avaskulāras nekroze slimība

Avaskulāras nekroze ir kaulaudu atmiršana trūkuma dēļ asins apgādes. To sauc arī par osteonekrozi, avaskulāras nekroze var izraisīt sīkiem pārtraukumiem kaulu un kaulu s iespējamo sabrukumu.

Asins plūsma uz sadaļu kaula var tikt pārtraukta, ja kaulu lūzumi vai kopīga kļūst izmežģīju. Avaskulāras nekroze ir saistīta arī ar ilgtermiņa lietošanu lielu devu steroīdu zāles un pārmērīgu alkohola lietošanu.

simptomi

Ikviens var ietekmēt avaskulāras nekrozi. Tomēr, tas ir visbiežāk cilvēki vecumā no 30 līdz 60, jo šī salīdzinoši jaunā vecuma grupā, avaskulāras nekroze var būt būtiska ilgtermiņa sekas.

Kopīga vai kaulu trauma. Trauma, piemēram, izjaukuši locītavu, var bojāt tuvumā asinsvadus. Vēža ārstēšanas, kas ietver starojums arī var vājināt kaulu un kaitēt asinsvadus .; Taukskābju noguldījumi asinsvados. Tauku (lipīdu) var bloķēt mazus asinsvadus, samazinot asins plūsmu, kas baro kaulus .; Noteiktām slimībām. Medicīniskie nosacījumi, piemēram, sirpjveida šūnu anēmija un Gošē slimība, arī var izraisīt samazināta asins plūsmu uz kaulu.

Daudzi cilvēki nav simptomus agrīnā stadijā avaskulāras nekrozi. Tā kā stāvoklis pasliktinās, jūsu ietekmē locītavu var ievainot tikai tad, kad jūs likts svars uz to. Galu galā, kopīgā var ievainot, pat ja jūs esat guļus.

Sāpes var būt vieglas vai smagas un parasti attīstās pakāpeniski. Sāpes, kas saistītas ar avaskulāras nekrozes gūžas var vērsta cirkšņa, augšstilbā vai sēžamvietā. Papildus gūžas, jomas, kuras varētu skart, ir plecu, ceļgalu, roku un kāju.

Daži cilvēki attīstīt avaskulāras nekrozi divpusēji – piemēram, abās gūžas vai abu ceļu.

Trauma. Traumas, piemēram, gūžas dislokācija vai lūzumu, var bojāt tuvumā asinsvadus un samazina asins plūsmu uz kauliem .; Steroīdu lietošanu. Lielu devu lietošana kortikosteroīdu, piemēram, prednizonu, ir visbiežākais avaskulāras nekroze, kas nav saistīta ar traumu. Precīzs iemesls nav zināms, taču viens hipotēze ir, ka kortikosteroīdi var paaugstināt lipīdu līmeni asinīs, samazinot asins plūsmu un izraisa avaskulāras nekrozi .; Pārmērīga alkohola lietošana. Patērē vairākas alkoholisko dzērienu dienu vairākus gadus arī var izraisīt tauku nogulsnes veidoties asinsvadu .; Bifosfonātu lietošana. Ilgstoša lietošana medikamentu palielināt kaulu blīvums var būt riska faktors, lai attīstītu žokļa osteonekroze. Šī komplikācija ir noticis dažiem cilvēkiem, kas ārstēti ar šiem medikamentiem vēža, piemēram, multiplās mielomas un metastātiska krūts vēzi. Šķiet, ka risks ir zemāks sievietēm ārstēti ar bifosfonātiem par osteoporozi .; Noteiktas medicīnisko aprūpi. Staru terapija vēža var vājināt kaulu. Orgānu transplantāciju, it īpaši nieru transplantācijas, arī ir saistīta ar avaskulāras nekrozi.

Redzēt savu ārstu, ja jums ir pastāvīgas sāpes jebkurā locītavu. Nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību, ja jūs uzskatāt, ka jums ir sadalīti kaulu vai izmežģīju locītavu.

pankreatīts; diabēts; Gošē slimība; HIV / AIDS; Sistēmiskā sarkanā vilkēde; Sirpjveida šūnu anēmija

cēloņi

Avaskulāras nekroze notiek tad, kad asins plūsma uz kaulu tiek pārtraukts vai samazināts. Samazināts asins piegādi var izraisīt

Apmēram 25 procenti cilvēku ar avaskulāras nekrozi, cēlonis pārtraukta asins plūsma nav zināms.

Attīstības riska faktori avaskulāras nekrozi ietvert

Medicīniskie nosacījumi, kas saistīti ar avaskulāras nekrozi ietvert

Neārstēta, avaskulāras nekroze pasliktinās ar laiku. Galu galā kaulu var kļūt tik novājināta, ka tas sabrūk. Avaskulāras nekroze arī izraisa kaula zaudēt savu gludu formu, iespējams, izraisot smagu artrītu.

Riska faktori

Jūs var nodot pie ārsta, kurš specializējas traucējumi locītavu (reimatologs) vai ķirurgs.

Pierakstiet savus simptomus, tostarp tām, kas var šķist saistīts ar iemeslu, kāpēc jūs plānots iecelšanu .; Pierakstiet savu galveno medicīnisko informāciju, tostarp citiem nosacījumiem un jebkuru vēstures traumu uz sāpīgo locītavu .; Pierakstiet galveno personisko informāciju, tostarp jebkādu būtisku izmaiņu vai stresa savā dzīvē .; Izveidojiet sarakstu ar visiem jūsu medikamentiem, vitamīniem vai papildinājumiem .; Uzdot radinieks vai draugs pavadīt jums, lai palīdzētu jums atcerēties to, ko ārsts saka .; Pierakstīt jautājumu sarakstu uzdot ārstam.

komplikācijas

Papildus jautājumiem, ka jūs esat gatavs jautājiet savam ārstam, nekautrējieties uzdot citus jautājumus.

Kas ir visticamāk, izraisa manu simptomi ?; Kāda veida testu man vajag ?; Kādas procedūras ir pieejamas ?; Man ir citi veselības nosacījumi. Kā vislabāk vadīt tos kopā?

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus. Ir gatavs atbildēt uz tiem var veikt laika, lai iet pa punktiem, jūs vēlaties, lai apspriestu padziļināti. Jums var lūgt

Kur tieši tas sāp ?; Cik ilgi esat bijis šīs sāpes ?; Vai kāds īpaši kopēja nostāja padarīt sāpes labāk vai sliktāk ?; Vai esat kādreiz veikti steroīdus, piemēram, prednizonu ?; Cik daudz alkohola tu dzer?

Gatavošanās Jūsu iecelšanu

fizisko eksāmenu laikā Jūsu ārsts var nospiest ap jūsu locītavām, pārbaudot maiguma. Jūsu ārsts var arī pārvietot locītavas, izmantojot dažādās pozīcijās, lai redzētu, vai jūsu kustību amplitūda ir samazināts.

attēlveidošanas testi

Rentgena stari. Tās var atklāt kaulu izmaiņas, kas rodas vēlīnā avaskulāras nekrozi. Tādā stāvoklī ir agrīnā stadijā, rentgenstariem parasti parādās normāls .; MRI un CT skenēšanas. Šie testi rada detalizētus attēlus, kas var parādīt agri izmaiņas kaulu, kas var liecināt avaskulāras nekrozi .; Kaulu skenēšanas. Neliels daudzums radioaktīvo materiālu ievada vēnā. Šī marķiera dodas uz daļām no kauliem, kas tiek ievainoti vai dziedināšanas un parādās kā gaiši plankumi uz attēlveidošanas šķīvja.

Daudzas slimības var izraisīt locītavu sāpes. Attēlveidošanas testi var palīdzēt precīzi avots sāpes. Šīs iespējas ietver

Nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi. Zāles, piemēram, ibuprofēns (Advil, Motrin IB, citi) vai naproksēnu nātrija (Aleve, citi), var palīdzēt mazināt sāpes un iekaisumu, kas saistītas ar avaskulāras nekrozi .; Osteoporoze narkotikas. Zāles, piemēram, alendronāta (Fosamax, Binosto), var palēnināt progresēšanu avaskulāras nekrozi, taču pierādījumi ir jaukts .; Holesterīna līmeni pazeminošas zāles. holesterīna daudzumu un tauku daudzums asinīs samazināšana var palīdzēt novērst kuģu bloķēšanu, kas var izraisīt avaskulāras nekroze .; Asins šķīdinātājus. Ja Jums ir asinsreces traucējumi, asins atšķaidītāji, piemēram, varfarīnu (Coumadin, Jantoven), var ieteikt, lai novērstu trombu asinsvados barot savus kaulus .; Rest. Samazinot svaru un stresu uz jūsu skarto kaulu var palēnināt bojājumus. Jums var būt nepieciešams ierobežot fiziskās aktivitātes vai izmantot kruķus, lai saglabātu svaru off jūsu locītavu vairākus mēnešus .; Uzdevumi. Jūs var nodot pie fizioterapeita, lai uzzinātu, vingrinājumi, lai palīdzētu saglabāt vai uzlabot kustību savā locītava .; Elektrisku stimulāciju. Elektriskās strāvas varētu veicināt savu ķermeni augt jaunu kaulu, lai aizstātu zonu sagrāvušas avaskulāras nekrozi. Elektrisku stimulāciju, var izmantot operācijas laikā un piemēro tieši uz bojātās vietas. Vai to var ievadīt caur pievienoti ādu elektrodiem.

Mērķis ir, lai novērstu turpmāku kaulu zudumu. Specifiska ārstēšana parasti ir atkarīgs no apjoma kaulu bojājumiem jums jau ir.

In sākumposmos avaskulāras nekrozi, simptomi var samazināt ar medikamentiem un terapijas. Jūsu ārsts var ieteikt

Core dekompresijas. Ķirurgs noņem daļu no iekšējā slāņa jūsu kaulu. Papildus samazinot sāpes, papildu telpas jūsu kaulu stimulē veselīgu kaulu audu un jaunu asinsvadu .; Kaulu transplantāciju (transplantāta). Šī procedūra var palīdzēt stiprināt platību kaulu ietekmē avaskulāras nekrozi. Transplantāts ir sadaļa par veselīgu kaulu ņemts no citas ķermeņa daļas .; Kaulu pārveidošanu (osteotomija). Šajā procedūrā, ķīlis kaulu noņem virs vai zem svara nesošo locītavu, lai palīdzētu novirzīt savu svaru off bojāto kaulu. Kaulu pārveidošanu varētu ļauj atlikt kopīgu nomaiņu .; Locītavu nomaiņa. Ja jūsu slims kauls jau sabrukusi vai citas ārstēšanas iespējas ir ne palīdzēt, jūs, iespējams, nepieciešama operācija, lai aizstātu bojāto daļas jūsu locītava ar plastmasas vai metāla detaļas. Aptuveni 10 procenti no gūžas protēzes ASV tiek veiktas, lai ārstētu avaskulāras nekrozi gūžas .; Reģeneratīvā medicīna ārstēšana. Kaulu smadzeņu aspirāts un koncentrācija ir romāns procedūra, kas nākotnē varētu būt piemērots agrīnā stadijā avaskulāras nekrozes gurnu. Cilmes šūnas tiek novāktas no kaulu smadzenēm. Operācijas laikā galvenais mirušo gūžas kaula izņem un cilmes šūnas ievieto savā vietā, iespējams, ļauj izaugsmei jaunu kaulu.

Testi un diagnostika

Tāpēc, ka lielākā daļa cilvēku nav sākt ar simptomiem, līdz avaskulāras nekroze ir diezgan augsts, ārsts var ieteikt operācija. Šīs iespējas ietver

Ierobežot alkoholu. Dzeršana ir viens no top attīstības riska faktori avaskulāras nekrozi .; Keep holesterīna līmeni zems. Tiny biti tauku ir visizplatītākā viela bloķē asins piegādi uz kauliem .; Monitor steroīdu lietošanu. Pārliecinieties, ka Jūsu ārsts zina par jebkuru pagātnē vai patlaban tiek izmantotas augstas devas steroīdi. Steroīdu saistītu kaulu bojājumu, šķiet, pasliktinās ar atkārtotiem kursiem augstas devas steroīdi.

Lai samazinātu savu risku, avaskulāras nekrozes un uzlabot vispārējo veselības stāvokli

Apstrāde un narkotikas

1

profilakse

Uzziniet vairāk par avaskulāras nekrozi

)

Vairāk par avaskulāras nekrozi