Arava

Grūtniecība jāizslēdz jau pirms ārstēšanas sākšanas ar leflunomīdu. Leflunomīdu ir kontrindicēta grūtniecēm vai sievietēm reproduktīvā vecumā, kuras nelieto drošu kontracepcijas līdzekli. Grūtniecība jāizvairās leflunomīda terapijas vai pirms pabeigšanas narkotiku novēršanas procedūru pēc ārstēšanas laikā. Ir ziņots smags aknu bojājums, arī letāls aknu mazspēju dažiem pacientiem. Nelietot pacientiem ar akūtu vai hronisku aknu slimību vai ALAT vairāk nekā 2 reizes NAR. Ieteicams kontrolēt kopā ar iespējamo terapijas pārtraukšanu, ja / parādās pazīmes simptomi aknu bojājumu. Ja iespējams leflunomīdu izraisītas, veikt holestiramīns izvadīšanas.

Izmanto Arava

Terapeitiskās klase: Imūnsistēmas nomācošas

Farmakoloģiska klase: dihidroorotāta dehidrogenāzi inhibitors

Šīs zāles ir pieejamas tikai ar ārsta recepti.

Lemjot lietot zāles, risks zāļu lietošanas ir jāsamēro labi tas būs jādara. Tas ir lēmums, jūs un jūsu ārsts dos. Par šīm zālēm, būtu jāapsver šādi

Pastāstiet ārstam, ja Jums kādreiz bijusi neparasta vai alerģiska reakcija pret šīm zālēm vai kādas citas zāles. Arī pastāstīt savu veselības aizsardzības speciālistu, ja jums ir kādi citi veidi alerģijām, piemēram, pievienošanu pārtikas produktiem, krāsvielām, konservantiem, vai dzīvniekiem. Par bezrecepšu produktiem, rūpīgi izlasiet etiķetes vai iepakojuma sastāvdaļas.

Atbilstoši pētījumi nav veikti par attiecībām vecuma ar sekām leflunomīdu pediatriskajā populācijā. Nav noteikta drošība un efektivitāte.

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts Geriatric specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību leflunomīdu vecāka gadagājuma cilvēkiem. Tomēr gados vecākiem pacientiem biežāk ir ar vecumu saistītas nervu problēmas, kas var būt nepieciešama piesardzību pacientiem, kuri saņem leflunomīdu.

Pirms Izmantojot Arava

Nav pietiekamu pētījumi sievietēm, lai noteiktu zīdaiņa risku, lietojot šīs zāles zīdīšanas laikā. Nosver potenciālās priekšrocības pret iespējamo risku, pirms lietojat šīs zāles, kamēr baro bērnu ar krūti.

Lai gan dažas zāles nedrīkst lietot kopā vispār, citos gadījumos divas dažādas zāles var lietot kopā, pat tad, ja varētu rasties mijiedarbība. Šajos gadījumos, Jūsu ārsts var vēlēties mainīt devu, vai var būt vajadzīgi citi pasākumi. Kad jūs lietojat šīs zāles, tas ir īpaši svarīgi, ka jūsu veselības aprūpes speciālistam zināt, ja Jūs lietojat kādu no tālāk minētajām zālēm. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

šīs zāles izmantošana ar kādu no šīm zālēm parasti nav ieteicama, bet var būt nepieciešama dažos gadījumos. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Izmantojot šīs zāles ar kādu no šīm zālēm var izraisīt paaugstinātu risku noteiktu blakusparādību, bet izmantojot gan narkotikas var būt labākais ārstēšanas jums. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Dažas zāles nedrīkst lietot pie vai ap laiku ēdot pārtiku vai ēdot noteikta veida pārtiku, jo var rasties mijiedarbība. Izmantojot alkoholu vai tabaku ar noteiktām zālēm, var izraisīt arī mijiedarbība, kas notiek. Pārrunājiet ar savu veselības aprūpes speciālistu lietošanu Jūsu zālēm ar pārtiku, alkoholu vai tabaku.

Par citām medicīniskām problēmām klātbūtne var ietekmēt šo zāļu lietošanu. Pārliecinieties, ka jums pastāstīt ārstam, ja Jums ir kādas citas medicīniskas problēmas, jo īpaši

Lietot šīs zāles tikai, kā norādījis Jūsu ārsts. Nelietojiet vairāk par to, neņemiet to biežāk, un nelietojiet to uz ilgāku laiku, nekā ārsts pasūtīts.

Šo zāļu deva būs atšķirīgs dažādiem pacientiem. Sekojiet ārsta rīkojumiem vai norādījumiem uz etiķetes. Šāda informācija ietver tikai vidējās šo zāļu devu. Ja deva ir atšķirīgs, nemaina to, ja vien ārsts Jums to darīt.

No zāles summa, kas jums veikt atkarīgs izturību zāles. Arī devu skaits, ko lietot katru dienu, laiku ļāva starp devām, un cik ilgi esat lietojis zāles atkarīgs no medicīnas problēmas, par kuru jūs lietojat zāles.

Ja esat aizmirsis lietot šo zāļu devu, izdariet to, cik drīz vien iespējams. Tomēr, ja tas ir gandrīz pienācis laiks nākamajai devai, izlaidiet aizmirsto devu un doties atpakaļ uz savu regulāru dozēšanas grafiku. Nelietojiet dubultu devu.

Glabājiet zāles slēgtā traukā istabas temperatūrā, prom no karstuma, mitruma un tiešas gaismas. Keep no sasalšanas.

Glabājiet bērniem nepieejamā vietā.

Neturiet novecojušas zāles vai zāles vairs nav nepieciešams.

Uzdod savu veselības aprūpes speciālistu, kā jums vajadzētu atbrīvoties no kādas zāles jūs neizmantojat.

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudītu savu progresu ar regulāriem apmeklējumiem, lai pārliecinātos, ka šīs zāles darbojas pareizi. Asins analīzes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu, nevēlamas ietekmes.

šo zāļu lietošana grūtniecības laikā var kaitēt Jūsu bērnam. Izmantot efektīvus pretapaugļošanās lai saglabātu no grūtniecības iestāšanās. Ja jūs domājat, ka jums ir iestājusies grūtniecība, lietojot zāles, pastāstiet par to savam ārstam.

Leflunomide var izraisīt iedzimtus defektus, ja tēvs to izmanto, kad viņa seksuālais partneris paliek stāvoklī. Vīrieši Leflunomide jāizmanto prezervatīvi kā sava veida dzimstības kontroles dzimumakta laikā. Cilvēks, kas vēlas kļūt par tēvu vajadzētu pārtraukt šo zāļu lietošanu un sazinieties ar savu ārstu.

Nopietnas ādas reakcijas var rasties ar šīm zālēm. Pārtraukt lietot šīs zāles un konsultējieties ar ārstu uzreiz, ja jums ir kāds no šiem simptomiem, lietojot šīs zāles: čūlas, pīlings, vai izkustināšanu ādu; drebuļi, nieze, sāpes locītavās vai muskuļos; sarkani ādas bojājumi, bieži ar purple centrs, čūlas, čūlu vai balti plankumi mutē vai uz lūpām, vai neparasts nogurums vai vājums.

Pareiza izmantošana Arava

Aknu darbības traucējumi var rasties, kamēr jūs lietojat šīs zāles. Pārtraukt lietot šīs zāles un konsultējieties ar ārstu uzreiz, ja jums ir vairāk nekā vienu no šiem simptomiem: sāpes vai kuņģa sāpes vai jutīgums; māla krāsas izkārnījumi, tumšs urīns, samazināta apetīte, drudzis, galvassāpes, apetītes zudums, slikta dūša vai vemšana, izsitumi uz ādas, pietūkums pēdu vai apakšējo kāju, neparasts nogurums vai nespēks, vai dzeltenas acis vai ādu.

Leflunomide var īslaicīgi samazināt skaitu balto asins šūnu asinīs, palielinot izredzes iegūt infekciju. Tā var arī samazināt trombocītu skaitu, kas ir nepieciešami, lai pareizi asins recēšanu. Ja tā notiek, ir daži piesardzības pasākumi, jūs varat veikt, jo īpaši, ja jūsu asins aina ir zems, lai samazinātu inficēšanās risku vai asiņošanas

Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir klepus ar vai bez drudža, elpas trūkums, vai jebkādām grūtībām ar elpošanu.

Jums būs nepieciešams, lai būtu ādas tests tuberkuloze, pirms sākat lietot šīs zāles. Pastāstiet ārstam, ja jūs vai kāds jūsu mājās ir kādreiz bijusi pozitīva reakcija uz tuberkulozes testu.

Izmantojot šīs zāles var palielināt risku iegūt nopietnas infekcijas vai vēzi. Konsultējieties ar savu ārstu, ja jums ir bažas par šo risku.

Pārtraukt lietot šīs zāles un konsultējieties ar ārstu uzreiz, ja Jums ir dedzināšana, nejutīgums, tirpšana vai sāpīgas sajūtas rokās, rokas, kājas vai pēdas. Tie varētu būt simptomi stāvokli, ko sauc perifērā neiropātija.

Kamēr Jūs ārstē ar leflunomīda un pēc tam, kad pārtraukt to lietot, nav nekādu imunizāciju (vakcinācija) bez ārsta apstiprinājums. Dzīvu vīrusu vakcīnas nedrīkst saņemot šīs zāles.

Jums būs nepieciešams, lai jūsu asinsspiedienu mēra pirms šo zāļu lietošanas uzsākšanas, un, kamēr jūs izmantojat to. Ja jūs novērojat jebkādas izmaiņas savu ieteikto asinsspiedienu, zvaniet savam ārstam. Ja jums ir jautājumi par to, konsultējieties ar savu ārstu.

Piesardzības pasākumi, vienlaikus izmantojot Arava

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāļu un augu vai vitamīna piedevas.

Kopā ar saviem vajadzīgi sekām, zāles var izraisīt dažas nevēlamas sekas. Lai gan ne visas no šīm blakusparādībām var rasties, ja tie rodas, tad var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.

Konsultējieties ar savu ārstu nekavējoties, ja kāds no šiem blakusparādībām

Dažas blakusparādības var rasties, kas parasti nav nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šīs blakusparādības var iet prom ārstēšanas laikā, kā Jūsu organisms pielāgojas pie zālēm. Arī jūsu veselības aprūpes speciālists, iespējams, var jums pastāstīt par to, kā novērst vai samazināt dažas no šīm blakusparādībām. Sazinieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, ja kāda no šīm blakusparādībām turpinātu vai ir apnicīgs, vai, ja jums ir kādi jautājumi par viņiem

Citas blakusparādības var rasties arī dažiem pacientiem nav uzskaitīti. Ja jūs novērojat jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.

Arava blakusparādības

Arava (leflunomide)

Pieejamība Rx Recepšu tikai

Grūtniecība kategorija X Nelietot grūtniecības laikā

CSA Kalendārs N Ne kontrolēts narkotika

Apstiprināšana Vēsture Kalendārs Narkotiku vēsture pie FDA

Reimatoīdais artrīts Humira, Plaquenil, hidroksihlorhinīns, sulfasalazīns, Enbrel, Remicade, Rituxan, leflunomīdu, rituksimabu, Vimovo, Duexis, Cimzia, Orencia, Simponi infliksimabs, adalimumabs, Actemra, etanerceptu, Azulfidine abatacepts tocilizumabs golimumabs Sulfazine, esomeprazole / naproksēns, anakinras