anēmija guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Anēmija ir nesamērīgi zems sarkano asins šūnu .; Sarkanās asins šūnas satur hemoglobīns. Hemoglobīns ir olbaltumviela, kas pārnēsā skābekli asinīs .; Sarkanās asins šūnas ražo kaulu smadzenēs un pēc tam nokļūst asinsritē. Parasti viņi dzīvo 110 līdz 120 dienām. Vecāki sarkanās asins šūnas atdala no asinīm ar liesas un aknu .; Anēmija var rasties, ja kaulu smadzenes neražo pietiekami daudz sarkano asins šūnu, lai aizstātu tos, kas ir miruši. Vai tas var notikt, ja sarkanās asins šūnas iet bojā vai tiek iznīcinātas ātrāk nekā parasti .; Iemesli nepietiekamu ražošanas sarkano asins šūnu, ko kaulu smadzenēs ietver; dzelzs deficīts, ko izraisa nepietiekamu uzņemšanu, asins zudums, vai slikta uzsūkšanās no zarnu; B vitamīna 12 deficītu vai nu stingru veģetāro diētu vai nespēju absorbēt B 12 vitamīna (pazīstams kā postošo anēmija) .; dažas infekcijas, piemēram, parvovīrusu infekciju; hroniskas slimības, jo īpaši iekaisuma slimības, tādas kā reimatoīdais artrīts; blakusparādība dažu medikamentu, īpaši ķīmijterapijas; slimība, kaulu smadzenēs, piemēram, aplastiskās anēmijas.

simptomi

Simptomi ir ļoti atšķirīgi. Vieglākos gadījumos bieži nerada nekādus simptomus. Nosacījums var atklāt tikai rutīnas asins testa laikā .; Citiem cilvēkiem, acīmredzamas simptomi anēmija var attīstīties. Tie ietver; bāla āda; nogurums; vājums; reibonis; vieglprātību; elpas trūkums.

diagnoze

Ārsts pārskatīs savu medicīnisko vēsturi. Viņš vai viņa lūgs Jums, lai aprakstītu savus simptomus.

Cik ilgi tas notiek?

Cik ilgi anēmija ilgst atkarīgs no tā cēloni un cik viegli to var labot. Ja iemesls anēmija ir tikai nepietiekama uzņemšana no dzelzs vai vitamīna B 12, tad anēmija sāks labot dažu dienu ārstēšanas.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Anēmija, ko izraisa uztura trūkums var novērst, ēdot veselīgu uzturu vai, ņemot vitamīnu un minerālvielu papildinājums, kad dzelzs vai B 12 ieplūdes varētu būt nepietiekama.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Anēmijas ārstēšanai ir atkarīga no tās smaguma pakāpi un cēloni. Smaga anēmija var būt nepieciešama asins pārliešana.

Kad apmeklēt ārstu

Zvaniet savam ārstam nekavējoties, ja Jums rodas simptomi anēmija. Arī zvanu, ja pamanāt dzeltenīga krāsa uz ādas vai arī acu baltumi.

prognoze

Par anēmija prognoze ir atkarīga no tās cēloni un smaguma, kā arī pamatā veselībai skarto personu.