Arixtra

Epidurālā vai spinālā hematomas, kas var izraisīt ilgstošu vai pastāvīgu paralīzi, var rasties pacientiem, kas saņem antikoagulantus ar zemas molekulmasas heparīnu, heparinoīdiem vai nātrija fondaparinuksu un saņem neiroaksiālas anestēziju vai veic muguras punkcija. Izmantot pastāvīgu epidurālo katetru, vienlaikus lietojot narkotikas, kas ietekmē hemostāzi (piemēram, NPL, trombocītu inhibitori vai citi antikoagulanti), vēsture traumatiska vai atkārtota epidurālās vai lumbālpunkcija, mugurkaula deformācija, vai mugurkaula operācijas, var palielināt risku saslimt ar šo hematomas. Kontrolēt pacientus bieži par neiroloģiskiem traucējumiem. Ja neiroloģisks kompromiss tiek atzīmēts, steidzama ārstēšana ir nepieciešama.

Izmanto Arixtra

Terapeitiskās klase: antikoagulantu

Farmakoloģiska klase: Factor Xa inhibitors

Fondaparinuksa tiek lietots arī kopā ar varfarīnu, lai ārstētu akūtu dziļo vēnu tromboze (asins receklis kājā) un plaušu embolijas (asins receklis plaušās).

Šīs zāles ir pieejamas tikai ar ārsta recepti.

Lemjot lietot zāles, risks zāļu lietošanas ir jāsamēro labi tas būs jādara. Tas ir lēmums, jūs un jūsu ārsts dos. Par šīm zālēm, būtu jāapsver šādi

Pastāstiet ārstam, ja Jums kādreiz bijusi neparasta vai alerģiska reakcija pret šīm zālēm vai kādas citas zāles. Arī pastāstīt savu veselības aizsardzības speciālistu, ja jums ir kādi citi veidi alerģijām, piemēram, pievienošanu pārtikas produktiem, krāsvielām, konservantiem, vai dzīvniekiem. Par bezrecepšu produktiem, rūpīgi izlasiet etiķetes vai iepakojuma sastāvdaļas.

Atbilstoši pētījumi nav veikti par attiecībām vecuma ar sekām fondaparinuksu pediatriskajā populācijā. Nav noteikta drošība un efektivitāte.

Pirms lietot Arixtra

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts Geriatric specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību fondaparinuksa gados vecākiem pacientiem. Tomēr gados vecākiem pacientiem biežāk ir asiņošanas problēmas un vecumu saistītu nieru slimība, kura var pieprasīt piesardzīgi vai devas pielāgošana pacientiem, kuri saņēma fondaparinuksu.

Nav pietiekamu pētījumi sievietēm, lai noteiktu zīdaiņa risku, lietojot šīs zāles zīdīšanas laikā. Nosver potenciālās priekšrocības pret iespējamo risku, pirms lietojat šīs zāles, kamēr baro bērnu ar krūti.

Lai gan dažas zāles nedrīkst lietot kopā vispār, citos gadījumos divas dažādas zāles var lietot kopā, pat tad, ja varētu rasties mijiedarbība. Šajos gadījumos, Jūsu ārsts var vēlēties mainīt devu, vai var būt vajadzīgi citi pasākumi. Kad jūs lietojat šīs zāles, tas ir īpaši svarīgi, ka jūsu veselības aprūpes speciālistam zināt, ja Jūs lietojat kādu no tālāk minētajām zālēm. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

šīs zāles izmantošana ar kādu no šīm zālēm parasti nav ieteicama, bet var būt nepieciešama dažos gadījumos. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Izmantojot šīs zāles ar kādu no šīm zālēm var izraisīt paaugstinātu risku noteiktu blakusparādību, bet izmantojot gan narkotikas var būt labākais ārstēšanas jums. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Dažas zāles nedrīkst lietot pie vai ap laiku ēdot pārtiku vai ēdot noteikta veida pārtiku, jo var rasties mijiedarbība. Izmantojot alkoholu vai tabaku ar noteiktām zālēm, var izraisīt arī mijiedarbība, kas notiek. Pārrunājiet ar savu veselības aprūpes speciālistu lietošanu Jūsu zālēm ar pārtiku, alkoholu vai tabaku.

Par citām medicīniskām problēmām klātbūtne var ietekmēt šo zāļu lietošanu. Pārliecinieties, ka jums pastāstīt ārstam, ja Jums ir kādas citas medicīniskas problēmas, jo īpaši

Medmāsa vai cits apmācīts veselības aprūpes speciālists sniegs Jums šīs zāles. Šīs zāles lieto kā vārtiem zem ādas, parasti vēdera (kuņģa).

Šīs zāles nāk ar pacientu informācijas ieliktni. Izlasiet un rūpīgi ievērojiet norādījumus ieliktni. Jautājiet savam ārstam, ja Jums ir kādi jautājumi.

Ja lietojat šīs zāles mājās, ārsts Jums iemācīs, kā sev injicēt zāles. Noteikti rūpīgi sekot virzienos. Sazinieties ar savu ārstu, ja Jums ir kādas problēmas, izmantojot zāles.

Jums tiks parādīts ķermeņa jomas, kurās tas shot var dota. Izmantot citu ķermeņa zonā katru reizi jūs sev shot. Izsekot, kur tu dod katra šāviena, lai pārliecinātos, jūs pagriezt ķermeņa zonām. Tas palīdzēs novērst ādas problēmas no injekcijām.

Ja zāles ir pilnšļircē ir mainījusies krāsa, vai, ja jūs redzēt daļiņas, nelietojiet to.

Šo zāļu deva būs atšķirīgs dažādiem pacientiem. Sekojiet ārsta rīkojumiem vai norādījumiem uz etiķetes. Šāda informācija ietver tikai vidējās šo zāļu devu. Ja deva ir atšķirīgs, nemaina to, ja vien ārsts Jums to darīt.

No zāles summa, kas jums veikt atkarīgs izturību zāles. Arī devu skaits, ko lietot katru dienu, laiku ļāva starp devām, un cik ilgi esat lietojis zāles atkarīgs no medicīnas problēmas, par kuru jūs lietojat zāles.

Ja esat aizmirsis lietot šo zāļu devu, izdariet to, cik drīz vien iespējams. Tomēr, ja tas ir gandrīz pienācis laiks nākamajai devai, izlaidiet aizmirsto devu un doties atpakaļ uz savu regulāru dozēšanas grafiku. Nelietojiet dubultu devu.

Glabājiet zāles slēgtā traukā istabas temperatūrā, prom no karstuma, mitruma un tiešas gaismas. Keep no sasalšanas.

Glabājiet bērniem nepieejamā vietā.

Neturiet novecojušas zāles vai zāles vairs nav nepieciešams.

Pareiza izmantošana Arixtra

Uzdod savu veselības aprūpes speciālistu, kā jums vajadzētu atbrīvoties no kādas zāles jūs neizmantojat.

Izmetiet izmantotas adatas cietas, slēgtā traukā, ka adatas nevar pabāzt cauri. Saglabājiet šo tvertni prom no bērniem un mājdzīvniekiem.

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudīt savu progresu regulāri vizītēs, lai pārliecinātos, šīs zāles darbojas pareizi. Asins analīzes būs nepieciešama, lai pārbaudītu nevēlamas sekas. Pārliecinieties, lai saglabātu visas tikšanās.

Fondaparinuksa var izraisīt asiņošanu problēmas. Šis risks ir lielāks, ja jums ir katetru jūsu muguras sāpju medicīnā vai anestēzijas (dažreiz sauc par “epidurālā”), vai arī, ja Jums ir nieru darbības traucējumi. Asiņošanas palielinās, ja Jūsu nieru darbība pasliktinās. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja jums ir kādi neparasta asiņošana vai zilumi, melni, darvai līdzīgi izkārnījumi, smaganu asiņošana, asinis urīnā vai izkārnījumos, tirpšana, nejutīgums vai vājums apakšējo kāju, vai punktveida sarkani plankumi uz ādas.

Jums var asiņot vai vieglāk rodas zilumi, kamēr jūs lietojat šīs zāles. Palieciet prom no neapstrādātiem sporta vai citās situācijās, kur jūs varētu būt zilumi, sagriezti, vai ievainoti. Esiet uzmanīgi, lietojot asus priekšmetus, ieskaitot bārdas un nagu griešanas mašīnas. Izvairieties no deguna picking un pārliecinošu deguna pūš.

Esiet uzmanīgi, lietojot regulāri zobu suka, zobu diegs, vai zobu bakstāmais. Jūsu ārsts, zobārsts, vai medmāsa var ieteikt citus veidus, kā tīrīt zobus un smaganas. Sazinieties ar savu ārstu, pirms jebkuru zobu darbu.

Pārliecinieties, ka kāds ārsts vai zobārsts, kurš izturas pret jums zina, ka jūs izmantojat šīs zāles. Jums var būt nepieciešams pārtraukt fondaparinuksa vairākas dienas, pirms operācijas vai medicīniskās pārbaudes.

Arī pastāstīt ārstam, ja esat saņēmis fondaparinuksu vai heparīnu pirms un bija reakcija sauc trombocitopēnija (zems trombocītu skaits asinīs), vai arī, ja jaunās asins recekļi veidojas, kamēr jūs bijāt saņem zāles.

Piesardzības pasākumi, vienlaikus izmantojot Arixtra

Šīs zāles var palielināt risku iegūt spinālo vai epidurālo asins recekļi, ja tas tiek lietots kopā ar noteiktām citām zālēm vai procedūras. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja jums ir viduslīniju muguras sāpes, nejutīgums, tirpšana vai vājums kājās vai pēdās, vai kontroles zarnu vai urīnpūšļa (nesaturēšana) zaudējumiem.

Adatas aizsargs no pilnšļirces šīs zāles satur sausu dabisko lateksa gumiju. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir kādas alerģijas ar lateksa vai gumijas.

Konsultējieties ar savu ārstu pirms sākat vai pārtraucat jebkuru zāļu lietošanas, vai mainīt summu lietojat. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāles, un augu izcelsmes vai vitamīna piedevas. Daudzi medikamenti mainīt veidu šīs zāles ietekmē jūsu ķermeni.

Kopā ar saviem vajadzīgi sekām, zāles var izraisīt dažas nevēlamas sekas. Lai gan ne visas no šīm blakusparādībām var rasties, ja tie rodas, tad var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.

Konsultējieties ar savu ārstu nekavējoties, ja kāds no šiem blakusparādībām

Saņemt ārkārtas palīdzību, ja kāds no šiem simptomiem pārdozēšana

Dažas blakusparādības var rasties, kas parasti nav nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šīs blakusparādības var iet prom ārstēšanas laikā, kā Jūsu organisms pielāgojas pie zālēm. Arī jūsu veselības aprūpes speciālists, iespējams, var jums pastāstīt par to, kā novērst vai samazināt dažas no šīm blakusparādībām. Sazinieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, ja kāda no šīm blakusparādībām turpinātu vai ir apnicīgs, vai, ja jums ir kādi jautājumi par viņiem

Arixtra blakusparādības

Arixtra (fondaparinuksu)

Citas blakusparādības var rasties arī dažiem pacientiem nav uzskaitīti. Ja jūs novērojat jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.

Pieejamība Rx Recepšu tikai

B Grūtniecība kategorija Nr pierādīts risks cilvēkiem

CSA Kalendārs N Ne kontrolēts narkotika

Apstiprināšana Vēsture Kalendārs Narkotiku vēsture pie FDA

Dziļo vēnu tromboze, profilakse Xarelto, Eliquis, Pradaxa, Lovenox, enoksaparīns, heparīns

Dziļo vēnu trombozes profilakse pēc vēdera dobuma operācijas Lovenox, enoksaparīna, fondaparinuksu, Fragmin, dalteparin

Dziļo vēnu trombozes Xarelto, Eliquis, Pradaxa, Lovenox, enoksaparīns, heparīns

Dziļo vēnu trombozes profilakse pēc ceļa locītavas endoprotezēšanas operācija varfarīns, Xarelto, Eliquis, Coumadin, Lovenox, enoksaparīna