apendicīts slimība

Apendicīts ir iekaisums papildinājuma pirkstu formas maisiņā, kas projektus no resnās uz apakšējā labajā pusē vēdera. Pielikums, šķiet, nav jābūt konkrētam mērķim.

Apendicīts izraisa sāpes savā apakšējā labajā vēdera. Tomēr lielākā daļa cilvēku, sāpes sākas ap nabu un tad pārceļas. Kā iekaisums pasliktinās, apendicīts sāpes parasti palielinās, un galu galā kļūst smaga.

simptomi

Lai gan ikviens var attīstīt apendicīts, visbiežāk tas notiek cilvēkiem vecumā no 10 un 30. Standard ārstēšana ir ķirurģiska noņemšana pielikumā.

Pēkšņas sāpes, kas sākas labajā pusē vēdera lejasdaļā; Pēkšņas sāpes, kas sākas ap savu nabu un bieži pāriet uz jūsu apakšējā labajā vēdera; Sāpes, kas pastiprinās, ja jūs klepus, staigāt vai veikt citas kratīšana kustības; Slikta dūša un vemšana; Apetītes zudums; Neliels drudzis, kas var pasliktināt kā slimība progresē; Aizcietējums vai caureja; vēdera uzpūšanās

Pielikums ir šaurs, pirkstu formas maisiņš, ka projektiem, kas no resnās zarnas. Apendicīts notiek, kad pielikums iekaist un piepildīta ar pus.

Pazīmes un simptomi apendicīts var ietvert

Jūsu sāpju vietā var atšķirties, atkarībā no jūsu vecuma un stāvokli jūsu papildinājumā. Kad esat grūtniece, sāpes var, šķiet, nāk no jūsu vēdera augšdaļā, jo jūsu papildinājums ir lielāks grūtniecības laikā.

Ruptured papildinājumā. Plīsumu izplatās infekcija visā vēdera (peritonīts). Iespējams dzīvībai bīstams, šis nosacījums prasa tūlītēju operācija, lai noņemtu pielikumu un tīrīt vēdera dobumā .; Kabatas strutas, kas veido vēderā. Ja jūsu pielikums pārrāvumi, Jums var attīstīties kabatas infekcijas (abscess). Vairumā gadījumu, ķirurgs kanalizācijas abscess, ievietojot cauruli caur vēdera sienā uz abscess. Caurule ir palicis vietā divas nedēļas, un jūs esat dota antibiotikas, lai notīrītu infekcijas .; Kad infekcija ir skaidrs, jums ir operācija, lai likvidētu šo pielikumu. Dažos gadījumos abscess ir nosusināti, un pielikums tiek noņemts uzreiz.

Veikt iecelšanu ar ārstu, ja Jums vai Jūsu bērnam ir satraucošus pazīmes vai simptomi. Stipras sāpes vēderā vajadzīga neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Kad jūsu sāpes vēderā sākt ?; Kur tas sāp?; Vai sāpes pārcēlās ?; Cik stipras ir jūsu sāpes ?; Kas padara jūsu sāpes smagāka ?; Kas palīdz mazināt sāpes ?; Vai jums ir drudzis ?; Vai jums liekas, sliktu dūšu ?; Kādas citas pazīmes un simptomus, jums ir?

cēloņi

Nosprostošanās gļotādas pielikumā, kas izraisa infekcija ir iespējams cēlonis apendicīts. Baktērijas strauji vairojas, izraisot pielikums iekaist, pietūkušas un piepildīta ar pus. Ja to neārstē savlaicīgi, papildinājums var plīst.

Apendicīts var izraisīt nopietnas komplikācijas, tādas kā

Kabatas strutas, kas veido vēderā. Ja jūsu pielikums pārrāvumi, Jums var attīstīties kabatas infekcijas (abscess). Vairumā gadījumu, ķirurgs kanalizācijas abscess, ievietojot cauruli caur vēdera sienā uz abscess. Caurule ir palicis vietā divas nedēļas, un jūs esat dota antibiotikas, lai notīrītu infekciju.

Kad infekcija ir skaidrs, jums ir operācija, lai likvidētu šo pielikumu. Dažos gadījumos abscess ir nosusināti, un pielikums tiek noņemts uzreiz.

Veikt iecelšanu ar savu ģimenes ārstu vai ģimenes ārsta, ja Jums ir sāpes vēderā. Ja jums ir apendicīts, jūs, iespējams, slimnīcā, un atsaucās uz ķirurga, lai novērstu jūsu papildinājumā.

komplikācijas

Lai palīdzētu diagnosticēt Jūsu stāvokli, ārsts var jums lūgt vairākus jautājumus, piemēram,

Vai man ir apendicīts ?; Vai man ir nepieciešams vairāk testus ?; Ko vēl es varētu būt bez apendicīta ?; Vai man nepieciešama operācija, un, ja tā, cik ātri ?; Kādi ir riski izņemšanas papildinājuma ?; Cik ilgi man ir nepieciešams palikt slimnīcā pēc operācijas ?; Cik ilgi atveseļošanās veikt ?; Cik drīz pēc operācijas varu doties atpakaļ uz darbu ?; Vai jūs varat pateikt, vai mans papildinājums ir pārsprāgt?

Gatavošanās Jūsu iecelšanu

Nevilcinieties uzdot citus jautājumus.

Fiziskā eksāmens, lai novērtētu jūsu sāpes. Ārsts var piemērot maigu spiedienu uz sāpīgo platību. Kad spiediens pēkšņi atbrīvota, apendicīts sāpes bieži jūtas sliktāk, signalizācijas, ka blakus vēderplēve ir iekaisusi .; Ārsts arī var meklēt vēdera stingrību un tendence, lai jūs varētu pieņemties jūsu vēdera muskuļus, reaģējot uz spiedienu virs iekaisuši pielikumā (apsardzes) .; Ārsts var izmantot ieeļļot, gloved pirkstu pārbaudīt jūsu zemāks taisnās zarnas (digitālo taisnās zarnas eksāmenu). Sievietēm reproduktīvā vecumā var dot iegurņa eksāmenu, lai pārbaudītu iespējamās ginekoloģiskas problēmas, ko varētu izraisīt sāpes .; Asinsanalīze. Tas ļauj ārstam, lai pārbaudītu augstu balto asins šūnu skaits, kas var liecināt par infekciju .; Urīna tests. Jūsu ārsts var vēlēties, lai Jūs būtu urīna analīze, lai pārliecinātos, ka urīnceļu infekcija vai nieru akmens neizraisa sāpes .; Attēlveidošanas testi. Jūsu ārsts var arī ieteikt vēdera rentgena, vēdera ultraskaņas vai saistīto datortomogrāfiju (CT) skenēšanas palīdzēt apstiprināt apendicīts vai atrast citus cēloņus jūsu sāpes.

Lai palīdzētu diagnosticēt apendicīts, Jūsu ārsts var veikt vēsturi jūsu pazīmes un simptomi, un pārbaudīt savu vēderu.

Izvairieties spraiga darbība sākumā. Ja jūsu apendektomija tika darīts laparoscopically, ierobežot savu darbību no trim līdz piecām dienām. Ja Jums ir bijusi atvērta apendektomija, ierobežot savu darbību, lai 10 līdz 14 dienām. Vienmēr konsultējieties ar savu ārstu par ierobežojumiem attiecībā uz savu darbību, un, ja jūs varat atsākt normālu darbību pēc operācijas .; Atbalstītu savu vēderu, kad klepus. Novietojiet spilvenu virs vēdera un izdarot spiedienu, pirms jūs klepus, smieties vai pārvietot, lai mazinātu sāpes .; Zvaniet savam ārstam, ja Jūsu pretsāpju nepalīdz. Būt sāpes rada papildus stresu uz ķermeņa un palēnina dzīšanas procesu. Ja jūs joprojām sāpes neskatoties pretsāpju zāles, zvaniet savam ārstam .; Piecelties un kustēties, kad esat gatavs. Sākt lēnām un palielināt savu darbību, kā jums liekas, līdz ar to. Sākt ar īsām pastaigām .; Gulēt, kad noguris. Kā jūsu ķermeņa sadzīst, jūs varat atrast jums justies sleepier nekā parasti. Ņemt to viegli un atpūsties, kad jums ir nepieciešams, lai .; Apspriest atgriežas uz darbu vai skolu ar savu ārstu. Jūs varat atgriezties darbā, kad jums liekas, līdz ar to. Bērni varēs atgriezties skolā mazāk nekā nedēļu pēc operācijas. Tām būtu jāgaida divas līdz četras nedēļas, lai atsāktu spraiga darbība, piemēram, sporta nodarbībās vai sporta.

Testi un diagnostika

Testi un procedūras, ko izmanto, lai diagnosticētu apendicīts iekļaut

Fiziskā eksāmens, lai novērtētu jūsu sāpes. Ārsts var piemērot maigu spiedienu uz sāpīgo platību. Kad spiediens pēkšņi atbrīvota, apendicīts sāpes bieži jūtas sliktāk, signalizācijas, ka blakus vēderplēve ir iekaisusi.

Novērš uzmanību darbībām, piemēram, klausoties mūziku un runāt ar draugiem, kas ņem savu prātu pie jūsu sāpes. Izklaidēšanās var būt īpaši efektīva ar bērniem .; Vadīties tēlainība, piemēram, aizverot acis un domāt par mīļāko vietu.

Ārsts arī var meklēt vēdera stingrību un tendence, lai jūs varētu pieņemties jūsu vēdera muskuļus, reaģējot uz spiedienu pār iekaisuši pielikumā (apsardzes).

Ārsts var izmantot ieeļļot, gloved pirkstu pārbaudīt jūsu zemāks taisnās zarnas (digitālo taisnās zarnas eksāmenu). Sievietēm reproduktīvā vecumā var dot iegurņa eksāmenu, lai pārbaudītu iespējamās ginekoloģiskas problēmas, kas varētu izraisīt sāpes.

Apendicīts ārstēšana parasti ietver operācijas, lai noņemtu iekaisumu pielikumu. Pirms operācijas Jums var nozīmēt devu antibiotikas, lai novērstu infekciju.

Apstrāde un narkotikas

Apendektomija var veikt kā atvērtu operācijas, izmantojot vienu vēdera griezumu apmēram 2 līdz 4 collas (5 līdz 10 centimetri) garš (laparotomija). Vai operācija var izdarīt caur pāris nelieliem vēdera iegriezumiem (laparoscopic ķirurģija). ar laparoskopijas apendektomijas laikā ķirurgs ievieto speciālās ķirurģijas instrumenti un video kameru vēdera, lai novērstu jūsu papildinājumā.

Kopumā laparoscopic ķirurģija ļauj atgūt ātrāk un dziedēt ar mazāk sāpju un rētas. Tas var būt labāks par cilvēkiem, kas ir vecāka gadagājuma vai aptaukošanās. Bet Laparoscopic ķirurģija nav piemērota visiem. Ja pielikums ir saraustītajās un infekcija ir izplatījusies ārpus pielikumā, vai jums ir abscess, jums var būt nepieciešams atklātu apendektomija, kas ļauj jūsu ķirurgs tīrīt vēdera dobumā.

Gaidīt tērēt vienu vai divas dienas slimnīcā pēc Jūsu apendektomijas.

Dzīvesveida un mājas aizsardzības līdzekļi

Ja pielikums ir eksplozijas un abscess izveidojies ap to, abscess var aizplūst, ievietojot cauruli caur ādu uz abscess. Apendektomija var veikt vairākas nedēļas vēlāk pēc infekciju kontrolē.

Gaidīt dažas nedēļas atveseļošanās no apendektomijas, vai arī ilgāk, ja jūsu pielikums pārsprāgt. Lai palīdzētu Jūsu organismam dziedēt

Alternatīva medicīna

Jūsu ārsts izrakstīs zāles, lai palīdzētu jums kontrolēt jūsu sāpes pēc Jūsu apendektomijas. Daži papildu alternatīva terapija, ja to izmanto ar saviem medikamentiem, var palīdzēt kontrolēt sāpes. Jautājiet savam ārstam par drošu iespējas, piemēram,

Uzziniet vairāk par apendicīta

Simptomi un ārstēšana

Vairāk par apendicīts

1

 1

)