Avastin (bevacizumabs) izmanto, devu, blakusparādības

Kas ir Avastin?

Avastin lieto, lai ārstētu noteikta veida smadzeņu audzējs, un dažu veidu vēža nieru, plaušu, resnās zarnas, taisnās zarnas, dzemdes kakla, olnīcu vai olvados.

Avastin lieto arī, lai ārstētu vēzi membrānas uzliku iekšējos orgānus vēdera. To parasti lieto kā daļu no kombinācijas vēža zālēm.

Avastin var padarīt to vieglāk jums asiņot. Sazinieties ar savu ārstu vai neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja Jums ir asiņošana, kas neapstāsies. Jums var būt arī asiņošana iekšpusē ķermeņa, piemēram, kuņģa vai zarnu, vai jūsu smadzenēs.

Svarīga informācija

Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir: asiņošanas pazīmes jūsu gremošanas traktā – sajūta ir ļoti vāja vai reiboni, stipras sāpes vēderā, melni vai asiņaini izkārnījumi, vai, ja jūs klepus līdz asinīm vai vemšana, kas izskatās kā kafijas biezumi; vai pazīmes asiņošanu smadzenēs –sudden nejutīgums vai vājums (īpaši vienā ķermeņa pusē), pēkšņs stipras galvassāpes, vai problēmas ar redzi vai līdzsvaru.

Avastin var arī radīt problēmas ar brūču dzīšanu, kas varētu izraisīt asiņošanu vai infekcija. Nelietojiet šīs zāles, 28 dienu laikā pirms vai pēc plānotās operācijas.

Avastin var izraisīt retu, bet nopietnu neiroloģiskām slimībām, kas ietekmē smadzenes. Simptomi ir galvassāpes, apjukums, redzes problēmas, sajūta ir ļoti vājš vai noguris, ģībonis, un konfiskāciju (aptumšošana vai krampji). Šie reti simptomi var parādīties dažu stundu laikā pēc pirmās devas Avastin, vai arī tie var neparādīties līdz gadam pēc ārstēšanas uzsākšanas. Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir kāda no šīm blakusparādībām.

Daži cilvēki, kas saņem Avastin injekcijas ir bijusi reakcija uz infūziju (kad zāles injicē vēnā). Informējiet savu aprūpes uzreiz, ja jūtat reiboni, sliktu dūšu, galvā, nosvīdis, nieze, vai ir ātra sirdsdarbība, drebuļi, sēkšana vai sāpes krūtīs injekcijas laikā.

Pirms šo zāļu lietošanas

Avastin var izraisīt sievietes olnīcas pārtraukt darbu pareizi. Simptomi olnīcu mazspēja ietver 3 vai vairāk neatbildētos menstruācijas pēc kārtas. Tas var ietekmēt Jūsu auglību (spēju radīt bērnus). Konsultējieties ar savu ārstu par jūsu īpašajām riskiem.

Jums nevajadzētu lietot Avastin, ja Jums ir alerģija pret bevacizumabu vai

ja jums ir lēns sadzīšanu ādas brūces vai ķirurģiska griezumu

ja Jums ir bijusi operācija pēdējo 4 nedēļu laikā (28 dienas)

ja Jums nesen bijis klepus līdz asinīm; vai

Ja jūs plānojat ir operācija nākamo 4 nedēļas (28 dienas) laikā.

Lai pārliecinātos, ka Avastin ir droši par jums, pastāstiet savam ārstam, ja Jums ir

sirds slimības, augsts asinsspiediens

vēsture sirdslēkme, insults vai asins recekļi

asiņošana vai asins recēšanas traucējumi; vai

anamnēzē kuņģa vai zarnu asiņošana vai perforācija (cauruma vai asaru) jūsu barības vada, kuņģa vai zarnu.

Nav zināms, vai Avastin kaitēt nedzimušam bērnam. Dzīvnieku pētījumos bevacizumabs izraisa iedzimtus defektus. Tomēr, tā nav zināma, vai šāda ietekme varētu rasties cilvēkiem. Jālieto efektīva kontracepcija, lai izsargātos no grūtniecības, kamēr jūs lietojat šīs zāles, un vismaz 6 mēnešus pēc ārstēšanas beigām.

Avastin var izraisīt sievietes olnīcas pārtraukt darbu pareizi. Simptomi olnīcu mazspēja ietver 3 vai vairāk neatbildētos menstruācijas pēc kārtas. Tas var ietekmēt Jūsu auglību (spēju radīt bērnus). Konsultējieties ar savu ārstu par jūsu īpašajām riskiem.

Nav zināms, vai bevacizumabs nokļūst mātes pienā vai ja tas varētu kaitēt baro bērnu. Jūs nedrīkstat barot bērnu ar krūti, kamēr Jūs ārstē ar Avastin.

Avastin injicē vēnā, izmantojot IV. Veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēja dos jums šo injekcijas.

Daži cilvēki, kas saņem Avastin injekcijas ir bijusi reakcija uz infūziju (kad zāles injicē vēnā). Pastāstiet saviem aprūpētājiem, ja jūtat reiboni, sliktu dūšu, galvā, nosvīdis, vai ir galvassāpes, elpas trūkums vai sāpes krūtīs injekcijas laikā.

Avastin parasti ievada vienu reizi 2 nedēļās.

Jūsu asinsspiediens būs jāpārbauda biežāk. Proteīna līmeni Jūsu urīnā var būt nepieciešams arī jāpārbauda.

Avastin var radīt problēmas ar brūču dzīšanu, kas varētu izraisīt asiņošanu vai infekcija. Ja jums ir nepieciešama jebkāda veida operācijas, jums būs nepieciešams, lai pārtrauktu saņemt Avastin vismaz 28 dienas pirms laika. Nesāciet lietot Avastin vismaz 28 dienas pēc operācijas, vai līdz Jūsu ķirurģiskās sadzīst.

Kā Avastin dota?

Zvaniet savam ārstam par instrukcijām, ja jūs garām tikšanos jūsu Avastin injekcijas.

Izvairieties no darbības, kas var palielināt asiņošanas risku vai traumu. Izmantojiet papildu piesardzība, lai novērstu asiņošanu, bet skūšanās vai suku zobus.

Saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja ir pazīmes, alerģiskas reakcijas pret Avastin: nātrene; apgrūtināta elpošana; pietūkums sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums.

Avastin var padarīt to vieglāk jums asiņot. Zvaniet savam ārstam vai meklēt neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja Jums ir

viegli zilumi, neparasta asiņošana (deguna, mutes, maksts, taisnās zarnas) vai jebkura asiņošana, kas neapstāsies

asiņošanas pazīmes jūsu gremošanas traktā – stipras sāpes vēderā, asiņaini vai darvai līdzīgi izkārnījumi, klepus līdz asinīm vai vemšana, kas izskatās kā kafijas biezumi

pazīmes asiņošanu smadzenēs – pēkšņs nejutīgums vai vājums (īpaši vienā ķermeņa pusē), pēkšņs stipras galvassāpes, problēmas ar redzi vai līdzsvaru.

Avastin var izraisīt retu, bet nopietnu neiroloģiskām slimībām, kas ietekmē smadzenes. Simptomi var parādīties dažu stundu laikā pēc pirmās devas, vai arī tie var neparādīties līdz gadam pēc ārstēšanas uzsākšanas. Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir izteiktu vājumu vai nogurums, galvassāpes, apjukums, redzes problēmas, ģībonis, vai arestu (īslaicīgas izslēgšanas vai krampji).

Daži cilvēki, kas saņem Avastin ir izstrādājuši fistulu (patoloģiska gaitenis) ietvaros rīkles, plaušām, žultspūšļa, nieru, urīnpūšļa vai maksts. Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir: sāpes krūtīs un apgrūtināta elpošana, sāpes vēderā vai pietūkums, urīna noplūdes, vai arī, ja jums justies kā jūs aizrīšanās un gagging, kad jūs ēst vai dzert.

Arī zvaniet savam ārstam, ja Jums ir

drudzis, drebuļi, vemšana un aizcietējums

Kas notiek, ja es garām devu?

pietūkušas smaganas, sāpīga mutes čūlas, sāpes rīšanas laikā, ādas čūlas, aukstā vai gripas simptomi, klepus

Kas notiek, ja es pārdozēt?

sāpes, pietūkums, siltums, vai apsārtums vienā vai abās kājās

spiediena sajūta krūtīs vai smagā sajūta, sāpes izplatās žokļa vai pleca, slikta dūša, svīšana, vispārējs pašsajūta

Ko vajadzētu izvairīties, lietojot Avastin?

neatbildētos menstruācijas

pazīmes jebkuram ādas infekcija – pēkšņu apsārtumu, siltums, pietūkums, vai asiņošana vai jebkādas ādas brūces vai ķirurģiskās kas nav dziedēt; vai

bīstami augsts asinsspiediens – stipras galvassāpes, redzes traucējumi, sirdsklauves kaklā vai ausīm, deguna asiņošana, nemiers, apjukums, stipras sāpes krūtīs, elpas trūkums, neregulāra sirdsdarbība.

Avastin blakusparādības

Gados vecāki pacienti var būt lielāka varbūtība, ka blakusparādības no šo medikamentu.

Bieži Avastin blakusparādības var būt

deguna asiņošana, asiņošana no taisnās zarnas

paaugstināts asinsspiediens

vieglas vai gadījuma galvassāpes

iesnas, šķaudīšana

sausas vai asarošana

sausa vai plēkšņaina āda

izmaiņas jūsu garšas sajūtas; vai

muguras sāpes.

Tas nav pilns saraksts no blakusparādībām un var rasties citi. Zvaniet savam ārstam par ārsta padomu par blakusparādības. Jūs varat ziņot par blakusparādībām valdībai pie valdības-1088.

Citas zāles var mijiedarboties ar bevacizumabu, ieskaitot recepšu un pār-the-counter zāles, vitamīnus un augu izcelsmes produktiem. Pastāstiet katru no jūsu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem par visām zālēm, ko lietojat tagad un kādas zāles Jums sākt vai pārtraukt izmantot.

15.01.2015-06-26, 09:28:32.

C Grūtniecība kategorija risku nevar izslēgt

CSA Kalendārs N Ne kontrolēts narkotika

Apstiprināšanai Vēsturē 10+ gadus valdība apstiprināja 2004

Glioblastoma multiforme bevacizumabs temozolomīds Temodar, karmustīns, prokarbazīnu, BiCNU

Olnīcu vēzis Taxol, karboplatīna, cisplatīns, ciklofosfamīds, doksorubicīns, Cytoxan

Kolorektālā vēža Xeloda, fluoruracils kapecitabīns leikovorīna, bevacizumabs, oksaliplatīnu

Nesīkšūnu plaušu vēzi metotreksātu, Taxol, cisplatīns, Opdivo, paklitaksela, Tarceva

Citu narkotisko vielu ietekmē Avastin?

Avastin (bevacizumabs)