astmas zāles: zināt jūsu iespējas

Veidi astmas medikamentus

Sajaukt par savu astmas medikamentiem? Lūk, ko jums ir jāzina, lai sakārtotu galvenās klases un daudzas apakštipos astmas narkotikām.

Ilgtermiņa kontroles zāles

Veidus un devas astmas zāles jums ir nepieciešams, ir atkarīgs no jūsu vecuma, jūsu simptomi, no smaguma jūsu astmas un medikamentu blakusparādībām.

inhalējamiem kortikosteroīdiem

Tāpēc, ka jūsu astma laika gaitā var mainīties, cieši sadarboties ar savu ārstu, lai izsekotu jūsu simptomi un pielāgot astmas medikamentus, ja nepieciešams.

leikotriēnu modifikatori

Daudzi cilvēki ar astmu nepieciešams veikt ilgtermiņa kontroles medikamentus katru dienu, pat tad, ja viņiem nav simptomu. Ir vairāki veidi, ilgtermiņa kontroles medikamentiem, tostarp šādus.

Šīs pretiekaisuma narkotikas ir visefektīvākais un parasti izmanto ilgtermiņa kontroles medikamentus astmu. Tie samazina pietūkums un stingrāku jūsu elpceļos. Jums var būt nepieciešams izmantot šos medikamentus vairākus mēnešus pirms jums to maksimālu labumu.

Inhalējamiem kortikosteroīdu

Bērniem, ilgstoša lietošana inhalējamo kortikosteroīdu var aizkavēt augšanu nedaudz, bet ieguvumi lietojot šīs zāles, lai uzturētu labu astmas kontroli parasti atsver iespējamos riskus. Regulāra lietošana inhalējamo kortikosteroīdu palīdz uzturēt astmas lēkmes un citas problēmas, kas saistītas ar slikti kontrolētu astmu pārbaudi.

Inhalējamie kortikosteroīdi nav parasti izraisa nopietnas blakusparādības. Kad rodas blakusparādības, tie var ietvert mutes un rīkles iekaisumu un mutvārdu rauga sēnīšu infekcijām. Ja jūs izmantojat dozēto inhalatoru, izmantojiet starpliku un izskalot muti ar ūdeni pēc katras lietošanas, lai samazinātu narkotiku, kas var norīt un uzsūkties organismā.

Šīs zāles bloķē ietekmi leikotriēnus, imūnsistēmas ķīmiskas vielas, kas izraisa astmas simptomus. Leikotriēnu modifikatori var palīdzēt novērst simptomus līdz pat 24 stundām. piemēri

Retos gadījumos, montelukasts ir saistīta ar psiholoģisko reakciju, piemēram, uzbudinājums, agresija, halucinācijas, depresija un pašnāvības domas. Redzēt savu ārstu, ja jums ir kādas neparastas reakcijas.

Šie bronhodilatators (Brong-Koh-DIE-gulēja-TUR) zāles atvērtas Airways un samazinātu tūsku vismaz 12 stundas. Viņi izmanto regulāru grafiku, lai kontrolētu mērenu līdz smagu astmu un novērst nakts simptomus. Kaut arī viņi efektīvi, tie esam bijuši saistīti ar smagu astmas lēkmes. Šī iemesla dēļ, IDBA tiek veikti tikai kombinācijā ar inhalējamo kortikosteroīdu.

Piemēri IDBA ietver

Jūs šo bronhodilatatoru ikdienas tablešu veidā, lai ārstētu vieglas astmu. Teofilīns (Theo-24, Uniphyl, uc), atslābina elpceļus un samazinās samazina plaušu reakcija uz kairinātājiem. Tas var būt noderīgi, lai nakts astmas simptomus. Jums var būt nepieciešams regulāri veikt asins analīzes, lai pārliecinātos, ka jūs saņemat pareizu devu. Potenciālie blakusparādības teofilīna ietver bezmiegs un gastroezofageālā refluksa.

Daži inhalējamiem astmas medikamentu kombinācijas ietver gan kortikosteroīdu un bronhodilatators

Tāpat kā ar citām LABA medikamentiem, šos inhalatori var palielināt savu risku, kam ir smaga astmas lēkme, un jālieto piesardzīgi.

Ilgstošas ​​darbības beta agonisti (IDBA)

teofilīns

Kombinētie inhalatori: kortikosteroīdi un ilgstošas ​​darbības beta agonisti