Atripla

Dzīvībai bīstama un letāli gadījumi laktacidozes un smagu hepatomegāliju ar steatozi ir notikusi, ja vienlaikus lietojot antiretrovīrusu ar nukleozīdu analogus, tostarp tenofovīra dizoproksila fumarātu. Efavirenzs / emtricitabīna / tenofovīra dizoproksila fumarāts nav apstiprināts, lai ārstētu hronisku B hepatīta vīrusu (HBV) infekcijas. Turklāt drošība un efektivitāte efavirenzu / emtricitabīnu / tenofovīra dizoproksila fumarāts nav noteikta pacientiem ar vienlaikus HBV un HIV-1. Smagas, akūtas paasinājums B hepatīta novēroja pacientiem, kuri pārtraukuši emtricitabīnu vai tenofovira dizoproksila fumarātu. Ja pacienti ar vienlaikus HBV un HIV-1, kontrolējot aknu darbību cieši vairākus mēnešus vai ilgāk pēc pārtraukšanas efavirenzs / emtricitabīnu / tenofovīra dizoproksila fumarātu, un uzskata, ja vajadzīgs, sākot B hepatīts profilaktisku terapiju.

Izmanto Atripla

Terapeitiskās klase: pretretrovīrusu līdzekļa

Farmakoloģiska klase: Non-nukleozīdu reversās transkriptāzes inhibitors

Šīm zālēm nav izārstēt vai novērst HIV vai AIDS. Tas palīdz uzturēt HIV vairoties un, šķiet, palēnināt iznīcināšanu imūnsistēmu. Tas var palīdzēt aizkavēt attīstību problēmas, kas parasti rodas no AIDS vai HIV infekcija. Tas neļaus jums izplatīšanos HIV citiem cilvēkiem. Cilvēki, kuri saņem šīs zāles var turpināt, ir dažas no problēmām, kas parasti saistītas ar AIDS vai HIV infekcija.

Šīs zāles ir pieejamas tikai ar ārsta recepti.

Lemjot lietot zāles, risks zāļu lietošanas ir jāsamēro labi tas būs jādara. Tas ir lēmums, jūs un jūsu ārsts dos. Par šīm zālēm, būtu jāapsver šādi

Pastāstiet ārstam, ja Jums kādreiz bijusi neparasta vai alerģiska reakcija pret šīm zālēm vai kādas citas zāles. Arī pastāstīt savu veselības aizsardzības speciālistu, ja jums ir kādi citi veidi alerģijām, piemēram, pievienošanu pārtikas produktiem, krāsvielām, konservantiem, vai dzīvniekiem. Par bezrecepšu produktiem, rūpīgi izlasiet etiķetes vai iepakojuma sastāvdaļas.

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts pediatrijā specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību efavirenza, emtricitabīna un tenofovīra kombinācijas bērniem 12 gadus veciem un vecākiem, kas sver 40 kg (88 mārciņas) vai vairāk. Drošība un efektivitāte nav pierādīta bērniem līdz 12 gadu vecumam.

Pirms Izmantojot Atripla

Piemērotiem pētījumiem, kas veikti līdz šim nav pierādīts Geriatric specifiskas problēmas, kas varētu ierobežot lietderību efavirenza, emtricitabīna un tenofovīra kombinācijas gados vecākiem cilvēkiem. Tomēr gados vecākiem pacientiem biežāk ir ar vecumu saistītas nieru, aknu vai sirds problēmas, kas var būt nepieciešama piesardzīgi pacientiem, kuri saņēma efavirenzu, emtricitabīnu un tenofovira kombinācija.

Nav pietiekamu pētījumi sievietēm, lai noteiktu zīdaiņa risku, lietojot šīs zāles zīdīšanas laikā. Nosver potenciālās priekšrocības pret iespējamo risku, pirms lietojat šīs zāles, kamēr baro bērnu ar krūti.

Lai gan dažas zāles nedrīkst lietot kopā vispār, citos gadījumos divas dažādas zāles var lietot kopā, pat tad, ja varētu rasties mijiedarbība. Šajos gadījumos, Jūsu ārsts var vēlēties mainīt devu, vai var būt vajadzīgi citi pasākumi. Kad jūs lietojat šīs zāles, tas ir īpaši svarīgi, ka jūsu veselības aprūpes speciālistam zināt, ja Jūs lietojat kādu no tālāk minētajām zālēm. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

Izmantojot šīs zāles ar kādu no šīm zālēm nav ieteicama. Jūsu ārsts var izlemt, ka nav pret jums ar šo medikamentu vai mainīt dažas citas zāles jūs lietojat.

šīs zāles izmantošana ar kādu no šīm zālēm parasti nav ieteicama, bet var būt nepieciešama dažos gadījumos. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Izmantojot šīs zāles ar kādu no šīm zālēm var izraisīt paaugstinātu risku noteiktu blakusparādību, bet izmantojot gan narkotikas var būt labākais ārstēšanas jums. Ja abi tiek parakstītas zāles kopā, ārsts var mainīt devu vai, cik bieži jūs izmantojat vienu vai abas zāles.

Dažas zāles nedrīkst lietot pie vai ap laiku ēdot pārtiku vai ēdot noteikta veida pārtiku, jo var rasties mijiedarbība. Izmantojot alkoholu vai tabaku ar noteiktām zālēm, var izraisīt arī mijiedarbība, kas notiek. Šādas mijiedarbība ir izvēlēti, pamatojoties uz to iespējamo nozīmi, un ne vienmēr viss iekļauts.

Par citām medicīniskām problēmām klātbūtne var ietekmēt šo zāļu lietošanu. Pārliecinieties, ka jums pastāstīt ārstam, ja Jums ir kādas citas medicīniskas problēmas, jo īpaši

Lietot šīs zāles tieši tā, kā norādījis Jūsu ārsts. Nelietojiet vairāk par to, neņemiet to biežāk, un nelietojiet to uz ilgāku laiku, nekā ārsts pasūtīts.

Šīs zāles nāk ar pacientu informācijas ieliktni. Izlasiet un rūpīgi ievērojiet norādījumus ieliktni. Jautājiet savam ārstam, ja Jums ir kādi jautājumi.

Nemainiet devu vai pārtraukt lietot šīs zāles, nepārbaudot vispirms ar savu ārstu. Kad jūsu piedāvājums no šīm zālēm ir zems, sazinieties ar savu ārstu vai farmaceitu pirms laika. Neļaujiet sevi palaist no šīs zāles.

Jums vajadzētu lietot šīs zāles tukšā dūšā.

Veikt šīs zāles vienā un tajā pašā laikā katru dienu, vēlams pirms gulētiešanas.

Saglabājiet šo zāļu lietošanas, lai pilna laika ārstniecības pat ja Jūs jūtaties labāk. Ir arī svarīgi, ka jūs turpināt lietot visas zāles, ko ārsts ir devis jums HIV infekciju.

Šo zāļu deva būs atšķirīgs dažādiem pacientiem. Sekojiet ārsta rīkojumiem vai norādījumiem uz etiķetes. Šāda informācija ietver tikai vidējās šo zāļu devu. Ja deva ir atšķirīgs, nemaina to, ja vien ārsts Jums to darīt.

No zāles summa, kas jums veikt atkarīgs izturību zāles. Arī devu skaits, ko lietot katru dienu, laiku ļāva starp devām, un cik ilgi esat lietojis zāles atkarīgs no medicīnas problēmas, par kuru jūs lietojat zāles.

Ja esat aizmirsis lietot šo zāļu devu, izdariet to, cik drīz vien iespējams. Tomēr, ja tas ir gandrīz pienācis laiks nākamajai devai, izlaidiet aizmirsto devu un doties atpakaļ uz savu regulāru dozēšanas grafiku. Nelietojiet dubultu devu.

Glabājiet bērniem nepieejamā vietā.

Pareiza izmantošana Atripla

Neturiet novecojušas zāles vai zāles vairs nav nepieciešams.

Uzdod savu veselības aprūpes speciālistu, kā jums vajadzētu atbrīvoties no kādas zāles jūs neizmantojat.

Glabājiet zāles slēgtā traukā istabas temperatūrā, prom no karstuma, mitruma un tiešas gaismas. Keep no sasalšanas.

Uzglabāt pudeli cieši noslēgtu. Uzglabāt zāles oriģinālajā pudelē, kas jums tika dota aptiekā.

Jūsu ārsts vēlēsies pārbaudīt savu progresu regulāri vizītēs, jo īpaši pirmajās nedēļās, ka jūs lietojat šīs zāles laikā. Asins analīzes var būt vajadzīgi, lai pārbaudītu jebkādu nevēlamu ietekmi.

Nelietojiet citas zāles, ja vien tie ir jāapspriež ar savu ārstu. Tas ietver recepšu vai bezrecepšu (pār-the-counter [ārpusbiržas]) zāļu un augu vai vitamīna piedevas.

Nelietojiet šīs zāles kopā ar adefovira (Hepsera®), bepridilu (Vascor®), cisaprīdu (Propulsid®), lamivudīnu (Combivir®, Epivir®, Epivir-HBV®, Epzicom®, Trizivir®), midazolāmu (Versed®) , pimozīds (Orap®), triazolāms (Halcion®), vorikonazols (Vfend®), asinszāli, vai ergotamīnu zāles (piemēram, dihidroergotamīnu, ergonovīnu ergotamīnu, metilergonovīns, Cafergot®, Ergomar®, Wigraine®).

Ar šo kombinētās tabletes zāles ir pieejamas arī kā Complera®, Emtriva®, Stribild®, Sustiva®, Truvada®, Viread®. Nelietojiet efavirenzu, emtricitabīnu un tenofovīra kombinācijas ar kādu no šīm zālēm.

Piesardzības pasākumi gan ar Atripla

šo zāļu lietošana grūtniecības laikā var kaitēt Jūsu bērnam. Izmantot efektīvus pretapaugļošanās lai saglabātu no grūtniecības iestāšanās. Jums nevajadzētu iestāties grūtniecība, kamēr jūs lietojat šīs zāles, un 12 nedēļas pēc pārtraucot to. Daži pretapaugļošanās tabletes var nedarboties, kā arī, kamēr jūs lietojat šīs zāles. Izmantot kontracepcijas tabletes kopā ar cita veida dzimstības kontroles, piemēram, prezervatīvi, diafragma, vai kontracepcijas putas vai želeju. Ja jūs domājat, ka jums ir iestājusies grūtniecība, lietojot zāles, pastāstiet par to savam ārstam.

Divas retas bet nopietnas reakcija uz šīm zālēm ir laktacidozes (pārāk daudz skābes līmeni asinīs) un aknu toksicitāti, tai skaitā aknu palielināšanos. Tie ir biežāk, ja esat sieviete, ļoti liekais svars (aptaukošanās), vai esat lietojis zāles pret HIV ilgu laiku. Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir sāpes vai diskomforts vēderā, krampjveida, slikta dūša, vemšana, caureja, vai samazināta ēstgriba, muskuļu krampjveida vai sāpes, neparasts nogurums vai vājums, elpošanas traucējumi, vai dzeltena ādas vai acīs.

Šīs zāles var palielināt risku iegūt nopietnas psihiski vai uzvedības problēmas. Pastāstiet ārstam, ja Jums rodas garastāvokļa izmaiņas, dīvaini domas, vai neparastu uzvedību, kamēr jūs lietojat šīs zāles.

Daži cilvēki, kuri ir izmantojuši šīs zāles izstrādājis nopietnas ādas problēmas. Zvaniet savam ārstam, ja Jums vai Jūsu bērnam pamanīt smaga ādas izsitumi, čūlas, pīlings, vai atslābināšanās ādas, sarkani ādas bojājumi, čūlas vai čūlas uz ādas, drudzis vai drebuļi, kamēr jūs vai jūsu bērnam ir šo zāļu lietošanas .

Šīs zāles var arī palielināt savu risku saslimt ar lūzumu (kaulu lūzumiem). Jautājiet par to savam ārstam, ja Jums ir kādas šaubas.

Šīs zāles var palielināt risku nieru darbības traucējumi. Lai samazinātu šo risku, novērst citas zāles, kas var būt kaitīgs nierēm, piemēram, aminoglikozīdu antibiotikas, dažām citām pretvīrusu zālēm, un NSPL pretsāpju zāles.

Šīm zālēm nav samazināt inficēšanās risku ar HIV infekciju citiem dzimumkontakta ceļā vai ar inficētām asinīm. Pārliecinieties, ka jūs saprotat un praktizēt drošu seksu, pat tad, ja jūsu partneris ir arī HIV. Izvairieties koplietošanas adatas ar kādu citu.

Atripla blakusparādības

Atripla (efavirenzs / emtricitabīnu / tenofovīra)

Šīs zāles var izraisīt daži cilvēki kļūt reiboni, lightheaded, miegains, un nesamazina modrību, nekā tas ir parasti. Pat tad, ja pirms gulētiešanas, tas var izraisīt daži cilvēki justies miegainību un nesamazina modrību uz rašanos. Esiet uzmanīgi, lai ierobežotu alkohola daudzumu, kas jums dzert, jo alkohols var arī padarīt Jūs miegainu. Pārliecinieties, ka jūs zināt, kā tu reaģē uz šīm zālēm pirms braucat, izmanto mašīnas, vai darīt jebko, kas varētu būt bīstami, ja jūs neesat brīdinājumu.

Jūsu imūnā sistēma var saņemt spēcīgāku, kad sākat HIV zāles. Pastāstiet ārstam, ja pamanāt jebkādas izmaiņas savu veselību. Dažreiz imūnsistēma sāks cīnīties ar infekcijām, kas bija paslēptas jūsu organismā, piemēram, pneimonija, herpes, vai tuberkulozi. var rasties arī autoimūnās slimības (piemēram, Graves “slimība, polimiozīts, un Gijēna-Barē sindroms).

Šīs zāles var izraisīt jums ir lieko ķermeņa tauku. Pastāstiet ārstam, ja pamanāt izmaiņas jūsu ķermeņa formas, piemēram, palielinātu tauku daudzumu augšējā muguras un kakla vai ap krūtīm un vēdera rajonā. Jūs varētu arī zaudēt taukus no kājām, rokām un sejas.

Pārliecinieties, ka kāds ārsts vai zobārsts, kurš izturas pret jums zina, ka jūs izmantojat šīs zāles. Šīs zāles var ietekmēt dažu medicīnisko pārbaužu rezultātus.

Kopā ar saviem vajadzīgi sekām, zāles var izraisīt dažas nevēlamas sekas. Lai gan ne visas no šīm blakusparādībām var rasties, ja tie rodas, tad var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.

Konsultējieties ar savu ārstu nekavējoties, ja kāds no šiem blakusparādībām

Dažas blakusparādības var rasties, kas parasti nav nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šīs blakusparādības var iet prom ārstēšanas laikā, kā Jūsu organisms pielāgojas pie zālēm. Arī jūsu veselības aprūpes speciālists, iespējams, var jums pastāstīt par to, kā novērst vai samazināt dažas no šīm blakusparādībām. Sazinieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, ja kāda no šīm blakusparādībām turpinātu vai ir apnicīgs, vai, ja jums ir kādi jautājumi par viņiem

Citas blakusparādības var rasties arī dažiem pacientiem nav uzskaitīti. Ja jūs novērojat jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.

Pieejamība Rx Recepšu tikai

D Grūtniecība kategorija Pozitīva pierādījumi riskam

CSA Kalendārs N Ne kontrolēts narkotika

Apstiprināšana Vēsture Kalendārs Narkotiku vēsture pie FDA

HIV infekcija Truvada, Stribild, Viread, Norvir, Complera, Prezista, lamivudīns, Isentress

Nonoccupational Ekspozīcija Truvada, Viread, lamivudīns, zidovudīna, abakavira, tenofovīru, Kaletra, Epivir

Arodekspozīcijas Truvada, Viread, lamivudīns, Isentress, zidovudīns, abakavira, tenofovīra raltegravīrs