aspergiloze slimība

Aspergiloze ir infekcija, ko izraisa tāda tipa veidnē. Par slimības, kas rodas aspergilozi infekcija parasti ietekmē elpošanas sistēmu, taču viņu pazīmes un smagums ievērojami atšķiras. Pelējuma, kas izraisa slimības, Aspergillus, ir visur, iekštelpās un ārā. Vairums celmi šo pelējuma ir nekaitīgas, bet dažas var izraisīt nopietnas slimības, kad cilvēki ar novājinātu imūno sistēmu, pamatā plaušu slimība vai astma ieelpot to sporas.

Dažiem cilvēkiem, sporas izraisīt alerģisku reakciju. Citi cilvēki attīstīt vieglu līdz smagu plaušu infekciju. Visnopietnākā forma aspergillozes – invazīva aspergiloze – notiek tad, kad infekcija izplatās uz asinsvadiem un ārpus tās.

simptomi

Atkarībā no aspergilozes veida ārstēšana var ietvert novērošanas, pretsēnīšu zāles vai, retos gadījumos, ķirurģija.

Pazīmes un simptomi aspergilozi atšķiras ar saslimšanas veidu jūs attīstīt

Daži cilvēki ar astmu vai cistisko fibrozi ir alerģiska reakcija pret Aspergillus pelējuma. Pazīmes un simptomi šis nosacījums, kas pazīstams kā alerģisku bronhupulmonālu aspergilozes, ietver

Izaugsme tangled sēne šķiedrām (sēnīte bumbu) var attīstīties gaisa telpās (caurumiem) plaušās, kas ir daļa no hroniska plaušu aspergillozes. Šis aspergilozes veids tiek saukts vienkārši aspergilloma. Plaušu dobumi var attīstīties cilvēkiem ar esošiem plaušu apstākļiem, piemēram, emfizēma, tuberkuloze vai uzlabotas sarkoidoze.

Aspergilloma ir labdabīgs stāvoklis, kas nevar radīt simptomus vai var radīt tikai vieglas klepus, bet laika gaitā, pamatā stāvoklis var pasliktināties un, iespējams, iemesls

cēloņi

Invazīvās plaušu aspergiloze – smagākā formā – notiek tad, kad infekcija strauji izplatās no plaušām uz jūsu smadzenes, sirds, nieru vai ādu. Tas notiek tikai cilvēkiem, kuru imūnsistēma ir novājināta, parasti no ķīmijterapijas. Neārstēta, šī forma aspergilla slimība parasti ir letāls.

uz kuras ietekmē pazīmes un simptomi ir atkarīgi orgāni, bet kopumā, invazīva aspergiloze var izraisīt

Aspergillus var iebrukt ķermeņa zonām, izņemot plaušām, piemēram, deguna blakusdobumu. Jūsu deguna blakusdobumu, tas var izraisīt aizlikts deguns, kanalizācija, kas ir iespējams, asiņaina, iekaisumu, drudzis, sejas sāpes un galvassāpes.

Ja Jums ir astma vai cistiskā fibroze, redzēt savu ārstu, ja pamanāt izmaiņas Jūsu simptomus. Kaut aspergiloze nedrīkst būt iemesls, tas ir svarīgi, lai būtu problēmas izvērtēt.

Ja Jums ir novājināta imūnsistēma un attīstīt neizskaidrojams drudzis, elpas trūkums vai klepus, kas nes asinis, saņemt tūlītēju medicīnisko aprūpi. Attiecībā uz invazīvās aspergilozes, tūlītēja ārstēšana ir ļoti svarīga, un ārstēšana ir dažkārt uzsākta pirms infekcija tiek diagnosticēta.

Riska faktori

Aspergillus pelējuma ir neizbēgama. Ārā, tas ir atrodams bojājas lapas un kompostu un uz augiem, kokiem un graudu kultūrām. Inside, sporas – par reproduktīvās daļas pelējuma – zelt gaisa kondicionēšanas un apkures cauruļvadiem, izolācijas, un daži pārtikas un garšvielas.

komplikācijas

Ikdienas iedarbība Aspergillus reti kad ir problēma, lai cilvēki ar veselīgu imūno sistēmu. Kad pelējuma sporas nonāk elpceļos, imūnās sistēmas šūnas surround un tos iznīcināt. Bet cilvēki, kuriem ir novājināta imūnsistēma slimības vai imūnsupresijas zāles ir mazāk infekciju apkarošanas šūnas. Tas ļauj Aspergillus veikt turēt, okupē plaušas, un visnopietnākajos gadījumos, citas ķermeņa daļas.

Aspergiloze nav lipīga no cilvēka uz cilvēku.

Gatavošanās Jūsu iecelšanu

Jūsu risks saslimt aspergiloze atkarīgs no jūsu vispārējo veselību un ciktāl jūsu iedarbības pelējuma. Kopumā šie faktori padara jums vairāk neaizsargāti pret infekciju

Atkarībā no infekcijas veida, aspergiloze var izraisīt dažādas nopietnas komplikācijas

Cilvēki, kuri izstrādā aspergiloze parasti ir pavadslimība, piemēram, astma vai cistisko fibrozi, vai ir novājināta imūnsistēma slimības dēļ vai imūnsistēmas nomākšanai medikamentus. Ja Jums ir simptomi aspergilozi un jau tiek ārstēti ar veselības stāvokli, zvaniet ārstam, kas nodrošina jūsu rūpes par šo stāvokli. Dažos gadījumos, kad Jūs zvanāt, lai izveidotu amatā, ārsts var ieteikt neatliekamu medicīnisko aprūpi.

Ja Jums ir novājināta imūnsistēma un attīstīt neizskaidrojams drudzis, elpas trūkums vai klepus, kas nes asinis, nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību.

Ja Jums ir laiks, lai sagatavotos pirms redzēt savu ārstu, šeit ir daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties savu iecelšanu.

Testi un diagnostika

Sagatavot sarakstu ar jautājumiem, lai jūs varētu veikt lielāko daļu sava laika ar savu ārstu. Par aspergilozes, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Nevilcinieties uzdot citus jautājumus.

Jūsu ārsts var uzdot jums dažus jautājumus, tai skaitā

Apstrāde un narkotikas

Diagnostikai infekcija Aspergillus pelējuma izraisa var būt grūti, un ir atkarīga no Aspergillus infekcijas veida. Aspergillus ir izplatīta vidē un dažkārt atrodama siekalām un krēpu veseliem cilvēkiem. Kas ir vairāk, tas ir grūti atšķirt Aspergillus no dažiem citiem veidnes zem mikroskopa, un simptomi infekciju ir līdzīgi apstākļiem, piemēram, tuberkulozi.

Ārsts ir iespējams izmantot vienu vai vairākas no šādām testu

profilakse

Aspergilozes ārstēšanu atšķiras ar slimību veidiem. Iespējamie ārstēšanas ietver

Uzziniet vairāk par aspergiloze

Pretsēnīšu zāles. Šīs zāles ir standarta ārstēšana invazīvas plaušu aspergilozi. Vēsturiski narkotiku izvēles ir amfotericīnu B, bet jaunāku zāles vorikonazola (VFEND) tagad priekšroka, jo tas, šķiet, ir efektīvāka, un var būt mazāk blakusparādības.

Visas pretsēnīšu var izraisīt tomēr nopietnas problēmas, tostarp, nieru un aknu bojājumu, un tie bieži mijiedarbojas ar citiem medikamentiem, kas sniegtas uz cilvēkiem, kuri ir novājinātu imūno sistēmu.

Ķirurģija. Tāpēc, ka pretsēnīšu zāles nav iespiesties aspergillomas ļoti labi, operācija, lai novērstu sēnīšu masa ir pirmās izvēles ārstēšana asiņošana no masas plaušās notiek. Bet operācija ir riskanta, un ārsts var ieteikt vietā embolization.

Vairāk par aspergiloze

In Šajā procedūrā, radiologs pavedieni nelielu katetru uz artērijas, kas piegādā asinis uz dobumā satur sēne bumbu un iesmidzina materiālu, kas aizsprosto artēriju. Lai gan šī procedūra var apturēt masveida asiņošanu, tas neliedz to atkārtošanos, tāpēc tas ir parasti uzskata par pagaidu ārstēšana.

Tas ir gandrīz neiespējami izvairīties no saskarsmes ar Aspergillus, bet, ja jums ir bijusi transplantācija vai tiek veikta ķīmijterapija, mēģināt apturēt prom no visvairāk acīmredzamas avotiem pelējuma, piemēram, būvlaukumos, komposta kaudzēm un uzglabā graudu. Ja Jums ir novājināta imūnsistēma, Jūsu ārsts var ieteikt Jums lietot sejas masku, lai izvairītos no saskares ar gaisā infekcijas izraisītājiem.

1

)