pinnes slimība

Pinnes ir ādas slimība, kas rodas, ja jūsu matu folikuli kļūt pieslēgts ar naftas un atmirušās šūnas. Pinnes parasti parādās uz sejas, kakla, krūtīm, muguras un pleciem. Efektīvas procedūras ir pieejamas, taču pinnes var būt pastāvīgs. Pimples un izciļņiem dziedēt lēni, un, ja kāds sāk iet prom, citi, šķiet, rasties.

Pinnes ir ļoti izplatīta starp pusaudžiem, ar ziņotais izplatība 70 līdz 87 procentiem. Aizvien jaunāki bērni kļūst pinnes, kā arī.

simptomi

Atkarībā no tās smaguma, pinnes var izraisīt emocionālo stresu un rēta ādu. Jo agrāk jūs sākat ārstēšanu, mazāku risku ilgstošu fizisku un emocionālu kaitējumu.

Whiteheads (slēgts pieslēgts poras); Melngalvju (atvērt pieslēgts poras – eļļa kļūst brūns, kad tā ir pakļauta gaisā); Mazas sarkanas, konkursa izciļņiem (papulas); Pimples (pustulas), kas ir papulas ar strutas pie saviem padomiem; Lieli, cietie, sāpīgi mezgliņi zem virsmas ādas (mezgliņi); Sāpīgas, strutas piepildīta gabali zem virsmas ādas (cistiskā bojājumi)

Pinnes pazīmes un simptomi atšķiras atkarībā no smaguma jūsu stāvokli

Ja mājas kopšanas līdzekļi nestrādā noskaidrot jūsu pinnes, redzēt savu primārās aprūpes ārstu. Viņš vai viņa var izrakstīt stiprākas zāles. Ja pinnes ir pastāvīga vai smaga, jūs varat meklēt medicīnisko palīdzību no ārsta, kurš specializējas ādas (dermatologs).

Pārtikas un zāļu pārvalde brīdina, ka daži tautas nonprescription pinnes losjoni, tīrīšanas līdzekļi un citi ādas izstrādājumi var izraisīt nopietnu reakciju. Šis reakcijas veids ir diezgan reti, tāpēc nejauciet to ar apsārtums, kairinājums vai nieze, kur jūs esat piemērots zāles vai produktus.

ģīboni; Apgrūtināta elpošana; Pietūkums acīm, sejas, lūpu vai mēles; Necaurlaidību rīkles

Meklēt neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja pēc nonprescription ādas produktu jūs pieredzi, izmantojot

Eļļas ražošana; Atmirušās šūnas; Aizsērējusi poras; baktērijas

cēloņi

Pinnes rodas, ja atveres matu folikulu kļūst aizsērējusi un bloķēja ar naftas izdalījumi un atmirušās šūnas. Ja aizsērējis poru kļūst inficēti ar baktērijām, iekaisumu rezultātiem.

Pinnes rodas, ja atveres matu folikulu kļūst aizsērējusi un bloķēja ar naftas izdalījumi un atmirušās šūnas. Ja aizsērējis poru kļūst inficēti ar baktērijām, iekaisumu rezultātiem.

Cistiskā pinnes – smagākā forma pinnes – notiek tad, kad naftas un atmirušās šūnas dziļi veidot ietvaros matu folikulu. Rezultātā neplīst ādu var veidot vārīties līdzīgu infekciju.

Četri galvenie faktori izraisa pinnes

Pinnes parasti parādās uz sejas, kakla, krūtīm, muguras un pleciem. Šie ādas jomas ir visvairāk eļļa (tauku) dziedzeri. Pinnes rodas, ja matu folikulu kļūt pieslēgts ar naftas un atmirušās šūnas.

Riska faktori

Matu folikulu ir savienotas ar naftas dziedzeri. Šie dziedzeri izdalīt eļļainu vielu (sebum), lai eļļot matus un ādu. Sebum parasti ceļo gar matu vārpstām un caur atverēm no matu folikulu uz virsmas ādu.

Hormoni. Androgēnu ir hormoni, kas palielina zēniem un meitenēm pubertātes laikā un izraisīt tauku dziedzeri, lai palielinātu un padarīt sebum. Hormonālās izmaiņas, kas saistītas ar grūtniecību un perorālo kontracepcijas lietošana arī var ietekmēt sebum ražošanu. Un zemas summas androgēnu cirkulēt asinīs sieviešu un var pasliktināt pinnes .; Dažas zāles. Narkotikas satur kortikosteroīdi, androgēnus vai litija var pasliktināt pinnes .; Diēta. Pētījumi liecina, ka daži uztura faktoriem, tai skaitā piena produktiem un ogļhidrātu bagāts pārtikas produktus – piemēram, maize, barankas un mikroshēmas – var izraisīt pinnes. Šokolāde jau sen ir aizdomas padarīt pinnes sliktāka. Nesen veiktā pētījumā no 14 vīriešiem ar pinnes parādīja, ka ēdot šokolādi bija saistīts ar pinnes pieaugumu. Turpmāka izpēte ir nepieciešama, lai pārbaudītu, kāpēc tā notiek un vai pinnes slimniekiem ir nepieciešams ievērot īpašus diētas ierobežojumi .; Stress. Stress var padarīt pinnes sliktāka.

Gatavošanās Jūsu iecelšanu

Kad jūsu ķermenis rada pārsnieguma summu sebum un atmirušās šūnas, divas var veidot matu folikulu. Tie veido mīkstu spraudni, radot vidi, kur baktērijas var attīstīties. Ja aizsērējis poru kļūst inficēti ar baktērijām, iekaisumu rezultātiem.

Taukaini pārtika. Ēšanas taukainu ēdienu ir maz, lai nav ietekmes uz pinnes. Lai gan strādājot taukains jomā, piemēram, virtuve ar ikru tvertnēs, tas tāpēc, ka eļļa var pielipt pie ādas un bloķēt matu folikulu. Tas vēl vairāk kairina ādu vai veicina pinnes .; Dirty ādu. Pinnes nav izraisījusi netīrumi. Patiesībā, beržot ādu pārāk grūti vai tīrīšanas ar skarbu ziepes vai ķimikālijas kairina ādu un var padarīt pinnes sliktāka. Lai gan tas palīdzēs viegli noņemt eļļu, atmirušās un citas vielas .; Kosmētika. Kosmētika ne vienmēr pasliktināt pinnes, īpaši, ja jūs izmantojat bez eļļas grims, kas nenosprosto poras (noncomedogenics) un noņemt grims regulāri. Nonoily kosmētika netraucē efektivitātes pinnes narkotikas.

Pieslēgts poru var izraisīt folikuls sienas izspiesties un radīt Whitehead. Vai spraudnis var atvērt uz virsmas, un var aptumšot, izraisot pinne. Pinne var izskatīties netīrumiem iestrēdzis porās. Bet patiesībā poru ir pārslogotas ar baktērijām un eļļu, kas kļūst brūns, kad tas ir pakļauts gaisā.

Hormonālās izmaiņas. Šādas izmaiņas ir izplatīta pusaudžiem, sievietēm un meitenēm, un cilvēkiem, izmantojot noteiktus medikamentus, ieskaitot tos, kas satur kortikosteroīdus, androgēnu vai litija .; Ģimenes vēsture. Genetics ir liela nozīme pinnes. Ja abi vecāki bija pinnes, jūs varētu attīstīt, too .; Taukains vai eļļaini vielas. Jums var attīstīties pinnes, kur jūsu āda nonāk saskarē ar taukainas losjoni un krēmi vai ar smērvielu darba teritoriju, piemēram, virtuve ar mazuļu tvertņu .; Berzes vai spiediena uz ādas. To var izraisīt posteņiem, piemēram, telefonu, mobilo telefonu, ķiveres, saspringto kakla un mugursomas .; Stress. Tas neizraisa pinnes, bet, ja jums ir pinnes jau, stress var padarīt to sliktāk.

Apstrāde un narkotikas

Pimples ir izvirzīti sarkani plankumi ar baltu centru, kas attīstītu kad bloķēta matu folikulu iekaist vai inficēti. Šķēršļi un iekaisums, kas attīstās dziļi matu folikulu ražot cistu līdzīgu kupris zem virsmas ādu. Citas poras jūsu ādas, kuras ir atveres sviedru dziedzeri, parasti nav iesaistīti pinnes.

Šie faktori var izraisīt vai saasināt esošo gadījumu pinnes

Sarakstā jūsu galveno medicīnisko informāciju, piemēram, citus nosacījumus, ar kuriem jums ir diagnosticēta un jebkādas recepšu vai pār-the-counter produktiem, jūs izmantojat, arī vitamīnu un bagātinātājiem .; Uzskaitīt galveno personisko informāciju, tostarp jebkādu būtisku uzsver vai nesen dzīves pārmaiņām .; Uzskaitīt jautājumus uzdot ārstam. Izveidojot savu sarakstu ar jautājumiem iepriekš, var palīdzēt jums veikt lielāko daļu sava laika ar savu ārstu.

Šie faktori ir neliela ietekme uz pinnes

Kāda attieksme pieeja jūs ieteiktu man ?; Ja pirmā ārstēšanas nedarbojas, ko jūs ieteiktu blakus ?; Kādas ir iespējamās blakusparādības medikamentiem jūs izrakstīšanas ?; Cik ilgi es varu droši lietot zāles jūs izrakstot ?; Cik drīz pēc ārstēšanas sākšanas būtu mana simptomi sākt uzlabot ?; Kad jūs redzēt mani atkal izvērtēt, vai mana attieksme strādā ?; Vai tas ir droši pārtraukt manu medikamentus, ja tie nav, šķiet, ir darba ?; Kas pašaprūpes soļi varētu uzlabot manu simptomus ?; Vai jūs ieteiktu kādas izmaiņas manu diētu ?; Vai jūs ieteiktu izmaiņas produktu pār-the-counter es esmu, izmantojot manu ādu, tostarp ziepes, losjoni, saules un kosmētiku?

Pinnes attīstās, kad sebum – taukainas Viela, kas ieeļļo matus un ādu – un atmirušās ādas šūnas kontaktdakšu matu folikulu. Baktērijas var izraisīt iekaisumu un infekcijas rezultātā vairāk smagas pinnes.

Riska faktori pinnes ietvert

Kad jūs pirmo attīstīt šo problēmu ?; Vai kaut kas jo īpaši, šķiet, izraisīt pinnes uzliesmojums, piemēram, stress vai – meitenēm un sievietēm – jūsu menstruālā cikla ?; Kādas zāles jūs lietojat, tajā skaitā vairāk nekā-the-counter un recepšu medikamentiem, kā arī vitamīnus un papildinājumiem ?; Meitenēm un sievietēm: Vai jūs izmantojat perorālos kontracepcijas līdzekļus ?; Meitenēm un sievietēm: Vai jums ir regulāras menstruācijas ?; Meitenēm un sievietēm: Vai esat grūtniece, vai arī Jūs plānojat grūtniecību tuvākajā ?; Kāda veida ziepes, losjoni, saules aizsarglīdzekļiem, matu kosmētiku vai kosmētiku jūs izmantojat ?; Kā pinnes ietekmē savu pašapziņu un savu uzticību sociālās situācijās ?; Vai jums ir ģimenes anamnēzē ir pinnes ?; Ko ārstēšanu un pašaprūpes soļi tu esi mēģinājis līdz šim? Vai kāds ir bijuši efektīvi?

Dzīvesveida un mājas aizsardzības līdzekļi

Ja jums ir pinnes, kas nereaģē uz pašaprūpes un pār-the-counter ārstēšanu, veikt iecelšanu ar ārstu. Early, efektīva ārstēšana pinnes samazina risku rētas un ilgstošu kaitējumu jūsu pašcieņu. Pēc sākotnējās pārbaudes, ārsts var jūs nosūtīt speciālista diagnostikā un ārstēšanā ādas slimību (dermatologs).

Kontrolējiet savu pinnes; Izvairieties rētas vai citu kaitējumu jūsu ādu; Padarīt rētas mazāk pamanāmas

Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties savu iecelšanu.

Zemāk ir daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam par pinnes. Ja kādi papildu jautājumi notikt ar jums laikā jūsu apmeklējumu, nevilcinieties lūgt.

Alternatīva medicīna

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus. Ir gatavs atbildēt uz tiem var rezervēt laiku iet pa jebkuru punktu vēlaties runāt par padziļinātu. Ārsts var lūgt

Ja pār-the-counter (nonprescription) produkti nav noskaidroti jūsu pinnes, ārsts var izrakstīt stiprākas zāles vai citu terapiju. Dermatologs var palīdzēt jums

Retinoīdi. Tie nāk kā krēmi, želejas un losjoni. Retinoīdu narkotikas iegūst no A vitamīna un ietver tretinoīns (Avita, Retin-A, citi), Adapalēnu (Differin) un tazarotene (Tazorac, Avage). Jūs pieteikties šīs zāles vakarā, sākot ar trīs reizes nedēļā, tad katru dienu kā jūsu āda pieradīs pie tā. Tas darbojas, novēršot tapām no matu folikulu .; Antibiotikas. Tās darbs nogalinot liekās ādas baktērijas un samazinot apsārtumu. Par dažu pirmo terapijas mēnešu laikā, jūs varat izmantot gan retinoīdu un antibiotikas, ar antibiotiku piemēro no rīta un retinoīdu vakarā. Antibiotikas bieži apvienoti ar benzoilperoksīdu, lai samazinātu iespējamību attīstīt rezistenci pret antibiotikām. Piemēri ietver Klindamicīnu ar benzoilperoksīdu (Benzaclin, Duac, Acanya) un eritromicīns ar benzoilperoksīdu (Benzamycin) .; Dapsons (Aczone). Šis gēls ir visefektīvākā, ja tā saistīta ar aktuālu retinoīdu. Ādas blakusparādības ir apsārtums un sausumu.

Galā un atbalsts

Pinnes zāles darbojas, samazinot naftas ražošanu, paātrinot ādas šūnu apgrozījumu, cīnās bakteriāla infekcija vai samazinot iekaisumu – kas palīdz novērst rētas. Ar lielāko recepšu pinnes medikamentu, jums nav redzēt rezultātus četrām līdz astoņām nedēļām, un jūsu āda var pasliktināties, pirms tā kļūst labāk. Tas var aizņemt vairākus mēnešus vai gadus, lai jūsu pinnes noskaidrot pilnībā.

profilakse

Narkotiku ārsts iesaka atkarīga no veida un smaguma jūsu pinnes. Tas varētu būt kaut kas jums attiecas uz jūsu ādas (aktuāli zāles), vai veikt pa muti (mutisku medikamentiem). Bieži, narkotikas tiek lietots kombinācijā. Grūtnieces nevarēs izmantot mutvārdu recepšu medikamentus pinnes.

Konsultējieties ar savu ārstu par riskiem un ieguvumiem medikamentu un citu ārstēšanu jums apsver.

Šie produkti darbojas vislabāk, ja uz tīras, sausas ādas apmēram 15 minūtes pēc mazgāšanas. Jūs nedrīkstat redzēt labu šīs ārstēšanas uz pāris nedēļām. Un jūs varat pamanīt ādas kairinājumu sākumā, piemēram, apsārtums, sausumu un lobīšanos.

Uzziniet vairāk par pinnes

Jūsu ārsts var ieteikt pasākumus, lai samazinātu šīs blakusparādības, tostarp izmantojot pakāpeniski palielināts devu, mazgājot off zāles pēc īsa pieteikumu vai pārejot uz citu medikamentu.

Visbiežāk aktuāli recepšu medikamentus pinnes ir

Vairāk par pinnes

Antibiotikas. Vidēji smaga vai smaga pinnes, jums var būt nepieciešams mutvārdu antibiotikas, lai samazinātu baktēriju un cīnīties iekaisumu. Izvēle ārstētu pinnes ietver tetraciklīni, piemēram, minociklīnu un doksiciklīnu.

Jūsu ārsts visticamāk ieteiks koniskie off šos medikamentus, tiklīdz jūsu simptomi sāk uzlaboties vai tiklīdz kļūst skaidrs, ka narkotikas nav palīdzot – parasti trīs līdz četru mēnešu laikā. Sašaurinās palīdz novērst rezistenci pret antibiotikām, samazinot nevajadzīgu iedarbību uz šiem medikamentiem ilgu laiku.

Jums būs iespējams izmantot aktuālu zāles un mutvārdu antibiotikas kopā. Pētījumos ir konstatēts, ka, izmantojot aktuālu benzoilperoksīdu kopā ar mutvārdu antibiotikas var samazināt risku saslimt ar rezistenci pret antibiotikām.

Antibiotikas var izraisīt blakusparādības, piemēram, gremošanas traucējumiem un reiboni. Šie medikamenti arī palielināt jūsu ādas saules jutību. Tās var izraisīt krāsas saslimt pastāvīgo zobu un samazinātu kaulu augšanu bērniem, kas dzimuši sievietēm, kuras lietoja tetraciklīni grūtniecības laikā.

Orālo kontracepcijas. Orālo kontracepcijas ir noderīga, ārstējot pinnes sieviešu un pusaudžu meitenēm. Pārtikas un zāļu pārvalde apstiprināja trīs produktus, kas apvieno estrogēnu un progestīnu (Orto Tri-Cyclen, Estrostep un Yaz).

Visbiežāk blakusparādības šīm zālēm ir galvassāpes, krūšu jutīgums, slikta dūša, svara pieaugums un asiņošana. Nopietns potenciāls sarežģījums ir nedaudz palielināts trombu veidošanās.

Izotretinoīns. Šīs zāles ir rezervēts cilvēkiem ar smagāko pinnes. Izotretinoīnu (Amnesteem, Claravis, Sotret) ir spēcīgs zāles cilvēkiem, kuru pinnes nereaģē uz citiem ārstēšanas veidiem.

Oral izotretinoīnu ir ļoti efektīvs. Bet tāpēc, ka no tās iespējamām blakusparādībām, ārstiem ir cieši uzraudzīt ikvienam tās ārstēt ar šo narkotiku. Visnopietnākās potenciālie blakusparādības ir čūlainais kolīts, paaugstināts risks depresijas un pašnāvību, un smagus iedzimtus defektus.

Antibiotikas. Vidēji smaga vai smaga pinnes, jums var būt nepieciešams mutvārdu antibiotikas, lai samazinātu baktēriju un cīnīties iekaisumu. Izvēle ārstētu pinnes ietver tetraciklīni, piemēram, minociklīnu un doksiciklīnu .; Jūsu ārsts visticamāk ieteiks koniskie off šos medikamentus, tiklīdz jūsu simptomi sāk uzlaboties vai tiklīdz kļūst skaidrs, ka narkotikas nav palīdzot – parasti trīs līdz četru mēnešu laikā. Sašaurinās palīdz novērst rezistenci pret antibiotikām, samazinot nevajadzīgu iedarbību uz šiem medikamentiem ilgu laiku .; Jums būs iespējams izmantot aktuālu zāles un mutvārdu antibiotikas kopā. Pētījumos ir konstatēts, ka, izmantojot aktuālu benzoilperoksīdu kopā ar mutvārdu antibiotikas var samazināt risku saslimt ar antibiotiku rezistenci .; Antibiotikas var izraisīt blakusparādības, piemēram, gremošanas traucējumiem un reiboni. Šie medikamenti arī palielināt jūsu ādas saules jutību. Tās var izraisīt krāsas saslimt pastāvīgo zobu un samazinātu kaulu augšanu bērniem, kas dzimuši sievietēm, kuras lietoja tetraciklīni grūtniecības laikā .; Orālo kontracepcijas. Orālo kontracepcijas ir noderīga, ārstējot pinnes sieviešu un pusaudžu meitenēm. Pārtikas un zāļu pārvalde apstiprināja trīs produktus, kas apvieno estrogēnu un progestīnu (Orto Tri-Cyclen, Estrostep un Yaz) .; Visbiežāk blakusparādības šīm zālēm ir galvassāpes, krūšu jutīgums, slikta dūša, svara pieaugums un asiņošana. Nopietns potenciāls sarežģījums ir nedaudz palielināts trombu veidošanās .; Antiandrogēns aģents. Narkotiku spironolaktons (Aldactone), var uzskatīt par sieviešu un pusaudžu meiteņu ja mutvārdu antibiotikas nepalīdz. Tas darbojas, bloķējot ietekmi androgēnu hormonu uz tauku dziedzeri. Iespējamās blakusparādības ir krūšu jutīgums, sāpīgas mēnešreizes un saglabāšanos kālija .; Izotretinoīns. Šīs zāles ir rezervēts cilvēkiem ar smagāko pinnes. Izotretinoīnu (Amnesteem, Claravis, Sotret) ir spēcīgs zāles cilvēkiem, kuru pinnes nereaģē uz citiem ārstēšanas .; Oral izotretinoīnu ir ļoti efektīvs. Bet tāpēc, ka no tās iespējamām blakusparādībām, ārstiem ir cieši uzraudzīt ikvienam tās ārstēt ar šo narkotiku. Visnopietnākās potenciālie blakusparādības ir čūlainais kolīts, paaugstināts risks depresijas un pašnāvību, un smagus iedzimtus defektus .; Patiesībā, izotretinoīnu nes tik nopietnu blakusparādību risks, ka sievietēm reproduktīvā vecumā ir piedalīties Pārtikas un zāļu pārvalde, apstiprinātā monitoringa programmu, lai saņemtu recepti narkotiku.

Patiesībā, izotretinoīnu nes tik nopietnu blakusparādību risks, ka sievietēm reproduktīvā vecumā ir piedalīties Pārtikas un zāļu pārvalde, apstiprinātā monitoringa programmu, lai saņemtu recepti narkotiku.

Šī terapija var tikt ierosināts Atsevišķos gadījumos vai nu atsevišķi, vai kombinācijā ar medikamentiem.

Gaismas terapija. Dažādas gaismas balstītu terapiju ir mēģinājuši ar panākumiem. Bet turpmāka izpēte ir nepieciešama, lai noteiktu ideālu metodi, gaismas avots un devu. Gaismas terapija mērķi baktērijas, kas izraisa pinnes iekaisumu. Daži gaismas terapijas veidi ir veikta ārsta birojs. Blue-gaismas terapija var izdarīt mājās ar rokas ierīci .; Iespējamās blakusparādības gaismas terapija ir sāpes, īslaicīgu apsārtumu un jutību pret saules gaismu .; Ķīmiskais pīlings. Šī procedūra izmanto atkārtotus pieteikumus ķīmisko risinājumu, piemēram, salicilskābe. Tas ir visefektīvākais, ja to apvieno ar citiem pinnes ārstēšanas, izņemot mutes dobuma retinoīdiem. Ķīmiskās peels nav ieteicama cilvēkiem, kas lieto perorālos retinoīdus jo kopā šīs ārstēšanas var ievērojami kairināt ādu .; Ķimikālijas peels var izraisīt īslaicīgu, smaga apsārtums, zvīņošanās un čūlas, un ilgtermiņa ādas krāsa .; Ieguve whiteheads un pinnēm. Jūsu dermatologs izmanto īpašus instrumentus, lai viegli noņemt whiteheads un Melngalvju (comedos), kas vēl nav noskaidroti ar lokālas medikamentiem. Šī metode var radīt rētas .; Steroīdu injekcijas. Mezglains un cistiskā bojājumi var ārstēt, injicējot steroīdu narkotikas tieši viņiem. Tas uzlabo savu izskatu bez nepieciešamības ieguvi. Blakusparādības šīs metodes ietver retināšanas ādas, gaišu ādas un izskatu mazo asinsvadu par apstrādātajā teritorijā.

Gaismas terapija. Dažādas gaismas balstītu terapiju ir mēģinājuši ar panākumiem. Bet turpmāka izpēte ir nepieciešama, lai noteiktu ideālu metodi, gaismas avots un devu. Gaismas terapija mērķi baktērijas, kas izraisa pinnes iekaisumu. Daži gaismas terapijas veidi ir veikta ārsta birojs. Blue-gaismas terapija var izdarīt mājās ar rokas ierīci.

Iespējamās blakusparādības gaismas terapija ir sāpes, īslaicīgu apsārtumu un jutību pret saules gaismu.

Ķīmiskais pīlings. Šī procedūra izmanto atkārtotus pieteikumus ķīmisko risinājumu, piemēram, salicilskābe. Tas ir visefektīvākais, ja to apvieno ar citiem pinnes ārstēšanas, izņemot mutes dobuma retinoīdiem. Ķīmiskās peels nav ieteicama cilvēkiem, kas lieto perorālos retinoīdus jo kopā šīs ārstēšanas var ievērojami kairināt ādu.

Ķimikālijas peels var izraisīt īslaicīgu, smaga apsārtumu, lobīšanos un pūšļu, un ilgtermiņa ādas krāsa.

Procedūras, ko izmanto, lai mazinātu rētas atstāt pinnes ir šādi

Mīksto audu pildvielas. Injicēšana mīksto audu pildvielas, piemēram, kolagēna vai tauku, zem ādas un uz atkāpi rētas var aizpildīt vai izstiept ādu. Tas padara rētas mazāk pamanāmas. Rezultāti ir īslaicīgi, lai jums būtu nepieciešams atkārtot injekcijas periodiski. Blakusparādības ir pārejošs pietūkums, apsārtums un zilumi .; Ķīmiskie pīlingi. Augstas iedarbības skābe ir piemērots jūsu ādas noņemt virsējo slāni un samazinātu dziļākas rētas .; Dermabrasion. Šī procedūra parasti ir tikai vairāk smagas rētas. Tā ietver slīpēšana (ēvelēšanas) virsmas slāni uz ādas ar rotējošu suku. Tas palīdz maisījums pinnes rētas uz apkārtējo ādu .; Lāzera seguma atjaunošanu. Tas ir ādas seguma atjaunošanu procedūra, kas izmanto lāzeru, lai uzlabotu izskatu jūsu ādu .; Gaismas terapija. Daži lāzeri, impulsa gaismas avoti un radiofrekvenču ierīcēm, kas nav savainot epidermu var lietot, lai ārstētu rētas. Šīs apstrādes apsildītu dermā un radīt jaunas ādas veidošanos. Pēc vairākām procedūrām, pinnes rētas var parādīties mazāk pamanāmas. Šī apstrāde ir īsāks atveseļošanās laiku, nekā dažas citas metodes. Bet jums var būt nepieciešams atkārtot procedūru biežāk un rezultāti ir smalks .; Ādas ķirurģija. Izmantojot nelielu procedūru sauc perforators izgriešana, ārsts izcirtņi atsevišķus pinnes rētas un remonta caurumu pie rētu vietu ar šuves vai ādas transplantātu.

Lielākā daļa pētījumu pinnes narkotikas ir iesaistīti cilvēki no 12 gadu vecuma. Aizvien jaunāki bērni kļūst pinnes, kā arī. Vienā pētījumā 365 meitenes vecumā no 9 līdz 10, 78 procenti no tiem bija pinnes bojājumus. Ja Jūsu bērnam ir pinnes, jūs varat konsultēties pediatrisko dermatologu. Jautāt par narkotikām, lai izvairītos no bērniem, atbilstošu devu, zāļu mijiedarbība, blakusparādības, un kā ārstēšana var ietekmēt bērna augšanu un attīstību.

Ārstēšana bērniem ar pinnes bieži vien sarežģī viņu ģimenes stāvokli. Piemēram, ja bērns pārvietojas starp divām mājām dēļ šķīries vecākiem, tas var palīdzēt izmantot divas zāles, viena katrā mājā.

Bieža vai intensīvas saules iedarbības bojā šūnas ādas virskārtā – epidermu – rada aktīniskās keratozes.

Jūs varat mēģināt, lai novērstu vai kontrolētu vieglu pinnes ar nonprescription produktu labu pamata ādas kopšanas un citu pašaprūpes paņēmieniem

Mazgāt problemātiskās jomas ar maigu tīrīšanas. Divas reizes dienā, izmantot jūsu rokas, lai nomazgājiet seju ar maigām ziepēm un siltu ūdeni. Ja jums mēdz attīstīt pinnes ap jūsu aukla, šampūns matus katru dienu .; Izvairieties no dažiem produktiem, piemēram, sejas krūmāji, astringents un maskām, jo ​​tie mēdz kairināt ādu, kas var pasliktināt pinnes. Pārmērīgs mazgāšana un attīrīšana arī var kairināt ādu. Un būt maigs, bet skūšanās skarto ādu .; Mēģiniet pār-the-counter pinnes produktus nožūt lieko eļļu un veicināt pīlings. Meklējiet produktus, kas satur benzoilperoksīdu kā aktīvo vielu. Jūs varētu arī mēģināt produktus, kas satur sēru, rezorcīna vai salicilskābi. Nonprescription pinnes zāles var izraisīt sākotnējo blakusparādības – piemēram, apsārtums, sausumu un lobīšanos – kas bieži vien uzlabot pēc pirmā mēneša, izmantojot tos .; Pārtikas un zāļu pārvalde brīdina, ka daži tautas nonprescription pinnes losjoni, tīrīšanas līdzekļi un citi ādas izstrādājumi var izraisīt retu, bet nopietnu reakcija .; Izvairieties no kairinātājiem. Jūs varat izvairīties no taukainas vai taukains kosmētiku, saules Hairstyling produktiem vai pinnes concealers. Izmantojiet produktiem, kuri marķēti ūdens bāzes vai noncomedogenic, kas nozīmē, ka tie ir mazāk var izraisīt pinnes .; Izmantojiet bez eļļas mitrinātājs ar sauļošanās. Dažiem cilvēkiem, saule pasliktinās pinnes. Un daži pinnes zāles padarīt Jūs uzņēmīgi pret saules stariem. Sazinieties ar savu ārstu, lai redzētu, vai jūsu medikamenti ir viens no tiem. Ja tā ir, palikt saulē, cik vien iespējams. Regulāri izmantot nonoily (noncomedogenic) mitrinātājs, kas ietver saules .; Skatīties, ko skar ādu. Saglabājiet jūsu matu tīru un pie jūsu sejas. Arī izvairīties atpūtas rokas vai objektus, piemēram, telefona uztvērēju, uz sejas. Cieša apģērba vai cepures arī var radīt problēmas, it īpaši, ja jūs svīšana. Sviedri un eļļas var veicināt pinnes .; Nelietojiet izvēlēties vai saspiest plankumi. To darot, var izraisīt infekciju vai rētas.

Mazgāt problemātiskās jomas ar maigu tīrīšanas. Divas reizes dienā, izmantot jūsu rokas, lai nomazgājiet seju ar maigām ziepēm un siltu ūdeni. Ja jums mēdz attīstīt pinnes ap jūsu aukla, šampūns matus katru dienu.

Izvairieties no dažiem produktiem, piemēram, sejas krūmāji, astringents un maskām, jo ​​tie mēdz kairināt ādu, kas var pasliktināt pinnes. Pārmērīgs mazgāšana un attīrīšana arī var kairināt ādu. Un būt maigs, bet skūšanās skarto ādu.

Mēģiniet pār-the-counter pinnes produktus nožūt lieko eļļu un veicināt pīlings. Meklējiet produktus, kas satur benzoilperoksīdu kā aktīvo vielu. Jūs varētu arī mēģināt produktus, kas satur sēru, rezorcīna vai salicilskābi. Nonprescription pinnes zāles var izraisīt sākotnējo blakusparādības – piemēram, apsārtums, sausumu un lobīšanos – kas bieži vien uzlabot pēc pirmā mēneša, izmantojot tos.

Pārtikas un zāļu pārvalde brīdina, ka daži tautas nonprescription pinnes losjoni, tīrīšanas līdzekļi un citi ādas izstrādājumi var izraisīt retu, bet nopietnu reakciju.

Daži pētījumi liecina, ka, izmantojot šādas bagātinātāji var palīdzēt ārstēt pinnes. ir nepieciešams vairāk pētījumu, lai noteiktu iespējamo efektivitāti un ilgtermiņa drošību šiem un citiem dabas pinnes ārstēšanas, tradicionālā ķīniešu medicīna, un ajūrvēdas zaļumiem.

Konsultējieties ar savu ārstu par plusi un mīnusi īpašās apstrādes, pirms jūs mēģināt tos.

Tējas koka eļļa. Gēli satur 5 procentiem tējas koka eļļu var būt tikpat efektīvs kā ir losjoni, kas satur 5 procentiem benzoilperoksīdu, gan tējas koka eļļa varētu strādāt lēnāk. Iespējamās blakusparādības ir kontaktdermatītu, un, ja jums ir rosacea, pasliktināšanos no šiem simptomiem. Viens pētījums ziņoja, ka zēns pieredzējis krūts attīstību pēc tam, izmantojot kombināciju lavandas un tējas koka eļļa matu produktu. Tējas koka eļļa jālieto tikai ārīgi .; Alfa hidroksi skābes. Šo dabisko skābe ir atrodams citrusaugļu un citiem pārtikas produktiem. Ja to piemēro uz ādas, tas palīdz noņemt atmirušās šūnas un attīrītu poras. Tā var arī uzlabot izskatu pinnes rētas. Blakusparādības ir paaugstināta jutība pret sauli, apsārtums, vieglas dzeloņains un ādas kairinājumu .; Azelātskābe. Šo dabisko skābe ir atrodams pilngraudu labības un dzīvnieku izcelsmes produktiem. Tā ir antibakteriālas īpašības. A 20 procenti Azelātskābe krējumu, šķiet, ir tikpat efektīvs kā daudzām citām parasto pinnes ārstēšanas, lietojot divas reizes dienā vismaz četras nedēļas. Tas ir vēl efektīvāka, ja to lieto kombinācijā ar eritromicīnu. Recepšu Azelātskābe (Azelex, Finacea) ir iespēja grūtniecības laikā un zīdīšanas periodā .; Govju skrimslis. Krēmi, kas satur 5 procenti govju skrimšļi, uzklāj uz bojātās ādas divas reizes dienā, var būt efektīva, lai samazinātu pinnes .; Cinks. Cinka losjoni un krēmi var samazināt pinnes izlaušanos .; Zaļās tējas ekstrakts. Losjonu par 2 procentiem zaļās tējas ekstraktu palīdzēja samazināt pinnes divos pētījumos pusaudžiem un jauniešiem ar viegliem līdz vidēji pinnes .; Aloe vera. A 50 procenti alvejas želeja tika apvienota ar parasto pinnes narkotiku (tretinoīns) un pārbaudīts 8 nedēļas uz 60 cilvēkiem ar mērenu pinnes. Kombinācija pieeja bija ievērojami efektīvāka nekā tretinoīns vien .; Alus raugs. Īpašs celms alus raugs, ko sauc par CBS 5926, šķiet, lai palīdzētu samazināt pinnes. Alus raugs ir vienīgā pozīcija šajā sarakstā, kas ir iekšķīgi. Tas var izraisīt vēdera pūšanos.

Pinnes un rētas tas var izraisīt var ietekmēt jūsu sociālās attiecības un pašcieņu. Dažreiz tas var palīdzēt runāt ar savu ģimeni, atbalsta grupas vai padomdevējs.

Tiklīdz jūsu pinnes uzlabojas, jums var būt nepieciešams, lai turpinātu jūsu pinnes medikamentus vai citu ārstēšanu, lai novērstu jaunus izlaušanos. Jūs, iespējams, vajadzēs izmantot aktuālu medikamentus par pinnes skartās teritorijās, turpināt lietot perorālos kontraceptīvos vai apmeklēt notiekošās gaismas terapijas sesijas. Konsultējieties ar savu ārstu par to, kā jūs varat saglabāt savu ādu skaidrs.

Jūs varat arī izmantot šos pinnes novēršanas padomus

Mazgāt pinnes tendētas jomas tikai divas reizes dienā. Mazgāšana noņem lieko eļļu un atmirušās šūnas. Bet pārāk daudz mazgāšanas var kairināt ādu. Mazgājiet skartās vietas ar maigu tīrīšanas un izmantot naftas-free, ūdens bāzes ādas kopšanas līdzekļi .; Izmantojiet pār-the-counter pinnes krēmu vai želeju, lai palīdzētu sausu lieko eļļu. Meklējiet produktus, kas satur benzoilperoksīdu vai salicilskābi kā aktīvo vielu .; Izmantojiet nonoily grims. Izvēlieties bezeļļas kosmētiku, kas nenosprosto poras (noncomedogenics) .; Noņemt kosmētiku pirms gulētiešanas. Iet gulēt ar kosmētiku uz ādas var nosprostot jūsu poras. Arī tā ir laba ideja, lai izsviest veco grims un regulāri tīrīt kosmētikas otiņas un uzklāšanas ar ziepjūdeni .; Valkāt loosefitting apģērbu. Cieši pieguļošie apģērbu lamatas siltumu un mitrumu, un var kairināt ādu. Ja iespējams, izvairīties cieši pieguļošie siksnas, mugursomas, ķiveres, cepures un sporta inventāru, lai novērstu berzi pret jūsu ādu .; Dušas pēc spraiga aktivitātēm. Eļļa un sviedri uz ādas, var izraisīt izlaušanos .; Neaiztieciet vai pacelt pie problemātiskajām jomām. To darot, var izraisīt vairāk pinnes.

Simptomi un ārstēšana

1

 1

)