atomoxetine (orāli) piesardzības pasākumi

Ir ļoti svarīgi, lai ārsts pārbaudītu progresu Jums vai Jūsu bērnam ir regulāri vizītēs, lai pārliecinātos, šīs zāles darbojas pareizi. Asins analīzes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu, nevēlamas ietekmes.

Šīs zāles var padarīt Jūs miegainu, reiboni, modrību, vai lightheaded nekā parasti. Pārliecinieties, ka jūs zināt, kā tu reaģē uz šīm zālēm pirms braucat, izmanto mašīnas, vai darīt jebko, kas varētu būt bīstami, ja Jums ir reibonis vai nav brīdinājumu. Reibonis, apreibums, vai ģībšana var rasties arī tad, kad jūs piecelties pēkšņi no guļus vai sēdus stāvoklī. Piecelšanās lēnām vai guļus awhile var palīdzēt.

Nelietojiet šīs zāles kopā ar narkotiku depresijas sauc MAO inhibitoru. Daži MAO inhibitoru piemēri izokarboksazīds (Marplan®), fenelzīnu (Nardil®), selegilīns (Eldepryl®), un tranilcipromīns (Parnate®). Jums vajadzētu arī nedrīkst lietot MAO inhibitoru 14 dienas pirms sākuma atomoxetine un pirmajās 14 dienās pēc tam, kad pārtraukt to lietot.

Šīs zāles var izraisīt nopietnas alerģiskas reakcijas, tai skaitā anafilakse, kas var būt dzīvībai bīstama, un nepieciešama tūlītēja medicīniska palīdzība. Zvaniet savam ārstam, ja Jums vai Jūsu bērnam ir niezi, nātreni, aizsmakums, elpas trūkums, problēmas ar elpošanu, problēmas ar rīšanu, vai jebkuru pietūkums rokām, sejas vai muti pēc šo zāļu lietošanas.

Zvaniet savam ārstam, ja Jums vai Jūsu bērnam ir vairāk nekā viens no šādiem simptomiem: ādas izsitumi, tumšs urīns, ēstgribas zudums, dzeltena ādas vai acīs, gripai līdzīgi simptomi, vai labajā augšējā vēdera sāpes vai jutīgums zaudējumu. Tie varētu būt simptomi nopietna aknu problēmu.

Atomoxetine var izraisīt nopietnas sirds vai asinsvadu problēmas. Tas var būt biežāk pacientiem, kuriem ir ģimenes anamnēzē sirds slimības. Konsultējieties ar savu ārstu uzreiz, ja Jums vai Jūsu bērnam ir sāpes krūtīs, elpas trūkums, vai ģībonis, lietojot šīs zāles.

var rasties reibonis, apreibums, vai ģībonis, jo īpaši, ja jūs piecelties pēkšņi no guļus vai sēdus stāvoklī. Šie simptomi biežāk rodas, kad jūs sākat lietot šīs zāles, vai ja deva tiek palielināta. Piecelšanās lēnām vai guļus awhile var palīdzēt.

Pastāstiet ārstam, ja jums, jūsu bērns vai aprūpētājs pamana kādas neparastas izmaiņas uzvedībā, piemēram, in agresiju, naidīgumu, uzbudinājums, aizkaitināmība, vai pašnāvības domas vai uzvedību pieaugumu. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir halucinācijas vai kādas neparastas domas, it īpaši, ja tie ir jauni vai pasliktinās ātri.

Šīs zāles var izraisīt lēnu izaugsmi bērniem. Jūsu bērna ārsts sekot augumu un svaru.

Ja Jūs vai Jūsu bērns piedzīvot ilgstošu vai sāpīga erekcija dzimumlocekļa ilgāk par 4 stundām, sazinieties ar savu ārstu.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai nonprescription (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāļu un augu vai vitamīna piedevas.