atomoxetine (orāli) apraksts un zīmolu

Atomoxetine lieto uzmanības deficīta hiperaktivitātes traucējumi (ADHD) bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem. Tas pieder pie zāļu grupas, ko sauc par selektīviem norepinefrīna atpakaļsaistes inhibitori.

Atomoxetine darbojas smadzenēs, lai palielinātu uzmanību un samazināt nemiers ar cilvēkiem, kuri ir hiperaktīvs, ir problēmas ar koncentrāciju, vai ir viegli apjucis. Šīs zāles var lietot kā daļu no ārstēšanas programma, kas ietver sociālo, izglītības, un psychologic ārstēšanu.

Šīs zāles ir pieejamas tikai ar ārsta recepti.

Šis produkts ir pieejams šādās zāļu formu

Lemjot lietot zāles, risks zāļu lietošanas ir jāsamēro labi tas būs jādara. Tas ir lēmums, jūs un jūsu ārsts dos. Par šīm zālēm, būtu jāapsver šādi

Pastāstiet ārstam, ja Jums kādreiz bijusi neparasta vai alerģiska reakcija pret šīm zālēm vai kādas citas zāles. Arī pastāstīt savu veselības aizsardzības speciālistu, ja jums ir kādi citi veidi alerģijām, piemēram, pievienošanu pārtikas produktiem, krāsvielām, konservantiem, vai dzīvniekiem. Par bezrecepšu produktiem, rūpīgi izlasiet etiķetes vai iepakojuma sastāvdaļas.

kapsula

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts pediatrijā specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību atomoxetine bērniem. Tomēr drošība un efektivitāte nav pierādīta bērniem līdz 6 gadu vecumam.

alerģija

Atbilstošas ​​pētījumi par attiecībām vecumā līdz ietekmei atomoxetine nav veiktas geriatric iedzīvotāju. Nav noteikta drošība un efektivitāte.

pediatrisks

Nav pietiekamu pētījumi sievietēm, lai noteiktu zīdaiņa risku, lietojot šīs zāles zīdīšanas laikā. Nosver potenciālās priekšrocības pret iespējamo risku, pirms lietojat šīs zāles, kamēr baro bērnu ar krūti.

Geriatric

Lai gan dažas zāles nedrīkst lietot kopā vispār, citos gadījumos divas dažādas zāles var lietot kopā, pat tad, ja varētu rasties mijiedarbība. Šajos gadījumos, Jūsu ārsts var vēlēties mainīt devu, vai var būt vajadzīgi citi pasākumi. Kad jūs lietojat šīs zāles, tas ir īpaši svarīgi, ka jūsu veselības aprūpes speciālistam zināt, ja Jūs lietojat kādu no tālāk minētajām zālēm. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

grūtniecība

Zīdīšanas

zāļu mijiedarbība

Izmantojot šīs zāles ar kādu no šīm zālēm nav ieteicama. Jūsu ārsts var izlemt, ka nav pret jums ar šo medikamentu vai mainīt dažas citas zāles jūs lietojat.

citas Mijiedarbība

šīs zāles izmantošana ar kādu no šīm zālēm parasti nav ieteicama, bet var būt nepieciešama dažos gadījumos. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Citi Medical Problēmas

Izmantojot šīs zāles ar kādu no šīm zālēm var izraisīt paaugstinātu risku noteiktu blakusparādību, bet izmantojot gan narkotikas var būt labākais ārstēšanas jums. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

dozēšana

Dažas zāles nedrīkst lietot pie vai ap laiku ēdot pārtiku vai ēdot noteikta veida pārtiku, jo var rasties mijiedarbība. Izmantojot alkoholu vai tabaku ar noteiktām zālēm, var izraisīt arī mijiedarbība, kas notiek. Pārrunājiet ar savu veselības aprūpes speciālistu lietošanu Jūsu zālēm ar pārtiku, alkoholu vai tabaku.

Par citām medicīniskām problēmām klātbūtne var ietekmēt šo zāļu lietošanu. Pārliecinieties, ka jums pastāstīt ārstam, ja Jums ir kādas citas medicīniskas problēmas, jo īpaši

Lietot šīs zāles tikai, kā norādījis Jūsu ārsts. Nelietojiet vairāk vai mazāk par to, neņemiet to biežāk, un nelietojiet to uz ilgāku laiku, nekā ārsts pasūtīts.

Ja Jūs vai Jūsu bērns domāju, ka šis zāles nedarbojas pareizi pēc esat lietojis to vairākas nedēļas, nav palielināt devu. Sazinieties ar savu ārstu.

Šīs zāles ir jānāk ar medikamentu ceļvedi. Ir ļoti svarīgi, ka jūs izlasīt un saprast šo informāciju. Noteikti konsultējieties ar savu ārstu par kaut ko jūs nesaprotat.

Norijiet kapsulu veselu. Nesasmalciniet, pārtraukumu, košļāt, vai atvērt to. Jūs varat lietot šīs zāles ar ēdienu vai atsevišķi.

Izvairieties no pieskaršanās salauztu vai atver kapsulu. Nomazgājiet rokas ar ūdeni uzreiz, ja jūs pieskarties atvērto kapsulu. Ja šīs zāles nonāk saskarē ar acīm, izskalot ar ūdeni un sazinieties ar ārstu.

Šo zāļu deva būs atšķirīgs dažādiem pacientiem. Sekojiet ārsta rīkojumiem vai norādījumiem uz etiķetes. Šāda informācija ietver tikai vidējās šo zāļu devu. Ja deva ir atšķirīgs, nemaina to, ja vien ārsts Jums to darīt.

No zāles summa, kas jums veikt atkarīgs izturību zāles. Arī devu skaits, ko lietot katru dienu, laiku ļāva starp devām, un cik ilgi esat lietojis zāles atkarīgs no medicīnas problēmas, par kuru jūs lietojat zāles.

aizmirsto devu

Ja esat aizmirsis lietot šo zāļu devu, izdariet to, cik drīz vien iespējams. Tomēr, ja tas ir gandrīz pienācis laiks nākamajai devai, izlaidiet aizmirsto devu un doties atpakaļ uz savu regulāru dozēšanas grafiku. Nelietojiet dubultu devu.

glabāšana

Glabājiet zāles slēgtā traukā istabas temperatūrā, prom no karstuma, mitruma un tiešas gaismas. Keep no sasalšanas.

Glabājiet bērniem nepieejamā vietā.

Neturiet novecojušas zāles vai zāles vairs nav nepieciešams.

Uzdod savu veselības aprūpes speciālistu, kā jums vajadzētu atbrīvoties no kādas zāles jūs neizmantojat.

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudītu progresu Jums vai Jūsu bērnam ir regulāri vizītēs, lai pārliecinātos, šīs zāles darbojas pareizi. Asins analīzes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu, nevēlamas ietekmes.

Šīs zāles var padarīt Jūs miegainu, reiboni, modrību, vai lightheaded nekā parasti. Pārliecinieties, ka jūs zināt, kā tu reaģē uz šīm zālēm pirms braucat, izmanto mašīnas, vai darīt jebko, kas varētu būt bīstami, ja Jums ir reibonis vai nav brīdinājumu. Reibonis, apreibums, vai ģībšana var rasties arī tad, kad jūs piecelties pēkšņi no guļus vai sēdus stāvoklī. Piecelšanās lēnām vai guļus awhile var palīdzēt.

Nelietojiet šīs zāles kopā ar narkotiku depresijas sauc MAO inhibitoru. Daži MAO inhibitoru piemēri izokarboksazīds (Marplan®), fenelzīnu (Nardil®), selegilīns (Eldepryl®), un tranilcipromīns (Parnate®). Jums vajadzētu arī nedrīkst lietot MAO inhibitoru 14 dienas pirms sākuma atomoxetine un pirmajās 14 dienās pēc tam, kad pārtraukt to lietot.

Šīs zāles var izraisīt nopietnas alerģiskas reakcijas, tai skaitā anafilakse, kas var būt dzīvībai bīstama, un nepieciešama tūlītēja medicīniska palīdzība. Zvaniet savam ārstam, ja Jums vai Jūsu bērnam ir niezi, nātreni, aizsmakums, elpas trūkums, problēmas ar elpošanu, problēmas ar rīšanu, vai jebkuru pietūkums rokām, sejas vai muti pēc šo zāļu lietošanas.

Zvaniet savam ārstam, ja Jums vai Jūsu bērnam ir vairāk nekā viens no šādiem simptomiem: ādas izsitumi, tumšs urīns, ēstgribas zudums, dzeltena ādas vai acīs, gripai līdzīgi simptomi, vai labajā augšējā vēdera sāpes vai jutīgums zaudējumu. Tie varētu būt simptomi nopietna aknu problēmu.

Atomoxetine var izraisīt nopietnas sirds vai asinsvadu problēmas. Tas var būt biežāk pacientiem, kuriem ir ģimenes anamnēzē sirds slimības. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums vai Jūsu bērnam ir sāpes krūtīs, elpas trūkums, vai ģībonis, lietojot šīs zāles.

var rasties reibonis, apreibums, vai ģībonis, jo īpaši, ja jūs piecelties pēkšņi no guļus vai sēdus stāvoklī. Šie simptomi biežāk rodas, kad jūs sākat lietot šīs zāles, vai ja deva tiek palielināta. Piecelšanās lēnām vai guļus awhile var palīdzēt.

Pastāstiet ārstam, ja jums, jūsu bērns vai aprūpētājs pamana kādas neparastas izmaiņas uzvedībā, piemēram, in agresiju, naidīgumu, uzbudinājums, aizkaitināmība, vai pašnāvības domas vai uzvedību pieaugumu. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir halucinācijas vai kādas neparastas domas, it īpaši, ja tie ir jauni vai pasliktinās ātri.

Šīs zāles var izraisīt lēnu izaugsmi bērniem. Jūsu bērna ārsts sekot augumu un svaru.

Ja Jūs vai Jūsu bērns piedzīvot ilgstošu vai sāpīga erekcija dzimumlocekļa ilgāk par 4 stundām, sazinieties ar savu ārstu.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāļu un augu vai vitamīna piedevas.

Kopā ar saviem vajadzīgi sekām, zāles var izraisīt dažas nevēlamas sekas. Lai gan ne visas no šīm blakusparādībām var rasties, ja tie rodas, tad var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.

Konsultējieties ar savu ārstu nekavējoties, ja kāds no šiem blakusparādībām

Dažas blakusparādības var rasties, kas parasti nav nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šīs blakusparādības var iet prom ārstēšanas laikā, kā Jūsu organisms pielāgojas pie zālēm. Arī jūsu veselības aprūpes speciālists, iespējams, var jums pastāstīt par to, kā novērst vai samazināt dažas no šīm blakusparādībām. Sazinieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, ja kāda no šīm blakusparādībām turpinātu vai ir apnicīgs, vai, ja jums ir kādi jautājumi par viņiem

Citas blakusparādības var rasties arī dažiem pacientiem nav uzskaitīti. Ja jūs novērojat jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.