Aripiprazola (orāli) apraksts un zīmolu

Aripiprazols lieto atsevišķi vai kopā ar citām zālēm, lai ārstētu garīgās apstākļiem, piemēram, I tipa bipolāriem traucējumiem (manic depresija), depresiju un šizofrēniju. Tas tiek izmantots arī bērniem, lai ārstētu uzbudināmība, kas saistīta ar autiskā spektra traucējumiem un Tureta sindromu. Aripiprazola darbi smadzenēs, lai mainītu to, kā dažu ķīmisko vielu ietekmē pacientus. Tas ir antipsihotisks līdzeklis.

Šīs zāles ir pieejamas tikai ar ārsta recepti. Abilify (R) šķīdums iekšķīgai lietošanai tika izņemti no tirgus, Maijs 15, 2015. gada un šī deva veidlapa nav tirgots ar jebkādiem ģenērisko ražotājiem.

Šis produkts ir pieejams šādās zāļu formu

Lemjot lietot zāles, risks zāļu lietošanas ir jāsamēro labi tas būs jādara. Tas ir lēmums, jūs un jūsu ārsts dos. Par šīm zālēm, būtu jāapsver šādi

Pastāstiet ārstam, ja Jums kādreiz bijusi neparasta vai alerģiska reakcija pret šīm zālēm vai kādas citas zāles. Arī pastāstīt savu veselības aizsardzības speciālistu, ja jums ir kādi citi veidi alerģijām, piemēram, pievienošanu pārtikas produktiem, krāsvielām, konservantiem, vai dzīvniekiem. Par bezrecepšu produktiem, rūpīgi izlasiet etiķetes vai iepakojuma sastāvdaļas.

Atbilstoši pētījumi nav veikti par attiecībām vecuma ietekmei aripiprazola bērniem, kas jaunāki par 13 gadiem, ar šizofrēniju un bērniem, kas jaunāki par 10 gadiem, ar bipolāriem traucējumiem. Nav noteikta drošība un efektivitāte.

Tablete, tabletes, sairst; Solution

Aripiprazols nav apstiprināts lietošanai bērniem vai pusaudžiem ar smagu depresiju.

alerģija

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts pediatrijā specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību aripiprazola bērniem no 6 līdz 17 gadu vecumam ar autisma traucējumiem.

pediatrisks

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts Geriatric specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību aripiprazola vecāka gadagājuma pacientiem, kam ir šizofrēnijas, depresija, vai bipolāri traucējumi. Šīs zāles nedrīkst lietot, lai ārstētu uzvedības problēmas gados vecākiem pacientiem, kuriem ir demence vai Alcheimera slimību.

Geriatric

Nav pietiekamu pētījumi sievietēm, lai noteiktu zīdaiņa risku, lietojot šīs zāles zīdīšanas laikā. Nosver potenciālās priekšrocības pret iespējamo risku, pirms lietojat šīs zāles, kamēr baro bērnu ar krūti.

grūtniecība

Zīdīšanas

zāļu mijiedarbība

Lai gan dažas zāles nedrīkst lietot kopā vispār, citos gadījumos divas dažādas zāles var lietot kopā, pat tad, ja varētu rasties mijiedarbība. Šajos gadījumos, Jūsu ārsts var vēlēties mainīt devu, vai var būt vajadzīgi citi pasākumi. Kad jūs lietojat šīs zāles, tas ir īpaši svarīgi, ka jūsu veselības aprūpes speciālistam zināt, ja Jūs lietojat kādu no tālāk minētajām zālēm. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

citas Mijiedarbība

Izmantojot šīs zāles ar kādu no šīm zālēm nav ieteicama. Jūsu ārsts var izlemt, ka nav pret jums ar šo medikamentu vai mainīt dažas citas zāles jūs lietojat.

Citi Medical Problēmas

šīs zāles izmantošana ar kādu no šīm zālēm parasti nav ieteicama, bet var būt nepieciešama dažos gadījumos. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

dozēšana

Dažas zāles nedrīkst lietot pie vai ap laiku ēdot pārtiku vai ēdot noteikta veida pārtiku, jo var rasties mijiedarbība. Izmantojot alkoholu vai tabaku ar noteiktām zālēm, var izraisīt arī mijiedarbība, kas notiek. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

Izmantojot šīs zāles ar kādu no šiem parasti nav ieteicama, bet var būt neizbēgama dažos gadījumos. Ja to izmanto kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat šīs zāles, vai jums instrukciju par lietošanu pārtikas, alkohola vai tabakas.

Par citām medicīniskām problēmām klātbūtne var ietekmēt šo zāļu lietošanu. Pārliecinieties, ka jums pastāstīt ārstam, ja Jums ir kādas citas medicīniskas problēmas, jo īpaši

Lietot šīs zāles tieši tā, kā norādījis Jūsu ārsts. Nelietojiet vairāk par to, neņemiet to biežāk, un nelietojiet to uz ilgāku laiku, nekā ārsts pasūtīts. Lai to izdarītu, var palielināt izredzes blakusparādības.

Šīs zāles ir jānāk ar medikamentu ceļvedi. Lasīt un uzmanīgi sekojiet instrukcijām. Jautājiet savam ārstam, ja Jums ir kādi jautājumi.

Ja jūs izmantojat mutiski disintegrating tableti, pārliecinieties, ka jūsu rokas ir sausas, pirms jūs rīkoties tableti. Neatveriet blistera iepakojumu, kas satur tableti, kamēr neesat gatavi to pieņemt. Izņemiet tableti no blistera iepakojuma, noplēšot foliju, tad, ņemot tableti. Nespiediet tableti caur foliju. Nedrīkst salauzt vai sadalīt tableti. Novietojiet tableti mutē. Būtu kūst ātri. Pēc tam, kad tablete ir izkusis, jums var norīt vai veikt malks ūdens.

Norijiet tabletes veselas. Nav pārtraukumu, smalcināt vai košļāt tos.

Aripiprazola var lietot kopā ar ēdienu vai bez tā. Ja ārsts Jums ņemt to noteiktā veidā, ievērojiet ārsta norādījumus.

Šo zāļu deva būs atšķirīgs dažādiem pacientiem. Sekojiet ārsta rīkojumiem vai norādījumiem uz etiķetes. Šāda informācija ietver tikai vidējās šo zāļu devu. Ja deva ir atšķirīgs, nemaina to, ja vien ārsts Jums to darīt.

aizmirsto devu

No zāles summa, kas jums veikt atkarīgs izturību zāles. Arī devu skaits, ko lietot katru dienu, laiku ļāva starp devām, un cik ilgi esat lietojis zāles atkarīgs no medicīnas problēmas, par kuru jūs lietojat zāles.

glabāšana

Ja esat aizmirsis lietot šo zāļu devu, izdariet to, cik drīz vien iespējams. Tomēr, ja tas ir gandrīz pienācis laiks nākamajai devai, izlaidiet aizmirsto devu un doties atpakaļ uz savu regulāru dozēšanas grafiku. Nelietojiet dubultu devu.

Glabājiet bērniem nepieejamā vietā.

Neturiet novecojušas zāles vai zāles vairs nav nepieciešams.

Uzdod savu veselības aprūpes speciālistu, kā jums vajadzētu atbrīvoties no kādas zāles jūs neizmantojat.

Glabājiet zāles slēgtā traukā istabas temperatūrā, prom no karstuma, mitruma un tiešas gaismas. Keep no sasalšanas.

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudīt savu progresu regulāras vizītes, lai atļautu izmaiņas Jūsu devu un lai pārliecinātos, ka šīs zāles darbojas pareizi. Asins un urīna analīzes, var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu jebkādu nevēlamu ietekmi.

Dažiem pacientiem, šīs zāles var palielināt domas par pašnāvību. Pastāstiet ārstam, ja jūs sākat justies nomākts un ir domas par hurting sevi. Ziņot par ikvienu neparastu domas vai uzvedību, kas nepatikšanas jums, it īpaši, ja tie ir jauni vai pasliktinās ātri. Pārliecinieties, ka ārsts zina, ja jums ir miega traucējumi, saņemt sajukums viegli, ir liels pieaugums enerģijas, vai sākt rīkoties neapdomāti. Arī pastāstīt ārstam, ja Jums ir pēkšņas vai spēcīgas jūtas, piemēram, sajūta nervu, dusmīgs, nemierīgs, vardarbīgs, vai nobijies. Ļaujiet ārsts zina, ja jūs vai kāds jūsu ģimenē ir bipolāri traucējumi (manic depresijas slimība), vai ir mēģinājis izdarīt pašnāvību.

Šīs zāles var pievienot alkohola ietekmi un citu centrālās nervu sistēmas (CNS) depresantu (zāles, kas padara jūs miegainību un nesamazina modrību). Daži CNS nomācošiem piemēri ir antihistamīna vai zāles siena drudzis, citas alerģijas, vai saaukstēšanās, sedatīvie, trankvilizatori, vai miega zāles, recepšu pretsāpju zāles vai narkotiku, zāles krampju lēkmju vai barbiturātu, muskuļu relaksanti, vai anestēzijas, tostarp dažas zobārstniecības anestēzijas. Konsultējieties ar savu ārstu pirms jebkādu CNS nomācošiem kamēr lietojat šīs zāles.

Aripiprazola var izraisīt miegainību, problēmas ar domāšanu, vai problēmas ar kontrolējošām kustībām. Pārliecinieties, ka jūs zināt, kā tu reaģē uz šīm zālēm pirms braucat, izmanto mašīnas, vai veikt citus darbus, kas prasa, lai jūs būt uzmanīgiem, labi koordinēta, vai spēj domāt labi.

Sazinieties ar savu ārstu, ja Jums ir kāds no šiem simptomiem, lietojot šīs zāles: krampji (lēkmes), apgrūtināta elpošana, ātrs sirdsdarbība, augsts drudzis, augsts vai zems asinsspiediens, pastiprināta svīšana, urīnpūšļa kontroles zudums, smaga muskuļu stīvums, neparasti bāla āda, vai nogurums. Šie varētu būt simptomi nopietnā stāvoklī sauc par ļaundabīgu neiroleptisko sindromu (NMS).

Šīs zāles var izraisīt izraisa tardīvo diskinēziju (kustība traucējums), jo īpaši vecāka gadagājuma sievietes. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja jums ir kāds no šiem simptomiem, lietojot šīs zāles: lūpu čāpstināšanu vai puckering, kūpinot no vaigiem, ātri vai tārps līdzīgu kustību mēles, nekontrolētas košĜājamiem kustības vai ieroču nekontrolētas kustības un kājas.

var rasties reibonis, apreibums, vai ģībonis, jo īpaši, ja jūs piecelties no guļus vai sēdus stāvoklī. Piecelšanās lēnām var palīdzēt. Ja šī problēma turpinās vai pasliktinās, konsultējieties ar ārstu.

Šīs zāles var apgrūtināt jūsu organismam atdzist. Tas varētu samazināt, cik daudz jūs sviedri. Jūsu ķermenis var iegūt pārāk karsts, ja jums nav sviedri pietiekami. Ja jūsu ķermenis kļūst pārāk karsti, jūs varētu justies reiboni, vājš, noguris, vai sajaukt. Jums varētu būt kuņģa darbības traucējumi vai vemšana. Zvaniet savam ārstam, ja dzeramo vēsu ūdeni un virzās prom no karstuma nav atdzist jums leju.

Šīs zāles var palielināt cukura daudzumu asinīs. Arī mutvārdu šķidrā veidā satur cukuru. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir palielinājies slāpes vai urinācija. Ja Jums ir diabēts, jūs varat pamanīt izmaiņas Jūsu urīna vai cukura līmeni asinīs analīzes rezultātiem. Ja jums ir kādi jautājumi, sazinieties ar savu ārstu.

Šīs zāles var īslaicīgi samazināt skaitu balto asins šūnu asinīs, palielinot izredzes iegūt infekciju. Ja jūs varat, lai izvairītos no cilvēkiem ar infekcijām. Sazinieties ar savu ārstu nekavējoties, ja jūs domājat, ka jūs saņemat infekcija vai ja Jums ir drudzis vai drebuļi, klepus vai aizsmakums, sāpes muguras lejasdaļā vai sānu, vai sāpīga vai apgrūtināta urinācija.

Šīs zāles var palielināt savu svaru. Ārstam var būt nepieciešams, lai pārbaudītu savu svaru regulāri, kamēr jūs lietojat šīs zāles.

Nemainiet devu vai pārtraukt šo zāļu lietošanu, nepārbaudot vispirms ar savu ārstu.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāles) un augu izcelsmes vai vitamīna piedevas.

Kopā ar saviem vajadzīgi sekām, zāles var izraisīt dažas nevēlamas sekas. Lai gan ne visas no šīm blakusparādībām var rasties, ja tie rodas, tad var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.

Konsultējieties ar savu ārstu nekavējoties, ja kāds no šiem blakusparādībām

Saņemt ārkārtas palīdzību, ja kāds no šiem simptomiem pārdozēšana

Dažas blakusparādības var rasties, kas parasti nav nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šīs blakusparādības var iet prom ārstēšanas laikā, kā Jūsu organisms pielāgojas pie zālēm. Arī jūsu veselības aprūpes speciālists, iespējams, var jums pastāstīt par to, kā novērst vai samazināt dažas no šīm blakusparādībām. Sazinieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, ja kāda no šīm blakusparādībām turpinātu vai ir apnicīgs, vai, ja jums ir kādi jautājumi par viņiem

Citas blakusparādības var rasties arī dažiem pacientiem nav uzskaitīti. Ja jūs novērojat jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.