālais abscess ir pietūkušas, sāpīgas kolekcija strutas pie tūpļa. Lielākā daļa anālais abscesi nav saistīti ar citām veselības problēmām, un rodas spontāni, tādu iemeslu dēļ, kas ir neskaidrs. Tās izcelsme tiny anālā dziedzera, kas enlarages izveidot vietni infekcijas zem ādas. Amerikas Savienotajās Valstīs, vairāk nekā puse no visiem anālo abscesu rasties jauniešiem vecumā no 20 līdz 40 gadiem, un vīriešus ietekmē biežāk nekā sievietes. Lielākā daļa anālais abscesi atrodas netālu atvēršanas tūpļa, bet reti var rasties dziļāk vai augstāk anālā kanāla, tuvāk apakšējā resnās vai iegurņa orgānu .; Anal fistula – anālais fistula ir patoloģiska šaurs tunelis līdzīgu gaitenis, kas ir palieka no vecā anālais abscess, kad tas ir nosusināti. Tas savieno vidus daļu, anālā kanāla (pie anālā dziedzera) uz ādas virsmas. Pēc tam, kad anālais abscess ir sausa (nu spontāni, vai tad, kad lanced ar ārsta), kas ir anālais fistula attīstīsies vismaz pusi no laika. Dažreiz atklāšana fistulas pie ādas virsmas pastāvīgi izlādējas strutas vai asiņainu šķidrumu. Citos gadījumos, atvēršana fistulas aizveras uz laiku, kas izraisa veco anal abscess uzliesmot no jauna kā sāpīgs kabatas strutas.

simptomi

Lai gan visi četri anālais traucējumi izraisīt dažus Anal diskomfortu vai sāpes veids, citi simptomi atšķiras, atkarībā no konkrētās anālā problēmas .; Par anālo rievām, simptomi var būt; Sāpes anālā jomā, bieži vien raksturo kā asas, searing vai dedzināšana, un parasti izraisa zarnu kustības; Viegla asiņošana no taisnās zarnas, kas parasti nedaudz spilgti sarkanas asinis ar zarnu kustības vai uz tualetes papīra.

diagnoze

Kad esat aprakstīts jūsu simptomi, ārsts uzdos jautājumus par savu medicīnisko vēsturi un dzīvesveidu, kas palīdzēs novērtēt jūsu anālais problēmu. Atkarībā no Jūsu simptomiem, ārsts var lūgt par

Cik ilgi tas notiek?

Cik ilgi anālais traucējumi pagājušajā mainās

Kā novērst šo veselības stāvokli

Jūs, iespējams, var novērst anālās atveres plaisas, novēršot aizcietējumus. Lai to izdarītu, mīkstina jūsu izkārnījumos, pakāpeniski pievienojot vairāk šķiedrvielu diētu, un dzerot 6 līdz 8 glāzes ūdens dienā. Komerciāli pieejamas fiber papildināt pulveri strādā labi.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Ārstam ir diagnosticēt četras anālais traucējumi šeit aprakstītās. Kad diagnoze, ārstēšana var vai nevar ietvert operācija, atkarībā no konkrētās traucējumiem. Ja operācija ir nepieciešams, ārsts izmantos neatkarīgi no anestēzijas veids ir piemērots, lai palīdzētu novērst jūs no sajūta sāpes šajā jutīgajā jomā.

Kad apmeklēt ārstu

Zvaniet savam ārstam nekavējoties, ja jums ir taisnās zarnas asiņošana vai jebkādas asiņainu izdalījumi no tūpļa. Pat ja jums ir ārstēts asiņošanas spraugas pagātnē, tas vienmēr ir drošāks ārsts, lai noteiktu labāko rīcības. Tas jo īpaši, ja jums ir vairāk nekā 40 gadu vecuma, ja ir risks saslimt ar taisnās zarnas asiņošana no taisnās zarnas vēzi un citām nopietnām gremošanas slimību pieaugums.

prognoze

Vairumā gadījumu, prognoze ir lielisks. Gandrīz visi akūta plīsumi dziedēt ātri ar konservatīvu ārstēšanu, un gandrīz visas fistulas un hroniskas rievas var labot ar operāciju. Atbilstoša apstrāde anālo striktūras ļaus taburete iet viegli un ērti.