muguras sāpes ārstēšana un zāles

zāles

izglītība

Vissmagākā muguras sāpes kļūst labāk ar pāris nedēļu mājas režīmu. Over-the-counter pretsāpju un siltuma vai ledus izmantošana var būt viss, kas jums nepieciešams. Gultas režīms nav ieteicams.

Fizikālā terapija un vingrinājums

Turpināt savu darbību, cik vien jūs varat panest. Mēģiniet gaismas darbību, piemēram, pastaigas un ikdienas aktivitātes. Stop darbība, kas palielina sāpes, bet nav izvairīties darbību, baidoties no sāpēm. Ja mājas ārstēšanu nestrādā pēc vairākām nedēļām, Jūsu ārsts var ieteikt stiprākas zāles vai citu terapiju.

Atkarībā no muguras sāpēm veida jums ir, ārsts var ieteikt šādas

Over-the-counter (OTC) pretsāpju. Acetaminofēns (Tylenol, uc) vai nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem (NPL), piemēram, ibuprofēnu (Advil, Motrin IB, citi) vai naproksēnu nātrija (Aleve), varētu atvieglot akūtas muguras sāpes. Lietojiet šīs zāles, kā norādījis ārsts, jo pārmērīgu var izraisīt nopietnas blakusparādības.

Ja ārpusbiržas pretsāpju neatbrīvo sāpes, ārsts var ieteikt recepšu NPL.

Nav vispārpieņemtas programma, lai mācītu cilvēkus ar muguras sāpēm, kā efektīvi pārvaldīt stāvokli. Tātad izglītība varētu ietvert klasi, runāt ar savu ārstu, rakstveida materiālu vai videoklipu. Izglītība uzsver uzturas aktīvs, samazinot stresu un raizes, un mācīšanas veidus, kā izvairīties nākotnē traumas.

Fizikālā terapija ir stūrakmens muguras sāpju ārstēšanai. Fiziskā terapeits var piemērot dažādas procedūras, piemēram, siltuma, ultraskaņu, elektrisko stimulāciju un muskuļu atbrīvošanas paņēmienus, lai jūsu muguras muskuļus un mīksto audu, lai mazinātu sāpes.

Kā sāpes uzlabo, terapeits var iemācīt jums vingrinājumi, kas var palielināt savu elastību, nostiprināt muguru un vēdera muskuļus, un uzlabot savu stāju. Regulāra lietošana no šīm metodēm var palīdzēt novērst sāpes atkārtošanos.

Tikai daži cilvēki nepieciešama operācija muguras sāpēm. Ja jums ir nepielūdzams sāpes, kas saistītas ar izstaro kāju sāpes vai progresējoša muskuļu vājums, ko izraisa nervu kompresiju, jūs varat gūt labumu no operācijas. Pretējā gadījumā operācija parasti tiek rezervētas sāpēm, kas saistītas ar strukturālām problēmām, piemēram, sašaurinājums mugurkaula (muguras stenozi) vai herniated disku, kas nav reaģējuši uz citu terapiju.

ķirurģija