netipisks depresija

Jebkāda veida depresija var dot jums justies skumji un glabāt jūs no bauda dzīvi. Tomēr netipisks depresija – saukta arī depresija ar netipisku funkcijas – nozīmē, ka jūsu nomākts garastāvoklis var atdzīvoties, reaģējot uz pozitīviem notikumiem. Citi galvenie simptomi ir palielināta apetīte, guļ pārāk daudz, sajūta, ka rokas vai kājas ir smags, un sajūta noraidīja.

Neskatoties uz tās nosaukumu, netipiska depresija nav nekas neparasts vai neparasta. Tas var ietekmēt to, kā jūs jūtaties, domā un uzvedas, un tas var novest pie emocionālas un fiziskas problēmas. Jums var būt problēmas darot normālas ikdienas ikdienas darbībām, un dažreiz jūs varat justies kā tad, ja dzīve nav vērts dzīvot.

Kad apmeklēt ārstu

Attieksmi pret netipisku depresiju ietver medikamentus, sarunu terapijas (psihoterapija) un dzīvesveida izmaiņām.

Kad, lai saņemtu neatliekamo palīdzību

Depresijas simptomiem var atšķirties no cilvēka uz cilvēku. Galvenās pazīmes un simptomi var ietvert

Ko jūs varat darīt

Citi simptomi var arī būt daļa no atipiskas depresijas, piemēram,

Ko sagaidīt no sava ārsta

Daži pētnieki ir sākuši domāt par netipisku depresiju, kas ir daļa no lielāka apakšgrupu reaktīvu depresīviem traucējumiem – depresija izraisa kā reakcija uz ārējiem notikumiem vai apstākļiem.

Netipisks depresija var rasties kā iezīme smagas depresijas vai vieglas, ilgstošu depresiju (dysthymia). Simptomi netipisku depresiju var pārklāties ar citiem apakštipiem depresija, piemēram, melanholisks vai trauksmes distresa depresiju.

Dažiem cilvēkiem, pazīmes un simptomi netipisku depresiju var būt smagas, piemēram, sajūta pašnāvību vai nespēj to darīt pamata ikdienas ikdienas darbībām.

Ja jūtaties nomākts, veikt iecelšanu, tiklīdz jūs varat redzēt savu ārstu. Netipisks depresija var pasliktināties, ja tā netiek ārstēta. Ja jūs esat nevēlas ārstēties, konsultējieties ar draugu vai mīļoto cilvēku, veselības aprūpes speciālists, ticībā līderis, vai kāds cits jūs uzticaties.

Ja jūs domājat, ka jūs varat ievainot sevi vai pašnāvības mēģinājums, nekavējoties apmeklētu ārstu vai vietējo neatliekamās palīdzības numuru.

Arī apsvērt šīs iespējas, ja jums ir domas par pašnāvību

Ja mīlēja viens vai draugs draud mēģina pašnāvību vai ir veikts mēģinājums

Tas nav zināms, ko tieši izraisa netipisku depresiju vai kāpēc daži cilvēki ir atšķirīgas iezīmes depresija. Netipisks depresija bieži sākas pusaudžu gados, agrāk nekā citu veidu depresijas, un var būt vairāk ilgtermiņa (hroniska) kursu.

Tāpat kā ar cita veida depresija, kas ir par faktoru kombinācija var būt iesaistīti. Tie ietver

Daudzi faktori, šķiet, palielina risku saslimt vai iedarbināšanas depresija, vai tas ir netipiska vai nav. Riska faktori var ietvert

Jūsu risks depresija var palielināt, ja jums ir

Tāpat kā cita veida depresija, netipisks depresija ir nopietna slimība, kas var izraisīt lielas problēmas. Netipisks depresija var izraisīt emocionālo, uzvedības un veselības problēmām, kas ietekmē visās jomās jūsu dzīvi.

zāles

psihoterapija

Mind-Body savienojumi

Tā, piemēram, atipiska depresija var būt saistīta ar

Jūs varat redzēt savu primārās aprūpes ārstu, vai ārsts var jūs nosūtīt profesionāli, kas specializējas garīgās veselības stāvokli. Jūs varat veikt ģimenes loceklim vai draugam pa, ja iespējams. Kāds, kurš nāk ar jums var atcerēties kaut ko, ka jūs nokavēju vai aizmirsu.

Pirms jūsu iecelšanu, lai sarakstu

Pamatjautājumi uzdot ārstam ietver

Nekautrējieties uzdot jebkādus citus jautājumus.

Esiet gatavi atbildēt uz jautājumiem no ārstu rezervēt laiku, lai apspriestu jūsu bažas. Ārsts var lūgt

Šos eksāmenus un testus var palīdzēt ārstam izslēgtu citas problēmas, kas varētu izraisīt simptomus, noteikt diagnozi un pārbauda visas saistītās komplikācijas

Zāles un runāt terapija (psihoterapija) ir efektīvi vairumam cilvēku ar depresiju, arī netipisku depresiju. Jūsu primārās aprūpes ārsts vai psihiatrs var izrakstīt zāles, lai atvieglotu simptomus. Tomēr daudzi cilvēki ar netipisku depresiju labumu no arī redzēt psihologu vai citu garīgās veselības aprūpes speciālists.

Ja Jums ir smaga depresija, jums var būt nepieciešams slimnīcā vai arī jums var būt nepieciešams, lai piedalītos ambulatorās ārstēšanas programma, līdz simptomi uzlabojas.

Lūk tuvāk apskatīt jūsu ārstēšanas iespējas.

Apspriediet iespējamos ieguvumus, riskus un blakusparādības zāles ar ārstu un farmaceitu. Veidi zāles var ietvert

Jums var būt nepieciešams izmēģināt vairākas zāles vai medikamentu kombināciju, pirms jums atrast vienu, kas darbojas. Tas prasa pacietību, jo dažas zāles nepieciešams vairākas nedēļas vai ilgāk, lai gūtu maksimālu efektu un blakusparādības, lai atvieglotu, kā jūsu ķermenis pielāgojas.

Psihoterapija ir vispārējs termins, depresijas ārstēšanai, runājot par savu stāvokli un ar to saistītiem jautājumiem, ar garīgās veselības pakalpojumu sniedzēja. Psihoterapija ir arī pazīstams kā sarunu terapijas.

Caur šiem sarunu sesiju, varat

Kā daļu no ārstēšanas, tas ir svarīgi, lai arī uz citiem apstākļiem, kas bieži pavada netipiska depresiju, jo īpaši trauksme un narkotiku vai alkohola lietošanu, jo tie var padarīt jūsu depresija grūtāk ārstēt.

Depresija parasti nav slimība, kuru var ārstēt par savu. Bet papildus profesionālu attieksmi, šie pašapkalpošanās soļi var palīdzēt

Pārliecinieties, ka jūs saprotat riskus, kā arī iespējamos ieguvumus, ja jūs turpināt alternatīvus vai papildu terapiju. Neaizstāj tradicionālo ārstniecības vai psihoterapiju ar alternatīvo medicīnu. Kad runa ir par depresiju, alternatīvajiem neaizstāj profesionālu aprūpi.

Uztura bagātinātāji nav uzrauga Pārtikas un zāļu pārvalde tāpat zāles ir. Jūs ne vienmēr var būt pārliecināti par to, ko jūs saņemat, un vai tas ir droši. Arī tāpēc, ka daži augu un uztura bagātinātāji var traucēt recepšu medikamentiem vai izraisīt bīstamu mijiedarbību, konsultējieties ar savu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju pirms jebkādu bagātinātājiem.

Papildu un alternatīvo medicīnu praktiķi uzskata, prāts un ķermenis ir jābūt harmonijā, lai jūs varētu palikt veseliem. Piemēri prāta-ķermeņa metodēm, kas var būt noderīga, lai depresija ietver akupunktūra, relaksācijas metodes, īstenošanu un garīgumu.

Paļauties tikai uz šiem terapiju parasti nav pietiekami, lai ārstētu depresiju. Tomēr tie var būt noderīgi, ja izmanto papildus medikamentiem un psihoterapiju.

Konsultējieties ar savu ārstu vai terapeitu par uzlabotu savu prasmju attīstīšana, un izmēģiniet šos padomus

Nav pārliecināts, ka veids, kā novērst depresiju. Tomēr šīs stratēģijas var palīdzēt.

apmeklējiet savu ārstu