atelektāze

Atelektāze (at-UH-LEK-tuh-SIS) – pilnīgs vai daļējs sabrukums no plaušu vai daivas no plaušu – attīstās, kad tiny gaisa maisi (alveolas) ietvaros plaušu kļūt deflāciju. Tas ir elpošana (elpošanas) komplikācija pēc operācijas.

Atelektāze ir arī iespējama komplikācija citām elpošanas problēmām, tai skaitā cistisko fibrozi, ieelpoto svešķermeņi, plaušu audzēju, šķidruma plaušu, elpošanas vājumu un krūšu traumas.

Kad apmeklēt ārstu

No plaušu audu daudzums iesaistīts Atelektāze ir mainīgs, atkarībā no iemesla. Atelektāze var veikt elpošanas grūtības un zemāku skābekļa jo īpaši, ja plaušu slimība ir jau klāt. Ārstēšana ir atkarīga no cēloņa un smaguma sabrukuma.

Ko jūs varat darīt

Tur var būt acīmredzamas pazīmes vai simptomi Atelektāze. Ja jums ir pazīmes un simptomi, tie var ietvert

Jautājumus uzdot ārstam

Atelektāze var rasties tad, kad tu esi jau slimnīcā. Tomēr, meklēt medicīnisko palīdzību uzreiz, ja jums ir problēmas ar elpošanu. Citi nosacījumi Bez Atelektāze var izraisīt elpošanas grūtības un prasa precīzu diagnozi un tūlītēju ārstēšanu. Ja jūsu elpošana kļūst arvien grūtāk, meklēt neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Ko sagaidīt no sava ārsta

Atelektāze var būt rezultāts bloķēts elpceļu (obstruktīvas) vai spiediena ārpus plaušu (nonobstructive).

Gandrīz visiem, kas ir operācija ir dažas Atelektāze no anestēzijas. Anestēzija izmaiņas jūsu regulāru modeli elpošanu un absorbciju gāzu un spiedienu, kas var apvienot izraisīt zināmu sabrukuma tiny gaisa maisu (alveolās) plaušās. Atelektāze ir īpaši svarīga pēc sirds apvedceļš ķirurģija.

Obstruktīva atelektāze var izraisīt

Iespējamie iemesli nonobstructive Atelektāze ietver

Faktori, kas palielina risku Atelektāze ietver

Šādas komplikācijas var rasties no Atelektāze

Ja vien jums ir nepieciešama neatliekama palīdzība, jūs varētu sākt, redzēt savu ģimenes ārstu vai ģimenes ārstu. Tomēr dažos gadījumos, kad Jūs zvanāt, lai izveidotu amatā, jūs var nodot uzreiz pie plaušu speciālista (pulmonologs).

Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties jūsu iecelšanu.

Nevilcinieties uzdot citus jautājumus laikā jūsu iecelšanu, ja jūs nesaprotat kaut vai nepieciešama papildu informācija.

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus, tai skaitā

Diagnosticēt Atelektāze un noteikt pamatcēloni, ārsts var pasūtīt testus, ieskaitot

Ārstēšana Atelektāze atkarīgs no iemesla. Atelektāze nelielu platību jūsu plaušu var kristies bez ārstēšanas. Ja tur ir pamatā stāvoklis, piemēram, audzēju, ārstēšana var ietvert izņemšanu vai saraušanos audzēja ar operācijas, ķīmijterapija vai staru.

krūškurvja fizioterapija

Ķirurģiskie vai citas procedūras

Paņēmienus, kas palīdz cilvēkiem elpot dziļi pēc operācijas atkārtoti paplašināt sabrukusi plaušu audus, ir ļoti svarīgi. Šīs metodes ir vislabāk iemācījušies pirms operācijas. tie ietver

Papildu skābeklis var palīdzēt atbrīvot elpas trūkums.

Jūsu ārsts var ieteikt noņemšanu elpceļu šķēršļiem, ko var veikt ar suctioning gļotas vai bronhoskopija. Bronhoskopija izmanto elastīgu cauruli vītni nosaka jūsu kakls, lai notīrītu savu elpceļos.

Izmantot pastāvīgu pozitīvu spiedienu, var būt noderīga, dažiem cilvēkiem, kuri ir pārāk vāji, lai klepus un ir zems skābekļa līmenis (hipoksēmija) pēc operācijas.

Atelektāze bērniem bieži izraisa nosprostošanās elpceļu. Lai samazinātu risku Atelektāze, glabāt mazus priekšmetus no bērniem nepieejamā vietā.

Pieaugušajiem, atelektāze visbiežāk rodas pēc operācijas. Ja jūs plānota operācija, konsultējieties ar savu ārstu par to, kā samazināt savu risku Atelektāze.

apmeklējiet savu ārstu