augstuma slimība guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Lielākā augstumā, spiediens gaisa ap jums (atmosfēras spiediens) samazinās tāpēc ir mazāk skābekļa apkārtējo gaisu. Cilvēki var dzīvot ērti pie mēreni augstumā, bet ķermenis ir veikt dažas korekcijas, un tas prasa laiku. Ja jūs pacelties augstumā virs 8000 pēdām, jums būs draud attīstīt neērti vai bīstamus simptomus no izmaiņām augstumā .; Simptomi augstuma slimības, kas nav dzīvībai bīstama, sauc akūta kalnu slimība. Alpīnisti uz jebkura augstā kalnā un slēpotājiem augstkalnu vietās, piemēram, Colorado ir risks saslimt ar akūtu kalnu slimības. Simptomi no akūtas kalnu slimības uzlabot, ja jūs nolaisties zemākā augstumā ātri. Ļoti viegli simptomi, aizkavēšanās pirms tālākas kāpšanas var būt pietiekami, lai ļautu simptomi iet prom .; Akūta kalnu slimība ir vismazāk bīstams vairāku veidu augstuma slimību, kas var rasties. Šī slimība skar gandrīz puse no visiem cilvēkiem, kas sāk tuvu jūras līmeņa un kāpt uz 14000 pēdas pacēluma bez plānošanas pietiekami daudz atpūtas laika .; Simptomi, kas attīsta lielā augstumā būtu jāuztver ļoti nopietni, jo daži augstumā problēmas var attīstīties letālu slimību. Viens bīstama reakcija uz lielā augstumā ir nosacījums, ko sauc par augstkalnu smadzeņu tūska (zaķis), kurā smadzenes uzkrājas papildus šķidrumu, uzbriest un pārstāj darboties pareizi. Saistītais slimība, augstkalnu plaušu tūska (HAPE), var notikt ar vai bez brīdinošiem simptomiem, ka signāls augstuma slimību. HAPE izraisa šķidruma iekļūt plaušās. A augstuma slimības sauc augstkalnu tīklenes asiņošana (HARH) veids var izraisīt acu bojājumus. Koma un nāve ir vissmagākie sekas augstuma slimības .; Augstuma slimība ir biežāk rodas cilvēkiem, kuriem ir anamnēzē augstuma slimības. Tas ir vairāk iespējams, ja jūs kāpt ātri, ja jūs izmantot enerģiski laikā Jūsu pirmajās dienās augstuma iedarbības, un ja jums ir dzīves zemā augstumā pirms jūsu kāpt. Aptaukošanās, šķiet, palielina risku augstuma slimības. Ģenētika var arī nodot dažus cilvēkus palielināts risks, jo īpaši augstkalnu plaušu tūsku (Hape) .; simptomi; Kā jūsu organismam parastos pielāgojumus, lai pielāgotos lielā augstumā, var rasties dažas pazīmes, kas ir apgrūtinošs, bet nav iemesls bažām. Tie ietver ātru (bet joprojām ērtu) elpošana, elpas trūkums ar fiziska slodze, gadījuma īsas pauzes elpošana, kamēr jūs gulēt, un bieža urinēšana. Pēdējie divi simptomus izraisa zemu oglekļa dioksīda līmeni, kas izraisa korekcijas smadzenēs un nierēs .; Daudz nopietnāki simptomi izraisa zems skābekļa līmenis asinīs, un korekcijas, kas tiek veiktas ar jūsu cirkulācijas sistēma .; Akūtas kalnu slimības simptomi usuallycauses vismaz 8 līdz 36 stundas pēc pacelšanās .; Simptomi akūtas kalnu slimības var būt; Galvassāpes, kas nav atbrīvots ar pār-ārpusbiržas pretsāpju zāles; Slikta dūša vai vemšana; Reibonis vai vieglprātību; Vājums vai nogurums; Miega traucējumi; Apetītes zudums

simptomi

Kā jūsu organismam parastos pielāgojumus, lai pielāgotos lielā augstumā, var rasties dažas pazīmes, kas ir apgrūtinošs, bet nav iemesls bažām. Tie ietver ātru (bet joprojām ērtu) elpošana, elpas trūkums ar fiziska slodze, gadījuma īsas pauzes elpošana, kamēr jūs gulēt, un bieža urinēšana. Pēdējie divi simptomus izraisa zemu oglekļa dioksīda līmeni, kas izraisa korekcijas smadzenēs un nierēs .; Daudz nopietnāki simptomi izraisa zems skābekļa līmenis asinīs, un korekcijas, kas tiek veiktas ar jūsu cirkulācijas sistēma .; Akūtas kalnu slimības simptomi usuallycauses vismaz 8 līdz 36 stundas pēc pacelšanās .; Simptomi akūtas kalnu slimības var būt; Galvassāpes, kas nav atbrīvots ar pār-ārpusbiržas pretsāpju zāles; Slikta dūša vai vemšana; Reibonis vai vieglprātību; Vājums vai nogurums; Miega traucējumi; Apetītes zudums

diagnoze

Jums jāspēj atzīt agrīnās pazīmes augstuma slimības, un jums vajadzētu skatīties uzmanīgi simptomiem, kad jums ir apdraudētas, jo augstuma slimības var būt dzīvībai bīstami.

Cik ilgi tas notiek?

Ja Jums ir kāpšanas un nepārvietojas atpakaļ uz leju, uz paaugstinājuma, kur jūs pēdējo reizi jutos labi, Jūsu simptomi var pasliktināties, un var būt nāvējoši. Simptomi ir akūta kalnu slimība dosies prom pēc divas vai trīs dienas atpūtas zemākā augstumā. Smagas sindromi, piemēram, HAPE var veikt nedēļas, lai pazustu, un būs nepieciešama medicīniska palīdzība un iespējamo hospitalizācija.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Pakāpeniskas izmaiņas augstuma palīdzēs jūsu ķermeņa pielāgoties zema skābekļa vidē un var samazināt jūsu izredzes saslimt ar visu veidu augstuma slimības formas. Cilvēki pielāgot dažādos tempos, bet ir četri vispārējās vadlīnijas kāpšanas virs 10000 pēdām, kas ir praktiski trenažieri sekot

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Pirmais noteikums attieksmi pret vieglu simptomu akūtas kalnu slimības ir apturēt augošā kamēr Jūsu simptomi tiek pilnīgi pagājis. Ja jums ir vairāk smagi simptomi vai jebkurus simptomus augstkalnu smadzeņu tūska, augstkalnu plaušu tūska, vai neskaidra redze, jums ir nepieciešams, lai pārietu uz zemāku augstumā, cik drīz vien iespējams, pat ja tas ir nakts vidū. Ja jums paliek jūsu pašreizējā augstumā vai turpināt iet augstāks, simptomi pasliktināsies, un slimība var būt letāls.

Kad apmeklēt ārstu

Cilvēki ar augstuma slimību nevar saprast, viņi ir slimi vai simptomi pasliktinās. Ja jūs pavada kādu, kam ir simptomi augstuma slimības, palīdzēt šai personai pārcelties uz zemāku augstumā un tiklīdz viens ir konsultēties ar ārstu.

prognoze

Par augstuma slimības prognoze ir atkarīga no tā, cik ātri cilvēks var pārvietot uz zemākā augstumā, un cik nopietni simptomi ir. Simptomi augstuma slimība var izzust tikai dažas dienas zemākā augstumā. Daudzos gadījumos šīs darbības lielā augstumā var atsākt. Tomēr stāvoklis var būt nāvējoša, ja simptomi ir smagi un cilvēks paliek pie lielā augstumā.