APTIVUS (Tipranavira) lietojumi, devu, blakusparādības

Kas ir Aptivus?

Aptivus tiek izmantots, lai ārstētu HIV infekciju, kas izraisa iegūtā imūndeficīta sindromu (AIDS). Aptivus nevar izārstēt HIV vai AIDS. Tipranavīrs lieto kopā ar līdzīgi narkotiku sauc ritonaviru (Norvir).

Jums nevajadzētu lietot Aptivus, ja Jums ir vidēji smaga vai smaga aknu slimība.

Dzīvībai bīstamas blakusparādības var rasties, ja esat lietojis Aptivus ar: alfuzosīnu, amiodaronu, cisaprīdu, flekainīdu sildenafils (Revatio plaušu arteriālas hipertensijas), atorvastatīnu, lovastatīnu, simvastatīna, propafenons, rifampīns, hinidīnu, pimozīdu, midazolāmu (piedzīvojis), triazolāms , asinszāli, vai melnos zāles, piemēram, Ergomar, Ergotrate, Cafergot, DHE 45, Migranal vai Methergine.

Svarīga informācija

Aptivus lieto kombinācijā ar ritonaviru (Norvir). Tomēr daži cilvēki lieto šīs zāles ir izstrādājuši fatālas medicīniskas problēmas, tostarp aknu bojājumu un asiņošanu smadzenēs. Pārtrauciet šo zāļu un saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja Jums ir: neparasta asiņošana, pēkšņas stipras galvassāpes, nejutīgums, problēmas ar runas vai redzes, slikta dūša, sāpes vēdera augšdaļā, nogurums, apetītes zudums, tumšs urīns, māla krāsas izkārnījumi, vai dzelte (dzeltena ādas vai acīs).

Jums nevajadzētu lietot Aptivus, ja Jums ir alerģija uz tipranavīra vai ritonavīra (Norvir, Kaletra), vai arī, ja Jums ir vidēji smaga vai smaga aknu slimība.

Dzīvībai bīstamas blakusparādības var rasties, ja esat lietojis Aptivus ar kādu no šiem medikamentiem

Alfuzosīns (Uroxatral)

Pirms šo zāļu lietošanas

amiodaronu (Cordarone, Pacerone)

cisaprīds (Propulsid)

atorvastatīnu (Lipitor, Caduet), lovastatīnu (Mevacor, Altoprev, Advicor), simvastatīns (Zocor, Simcor, Vytorin, Juvisync)

flekainīdu (Tambocor), propafenons (Rythmol), hinidīnu (Quinaglute)

midazolāmu (lietpratīgs) vai triazolāms (Halcion)

pimozīdu (Orap)

rifampīnu (Rifadin, Rifamate, Rimactane)

sildenafils (Revatio plaušu arteriālo hipertensiju)

Asinszāle; vai

melno graudu zāles migrēnas galvassāpes (Ergomar, Cafergot, D.H.E. 45, Migranal, Ergotrate vai Methergine).

Lai pārliecinātos, ka jūs varat droši lietot Aptivus, pastāstiet savam ārstam, ja Jums ir kāds no šiem citiem nosacījumiem

aknu slimība (īpaši B vai C hepatīts)

diabēts

augsts holesterīna vai triglicerīdu

asiņošana, piemēram, hemofiliju; vai

ja Jums ir alerģija pret sulfa narkotikām.

Nav zināms, vai Aptivus kaitēt nedzimušam bērnam. Pastāstiet ārstam, ja esat grūtniece vai plānojat grūtniecību, lietojot šīs zāles. HIV var nodot Jūsu bērnam, ja jums nav pienācīgi apstrādāti grūtniecības laikā. Veikt visus jūsu HIV zālēm, kas vērsta, lai kontrolētu savu infekciju.

Aptivus var padarīt pretapaugļošanās tabletes mazāk efektīvas. Jautājiet savam ārstam par neizmantojot hormonu kontracepcijas metodi (piemēram, prezervatīvu, diafragmas, spermicīdu), lai izvairītos no grūtniecības, lietojot šīs zāles.

Sievietes ar HIV vai AIDS nedrīkst zīdīt bērnu. Pat ja jūsu bērns ir dzimis bez HIV vīruss var tikt nodots bērnam savā mātes pienu.

Kā man vajadzētu lietot Aptivus?

Aptivus nedrīkst bērnam jaunāks par 2 gadiem.

APTIVUS tieši tā, kā noteicis ārsts. Ievērot visus norādījumus uz jūsu recepšu etiķetes. Nelietojiet šīs zāles lielākos vai mazākos daudzumos vai ilgāk, nekā ieteikts.

Aptivus lieto kombinācijā ar ritonaviru (Norvir). Izmantojiet tipranavīra un regulāri ritonaviru, lai iegūtu vislielāko labumu. Iegūstiet savu receptes uzpildīt, pirms jūs darbināt no zāles pilnībā.

Lietojiet zāles ar ēdienu, ja Jūs lietojat tipranavīra ar ritonavira tabletēm.

Jūs varat lietot zāles kopā ar ēdienu vai ja Jūs lietojat tipranavīra ar ritonavira kapsulas vai šķidrumu.

Norijiet Aptivis kapsulu veselu. Nedrīkst salauzt vai košļāt.

Pasākums Aptivus šķidrums ar dozēšanas šļirci sniegta, vai ar īpašu devu mērīšanas karoti vai zāles čempionātā. Ja jums nav devas mērīšanas ierīce, vaicājiet farmaceitam par vienu.

Pastāstiet ārstam, ja bērns šo zāļu lietošanas ir jebkādas izmaiņas augstumā vai svara. Tipranavira devas balstās uz ķermeņa virsmas laukumu (augstums un svars) bērniem, un jebkuras izmaiņas var ietekmēt Jūsu devu.

Vienlaikus izmantojot Aptivus, jums var būt nepieciešams bieži asins analīzes.

Ja Jums ir nepieciešama ķirurģiska operācija, pasakiet ķirurgam pirms laika, ka jūs izmantojat Aptivus.

HIV / AIDS parasti tiek ārstēti ar kombināciju narkotikas. Izmanto visus medikamentus, kā norādījis ārsts. Lasīt medikamentu ceļvedi vai pacientu norādījumus ar katru medikamentiem. Nemainiet devu vai medikamentu grafiku bez ārsta konsultācijas. Katrs cilvēks ar HIV vai AIDS jāpaliek zem aprūpē ārsta.

Uzglabāt neatvērtu pudeli APTIVUS kapsulas ledusskapī. Nesasaldēt.

Pēc pudeles atvēršanas kapsulu pirmo reizi, jūs varat uzglabāt zāles istabas temperatūrā. Uzglabāt Aptivus šķidra istabas temperatūrā, prom no mitruma un siltuma. Neglabājiet šķidrumu ledusskapī.

Aptivus dozēšanas informācija

Izmetiet kapsulas vai šķidrumu neesat lietotas 60 dienas pēc tam, kad jūs pirmo reizi atvēra zāļu pudeles.

Kas notiek, ja es garām devu?

Deva pieaugušajiem HIV infekcija

Tipranavīru 500 mg plus ritonaviru 200 mg iekšķīgi divreiz dienā

Kas notiek, ja es pārdozēt?

Parastā deva bērniem HIV infekcija

2 līdz 18 gadiem: Tipranavira 14 mg / kg plus ritonaviru 6 mg / kg vai tipranavīru 375 mg / m2 plus ritonaviru 150 mg / m2 perorāli divas reizes dienā; Pediatric deva nedrīkst pārsniegt parasto pieaugušo devu.

Ko man vajadzētu izvairīties, ņemot Aptivus?

Lietojiet aizmirsto devu, tiklīdz atceraties. Izlaidiet aizmirsto devu, ja tas ir gandrīz laiks, lai jūsu nākamo plānoto devu. Nelietojiet papildu zāles veido aizmirsto devu.

Ja lietojat didanozīnu, ņemt to 2 stundas pirms vai pēc esat lietojis Aptivus.

Izvairīties no E vitamīnu, ja jūs izmantojat šķidrā veidā tipranavīra.

Lietojat šīs zāles nepasargās jūs no HIV nodošanu citiem cilvēkiem. Nav neaizsargāta dzimumakta vai akciju skuvekļus vai zobu sukas. Konsultējieties ar savu ārstu par drošu veidu, kā novērst HIV transmisiju seksa laikā. Dalīšanās narkotiku vai medicīnas adatas nekad nav droša, pat veselam cilvēkam.

Saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja jums ir kāds no šiem pazīmes alerģiskas reakcijas uz Aptivus: nātreni; apgrūtināta elpošana; pietūkums sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums.

Dažiem cilvēkiem, kas lieto tipranavīru ar ritonaviru ir izstrādājuši fatālas medicīniskas problēmas, tostarp aknu bojājumu un asiņošanu smadzenēs. Pārtrauciet šo zāļu un saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja Jums ir

neparasta asiņošana, pēkšņas stipras galvassāpes, nejutīgums, problēmas ar runu vai redzi; vai

slikta dūša, sāpes vēdera augšējā daļā, nogurums, apetītes zudums, tumšs urīns, māla krāsas izkārnījumi, vai dzelte (dzeltena āda vai acis).

Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir

smaga ādas izsitumi, čūlas, pīlings, apsārtums vai iedegums

izsitumi uz ādas, kā arī locītavu vai muskuļu sāpes, drudzis, vai spiediena sajūta jūsu rīklē; vai

palielināta slāpes, pastiprināta urinācija, bads, sausa mute.

Aptivus var palielināt risku noteiktām infekcijām vai autoimūnu traucējumu, mainot veidu jūsu imūnā sistēma darbojas. Simptomi var parādīties nedēļas vai mēnešus pēc tam, kad jūs sākat ārstēšanu ar Aptivus. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir

pazīmes jaunas infekcijas – drudzis, svīšana naktīs, palielināti limfmezgli, čūlas mutē, caureja, sāpes vēderā, svara zudums

sāpes krūtīs (jo īpaši, ja jūs elpot), sauss klepus, sēkšana, sajūta elpas trūkums

aukstumpumpas, čūlas uz dzimumorgāniem vai anālās atveres zonu

paātrināta sirdsdarbība, trauksmes sajūta vai kairinātu, vājums vai indiešu sajūta, problēmas ar līdzsvara vai acu kustības

stipras muguras sāpes, urīnpūšļa vai zarnu kontroles zaudēšana; vai

pietūkums kaklā vai rīklē (palielināts vairogdziedzera), menstruālā cikla izmaiņas, impotence, interesi par seksu zudumu.

Bieži Aptivus blakusparādības var būt

slikta dūša, vemšana, caureja, sāpes vēderā

Aptivus blakusparādības

ādas izsitumi (īpaši bērniem)

galvassāpes, drudzis, nogurums; vai

Citu narkotisko vielu ietekmē Aptivus?

Aptivus (tipranavīrs)

izmaiņas formas vai atrašanās ķermeņa tauku (īpaši rokas, kājas, sejas, kakla, krūšu un jostas).

Tas nav pilns saraksts no blakusparādībām un var rasties citi. Zvaniet savam ārstam par ārsta padomu par blakusparādības. Jūs varat ziņot par blakusparādībām valdībai pie valdības-1088.

Pastāstiet ārstam par visām zālēm, ko lietojat, un tiem, jūs sākat vai pārtraucat lietot ārstēšanas ar Aptivus laikā, īpaši

flutikazons (Flonase), sildenafils (Viagra), kvetiapīna (Seroquel), tadalafils (Cialis), vardenafilu (Levitra)

kontracepcijas tabletes vai hormonu aizstājterapiju; vai

zāles lieto, lai novērstu asins recekļu – alteplāze klopidogrels dipiridamolu, tiklopidīnu, urokināze, varfarīnu (Coumadin, Jantoven)

Šis saraksts nav pilnīgs. Daudzi medikamenti var mijiedarboties ar tipranavīru, un dažas zāles nedrīkst lietot kopā. Tas ietver recepšu un pār-the-counter zāles, vitamīnus un augu izcelsmes produktiem. Ne visi iespējamie mijiedarbība ir uzskaitītas šo medikamentu ceļvedi. Pastāstiet ārstam par visām zālēm, ko lietojat, un tiem, jūs sākat vai pārtraucat lietot ārstēšanas ar Aptivus laikā. Dodiet sarakstu ar visiem jūsu zāles uz jebkuru veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju, kas izturas pret tevi.

10.02.2015-04-28, 10:07:05.

C Grūtniecība kategorija risku nevar izslēgt

CSA Kalendārs N Ne kontrolēts narkotika

Apstiprināšana Vēsture 07 gadiem valdība apstiprināja 2008. gada

HIV infekcija Truvada, Atripla, Stribild, Viread, Norvir, Complera, Prezista, lamivudīns, Isentress, abakavira, tenofovīru, Kaletra raltegravīrs, Epivir, ritonavirs, Epzicom, Sustiva, efavirenzs, Viramune, Reyataz, darunavīra, atazanavīra, emtricitabīnu, nevirapīns, Ziagen