aripiprazolu

Aripiprazols nav indicēts ar demenci saistītas psihozes dēļ paaugstinātu nāves redzams vecākiem cilvēkiem. Paaugstinātu pašnāvības domu un uzvedības ar antidepresantu lietošanu bērniem, pusaudžiem un jauniešiem, kas jaunāki par 24 gadiem. Rūpīgi uzraudzīt pacientus visu vecumu rašanos pašnāvnieciskas domas un uzvedību.

Izmanto aripiprazolu

Terapeitiskās klase: Antipsihotiskās

aripiprazols ir pieejama tikai ar ārsta recepti. Abilify (R) šķīdums iekšķīgai lietošanai tika izņemti no tirgus, Maijs 15, 2015. gada un šī deva veidlapa nav tirgots ar jebkādiem ģenērisko ražotājiem.

Lemjot lietot zāles, risks zāļu lietošanas ir jāsamēro labi tas būs jādara. Tas ir lēmums, jūs un jūsu ārsts dos. Par aripiprazolu, jāapsver šādas

Pastāstiet ārstam, ja Jums kādreiz bijusi neparasta vai alerģiska reakcija pret aripiprazolu vai kādas citas zāles. Arī pastāstīt savu veselības aizsardzības speciālistu, ja jums ir kādi citi veidi alerģijām, piemēram, pievienošanu pārtikas produktiem, krāsvielām, konservantiem, vai dzīvniekiem. Par bezrecepšu produktiem, rūpīgi izlasiet etiķetes vai iepakojuma sastāvdaļas.

Atbilstoši pētījumi nav veikti par attiecībām vecuma ietekmei aripiprazola bērniem, kas jaunāki par 13 gadiem, ar šizofrēniju un bērniem, kas jaunāki par 10 gadiem, ar bipolāriem traucējumiem. Nav noteikta drošība un efektivitāte.

Aripiprazols nav apstiprināts lietošanai bērniem vai pusaudžiem ar smagu depresiju.

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts pediatrijā specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību aripiprazola bērniem no 6 līdz 17 gadu vecumam ar autisma traucējumiem.

Pirms Izmantojot aripiprazolu

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts Geriatric specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību aripiprazola vecāka gadagājuma pacientiem, kam ir šizofrēnijas, depresija, vai bipolāri traucējumi. aripiprazols nedrīkst lietot, lai ārstētu uzvedības problēmas gados vecākiem pacientiem, kuriem ir demence vai Alcheimera slimību.

Nav pietiekamu pētījumi sievietēm, lai noteiktu zīdaiņa risku, lietojot šīs zāles zīdīšanas laikā. Nosver potenciālās priekšrocības pret iespējamo risku, pirms lietojat šīs zāles, kamēr baro bērnu ar krūti.

Lai gan dažas zāles nedrīkst lietot kopā vispār, citos gadījumos divas dažādas zāles var lietot kopā, pat tad, ja varētu rasties mijiedarbība. Šajos gadījumos, Jūsu ārsts var vēlēties mainīt devu, vai var būt vajadzīgi citi pasākumi. Kad jūs lietojat aripiprazolu, tas ir īpaši svarīgi, ka jūsu veselības aprūpes speciālistam zināt, ja Jūs lietojat kādu no tālāk minētajām zālēm. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

Izmantojot aripiprazolu ar kādu no šīm zālēm nav ieteicama. Jūsu ārsts var izlemt, ka nav pret jums ar šo medikamentu vai mainīt dažas citas zāles jūs lietojat.

Izmantojot aripiprazolu ar kādu no šīm zālēm parasti nav ieteicama, bet var būt nepieciešama dažos gadījumos. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Dažas zāles nedrīkst lietot pie vai ap laiku ēdot pārtiku vai ēdot noteikta veida pārtiku, jo var rasties mijiedarbība. Izmantojot alkoholu vai tabaku ar noteiktām zālēm, var izraisīt arī mijiedarbība, kas notiek. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

Izmantojot aripiprazolu ar kādu no šiem parasti nav ieteicama, bet var būt neizbēgama dažos gadījumos. Ja to izmanto kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat aripiprazolu, vai jums instrukciju par lietošanu pārtikas, alkohola vai tabakas.

Par citām medicīniskām problēmām klātbūtne var ietekmēt izmantošanu aripiprazolu. Pārliecinieties, ka jums pastāstīt ārstam, ja Jums ir kādas citas medicīniskas problēmas, jo īpaši

Veikt aripiprazolu tieši tā, kā norādījis Jūsu ārsts. Nelietojiet vairāk par to, neņemiet to biežāk, un nelietojiet to uz ilgāku laiku, nekā ārsts pasūtīts. Lai to izdarītu, var palielināt izredzes blakusparādības.

aripiprazola jānāk ar medikamentu ceļvedi. Lasīt un uzmanīgi sekojiet instrukcijām. Jautājiet savam ārstam, ja Jums ir kādi jautājumi.

Ja jūs izmantojat mutiski disintegrating tableti, pārliecinieties, ka jūsu rokas ir sausas, pirms jūs rīkoties tableti. Neatveriet blistera iepakojumu, kas satur tableti, kamēr neesat gatavi to pieņemt. Izņemiet tableti no blistera iepakojuma, noplēšot foliju, tad, ņemot tableti. Nespiediet tableti caur foliju. Nedrīkst salauzt vai sadalīt tableti. Novietojiet tableti mutē. Būtu kūst ātri. Pēc tam, kad tablete ir izkusis, jums var norīt vai veikt malks ūdens.

Norijiet tabletes veselas. Nav pārtraukumu, smalcināt vai košļāt tos.

Aripiprazola var lietot kopā ar ēdienu vai bez tā. Ja ārsts Jums ņemt to noteiktā veidā, ievērojiet ārsta norādījumus.

No aripiprazola deva būs atšķirīgs dažādiem pacientiem. Sekojiet ārsta rīkojumiem vai norādījumiem uz etiķetes. Šāda informācija ietver tikai vidējās devas aripiprazolu. Ja deva ir atšķirīgs, nemaina to, ja vien ārsts Jums to darīt.

No zāles summa, kas jums veikt atkarīgs izturību zāles. Arī devu skaits, ko lietot katru dienu, laiku ļāva starp devām, un cik ilgi esat lietojis zāles atkarīgs no medicīnas problēmas, par kuru jūs lietojat zāles.

Ja esat izlaidis devu aripiprazolu, lietojiet to, cik drīz vien iespējams. Tomēr, ja tas ir gandrīz pienācis laiks nākamajai devai, izlaidiet aizmirsto devu un doties atpakaļ uz savu regulāru dozēšanas grafiku. Nelietojiet dubultu devu.

Glabājiet bērniem nepieejamā vietā.

Neturiet novecojušas zāles vai zāles vairs nav nepieciešams.

Pareiza izmantošana aripiprazolu

Uzdod savu veselības aprūpes speciālistu, kā jums vajadzētu atbrīvoties no kādas zāles jūs neizmantojat.

Glabājiet zāles slēgtā traukā istabas temperatūrā, prom no karstuma, mitruma un tiešas gaismas. Keep no sasalšanas.

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudīt savu progresu regulāras vizītes, lai atļautu izmaiņas Jūsu devu un lai pārliecinātos, ka aripiprazols darbojas pareizi. Asins un urīna analīzes, var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu jebkādu nevēlamu ietekmi.

Dažiem pacientiem, aripiprazola var palielināt domas par pašnāvību. Pastāstiet ārstam, ja jūs sākat justies nomākts un ir domas par hurting sevi. Ziņot par ikvienu neparastu domas vai uzvedību, kas nepatikšanas jums, it īpaši, ja tie ir jauni vai pasliktinās ātri. Pārliecinieties, ka ārsts zina, ja jums ir miega traucējumi, saņemt sajukums viegli, ir liels pieaugums enerģijas, vai sākt rīkoties neapdomāti. Arī pastāstīt ārstam, ja Jums ir pēkšņas vai spēcīgas jūtas, piemēram, sajūta nervu, dusmīgs, nemierīgs, vardarbīgs, vai nobijies. Ļaujiet ārsts zina, ja jūs vai kāds jūsu ģimenē ir bipolāri traucējumi (manic depresijas slimība), vai ir mēģinājis izdarīt pašnāvību.

aripiprazols var pievienot alkohola ietekmi un citu centrālās nervu sistēmas (CNS) depresantu (zāles, kas padara jūs miegainību un nesamazina modrību). Daži CNS nomācošiem piemēri ir antihistamīna vai zāles siena drudzis, citas alerģijas, vai saaukstēšanās, sedatīvie, trankvilizatori, vai miega zāles, recepšu pretsāpju zāles vai narkotiku, zāles krampju lēkmju vai barbiturātu, muskuļu relaksanti, vai anestēzijas, tostarp dažas zobārstniecības anestēzijas. Konsultējieties ar savu ārstu pirms jebkādu CNS nomācošiem kamēr lietojat aripiprazolu.

Aripiprazola var izraisīt miegainību, problēmas ar domāšanu, vai problēmas ar kontrolējošām kustībām. Pārliecinieties, ka jūs zināt, kā tu reaģē uz aripiprazolu pirms braucat, izmanto mašīnas, vai veikt citus darbus, kas prasa, lai jūs būt uzmanīgiem, labi koordinēta, vai spēj domāt labi.

Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja jums ir kāds no šiem simptomiem, lietojot aripiprazolu: krampji (lēkmes), apgrūtināta elpošana ir paātrināta sirdsdarbība, augsta temperatūra, augsts vai zems asinsspiediens, pastiprināta svīšana, urīnpūšļa kontroles zudums, smaga muskuļu stīvums, neparasti bāla āda, vai nogurums. Šie varētu būt simptomi nopietnā stāvoklī sauc par ļaundabīgu neiroleptisko sindromu (NMS).

aripiprazola var izraisīt izraisa tardīvo diskinēziju (kustība traucējums), jo īpaši vecāka gadagājuma sievietes. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja jums ir kāds no šiem simptomiem, ņemot aripiprazolu: lūpu čāpstināšanu vai puckering, kūpinot no vaigiem, ātri vai tārps līdzīgu kustību mēles, nekontrolētas košĜājamiem kustības vai ar rokām un kājām nekontrolētām kustībām .

Piesardzības pasākumi, lietojot aripiprazolu

var rasties reibonis, apreibums, vai ģībonis, jo īpaši, ja jūs piecelties no guļus vai sēdus stāvoklī. Piecelšanās lēnām var palīdzēt. Ja šī problēma turpinās vai pasliktinās, konsultējieties ar ārstu.

aripiprazola var apgrūtināt jūsu organismam atdzist. Tas varētu samazināt, cik daudz jūs sviedri. Jūsu ķermenis var iegūt pārāk karsts, ja jums nav sviedri pietiekami. Ja jūsu ķermenis kļūst pārāk karsti, jūs varētu justies reiboni, vājš, noguris, vai sajaukt. Jums varētu būt kuņģa darbības traucējumi vai vemšana. Zvaniet savam ārstam, ja dzeramo vēsu ūdeni un virzās prom no karstuma nav atdzist jums leju.

aripiprazola var palielināt cukura daudzumu asinīs. Arī mutvārdu šķidrā veidā satur cukuru. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums ir palielinājies slāpes vai urinācija. Ja Jums ir diabēts, jūs varat pamanīt izmaiņas Jūsu urīna vai cukura līmeni asinīs analīzes rezultātiem. Ja jums ir kādi jautājumi, sazinieties ar savu ārstu.

aripiprazola var īslaicīgi samazināt skaitu balto asins šūnu asinīs, palielinot izredzes iegūt infekciju. Ja jūs varat, lai izvairītos no cilvēkiem ar infekcijām. Sazinieties ar savu ārstu nekavējoties, ja jūs domājat, ka jūs saņemat infekcija vai ja Jums ir drudzis vai drebuļi, klepus vai aizsmakums, sāpes muguras lejasdaļā vai sānu, vai sāpīga vai apgrūtināta urinācija.

aripiprazola var palielināt savu svaru. Ārstam var būt nepieciešams, lai pārbaudītu savu svaru regulāri, kamēr jūs izmantojat aripiprazolu.

Nemainiet devu un nepārtrauciet aripiprazolu nepārbaudot vispirms ar savu ārstu.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāles) un augu izcelsmes vai vitamīna piedevas.

Aripiprazola blakusparādības

aripiprazolu

Kopā ar saviem vajadzīgi sekām, zāles var izraisīt dažas nevēlamas sekas. Lai gan ne visas no šīm blakusparādībām var rasties, ja tie rodas, tad var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.

Konsultējieties ar savu ārstu nekavējoties, ja kāds no šiem blakusparādībām

Saņemt ārkārtas palīdzību, ja kāds no šiem simptomiem pārdozēšana

Dažas blakusparādības var rasties, kas parasti nav nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šīs blakusparādības var iet prom ārstēšanas laikā, kā Jūsu organisms pielāgojas pie zālēm. Arī jūsu veselības aprūpes speciālists, iespējams, var jums pastāstīt par to, kā novērst vai samazināt dažas no šīm blakusparādībām. Sazinieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, ja kāda no šīm blakusparādībām turpinātu vai ir apnicīgs, vai, ja jums ir kādi jautājumi par viņiem

Citas blakusparādības var rasties arī dažiem pacientiem nav uzskaitīti. Ja jūs novērojat jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.

Pieejamība Rx Recepšu tikai

C Grūtniecība kategorija risku nevar izslēgt

CSA Kalendārs N Ne kontrolēts narkotika

Apstiprināšana Vēsture Kalendārs Narkotiku vēsture pie FDA

Bipolar Disorder Seroquel, litija, clonazepam, Klonopin, Abilify, Lamictal

Depresija trazodonu, sertralīns, Zoloft, Lexapro, Cymbalta, Prozac

Šizoafektīviem Disorder Seroquel, Prozac, litija, fluoksetīns, Abilify, Lamictal

Satraukti Valsts Abilify, olanzapīns, Zyprexa, loksapīna, Zyprexa Zydis, Loxitane