astma fakti

Astma ir smaga un hroniska slimība, kas skar vairāk nekā 230 miljonus cilvēku visā pasaulē, tai skaitā vairāk nekā 18 miljoni pieaugušo un 7 miljoniem bērnu, Amerikas Savienotajās Valstīs.

Saskaņā ar theernment, bija 1,9 miljoni ārkārtas vizīšu un 479,300 hospitalizācijas par astmu 2009. Vairāk nekā 14 miljoni darba dienu tika zaudēti ar astmu 2008. gadā, kā arī tiešās un netiešās izmaksas, astmu uz ASV ekonomiku vidējā 56000000000 $ katru gadu.

Astma ir viena no vadošajiem hronisku bērnu slimībām, galvenais iemesls bērnības invaliditātes, un uzliek milzīgu slogu slimo bērnu un viņu ģimenēm, kas ierobežo bērna spēju mācīties, spēlēt, un pat gulēt. Bērni neatbildētos 10,5 miljoni skolas dienas 2008. gadā, jo astmas.

Aptuveni 16 procenti no Āfrikas-American bērniem ir astma, salīdzinot ar 8,2 procentiem no balto bērnu. Turklāt Āfrikas-American bērni divreiz biežāk kā baltie bērni ir hospitalizēti astmas un četras reizes biežāk mirst no šīs slimības.

Astmas cēlonis nav zināms. Ar pētniecības programmām un centieniem simtiem neatkarīgu zinātnieku, theernment strādā, lai saprastu cēloņus astmas un samazināt šīs slimības slogu.