antidepresanti bērniem un pusaudžiem

Ir svarīgi, ka jūsu bērnam ir rūpīgi izvērtēt, pirms viņš vai viņa sāk veikt antidepresantu. Psihiatriskajā novērtējums psihiatra – vai pediatrs vai ģimenes ārsts, kuram ir pieredze ārstēšanā bērnu un pusaudžu garastāvokļa traucējumi – jāietver

FDA ir apstiprinājusi noteiktus antidepresantus lietošanai bērniem un pusaudžiem dažāda veida diagnozēm. Antidepresanti nāk ar medikamentu ceļvedi, kas konsultē vecākus un aprūpētājiem par risku un piesardzības pasākumiem. Noteikti rūpīgi izlasīt medikamentu ceļvedi un lietošanas instrukciju, un apspriest jebkuru jautājumu ar, ārstam un farmaceitam.

* Daudzas no šīm zālēm ir pieejama vispārējā formā arī. Ieteicamā sākuma deva un maksimālo devu var atšķirties atkarībā no vecuma.

Ārsti var izmantot medicīnisko slēdzienu noteikt citus antidepresantus bērniem par to, ko sauc par nepareizu lietošanu. Tas ir klīniski ierasta prakse, lai dažāda veida medikamentiem gan bērniem, gan pieaugušajiem.

FDA iesaka ārsti izrakstīt mazāko daudzumu tabletes iespējamo, lai palīdzētu samazināt risku, apzinātu vai nejaušu pārdozēšanu. Rūpīga uzraudzība, ko vecāki, aprūpētāji un veselības aprūpes speciālistiem ir svarīgi, lai jebkurš bērns vai pusaudzis ņemot antidepresantu par depresiju vai cita slimība.

Ko Jums vajadzētu darīt pirms jūsu bērns sāk ņemot antidepresantu?

Kas antidepresanti var bērniem veikt?

Visaugstākais risks pašnāvniecisku domu un uzvedības notiek

Vecākiem un aprūpētājiem būtu cieši novērot bērnu ikdienā šajos pārejas periodiem un skatīties problemātiskākajiem pārmaiņu visu laiku bērns ņem antidepresantus.

Ko Jums vajadzētu darīt, kad jūsu bērns sāk ņemot antidepresantu?

FDA arī iesaka, ka Jūsu bērns saņems ciešu uzraudzību, viņa vai viņas veselības aprūpes speciālists dažu pirmo terapijas mēnešu laikā. Biežums saskares ar ārstu vai garīgās veselības speciālisti ir atkarīgs no jūsu bērna vajadzībām. Pārliecinieties, ka jūs stick ar sava bērna ieteikto iecelšanu grafiku.

Ko brīdinājuma zīmes jums vajadzētu skatīties, kad jūsu bērns lieto antidepresantus?

Dažreiz pazīmes un simptomi pašnāvības domas vai pašsavainošanās ir grūti redzēt, un jūsu bērns nevar tieši jums pastāstīt par šādām domām. Šeit ir dažas pazīmes, ka jūsu bērna stāvoklis var pasliktināšanās vai ka viņš vai viņa var būt risks pašsavainošanās

Kādas citas ārstēšanas iespējas ir pieejamas bērniem ar depresiju?

Sazinieties ar sava bērna veselības aprūpes speciālistu, uzreiz, ja kāda no šīm pazīmēm rodas, ja stāvoklis pasliktinās, vai arī ja viņi uztraukties jums, jūsu bērns, skolotājs vai cits aprūpētājs.

Pārliecinieties, ka jūsu bērns neapstājas antidepresantu terapiju bez vadībā ordinē zāles. Pēkšņi pārtraucot antidepresantu var izraisīt gripai līdzīgi simptomi vai blakusparādības, kas minētas kā pārtraukšanas sindromu.

Lielākā daļa bērnu, kas lieto antidepresantus depresija uzlabos ar medikamentiem. Tomēr, apvienojot zāles ar sarunu terapijas (psihoterapija) varētu būt vēl efektīvāka. Dažāda veida psihoterapiju var būt noderīga, bet kognitīvās uzvedības terapijas un starppersonu terapija ir zinātniski pētīti un izrādījušās efektīvas depresijas ārstēšanai.

Dažiem bērniem un pusaudžiem ar viegliem simptomiem, konsultējieties terapija vien var būt izdevīga.

apmeklējiet savu ārstu