priekškambaru starpsienas defekts (asd)

Priekškambaru starpsienas defekts (ASD) ir caurums sienā starp diviem augšējās kamerās sirdi (ātrijos). Nosacījums ir klāt no dzimšanas (iedzimts). Mazie priekškambaru starpsienas defektu var slēgt paši zīdaiņa vecumā vai agrā bērnībā.

Lieli un ilgstoša priekškambaru starpsienas defektu var kaitēt jūsu sirdi un plaušas. Mazi defekti nekad var radīt problēmas, un var atrast nejauši. Pieaugušais, kurš ir bijis neatklāta priekškambaru starpsienas defekts gadu desmitiem var būt saīsinātu mūžu no sirds mazspējas vai augsts asinsspiediens, kas skar artērijās plaušās (plaušu hipertensija). Operācijas var būt nepieciešams remonts priekškambaru starpsienas defektu novēršanai komplikācijas.

Kad apmeklēt ārstu

Daudzi bērni, kas dzimuši ar priekškambaru starpsienas defektu nav saistītās pazīmes vai simptomus. Pieaugušajiem, pazīmes vai simptomi parasti sākas pēc 30 gadu vecuma, bet dažos gadījumos var nenotikt pazīmes un simptomus, līdz desmitgades vēlāk.

Priekškambaru starpsienas defekts un grūtniecība

Priekškambaru starpsienas defekts pazīmes un simptomi var ietvert

Ko jūs varat darīt

Ja jūs sazināties ar savu ārstu vai Jūsu bērnam ir kāda no šīm pazīmēm vai simptomiem

Ko sagaidīt no sava ārsta

Tie varētu būt pazīmes vai simptomi sirds mazspējas vai cita komplikācija iedzimtu sirdskaiti.

Ārsti zina, ka sirds defekti klāt dzimšanas brīdī (iedzimta) rodas kļūdas sākumā sirdī attīstībā, bet tur bieži vien nav skaidrs iemesls. Ģenētika un vides faktori var būt nozīme.

Priekškambaru starpsienas defekts (ASD) ļauj svaigi oksidēto asinis plūst no kreisās augšējās kameras sirds (pa kreisi ātrijs) pareizajā augšējā kamerā sirds (tiesības Atrium). Tur, tā sajaucas ar deoxygenated asinīm un tiek sūknēts uz plaušām, lai gan tas jau atsvaidzināts ar skābekli.

Ja priekškambaru starpsienas defekts ir liels, tas papildus asins daudzums var pārplūdes plaušas un pārpūlēties sirdi. Ja to neārstē, labajā pusē no sirds beidzot paplašina un vājina. Ja šis process turpinās, asinsspiediens plaušās palielinās, kā arī, kā rezultātā ar plaušu hipertensiju.

Priekškambaru starpsienas defektu var būt vairāki veidi, tai skaitā

Tas nav zināms, kāpēc priekškambaru starpsienas defekts, bet šķiet, iedzimtas sirds defektu darboties ģimenēs un dažreiz notiek ar citiem ģenētiskās problēmas, piemēram, Dauna sindroms. Ja Jums ir sirds defekts, vai arī jums ir bērns ar sirds defektu, ģenētiska konsultants var novērtēt izredzes, ka jebkādi turpmākie bērni būs viens.

Daži nosacījumi, kas jums ir, vai, kas rodas grūtniecības laikā var palielināt risku iegūt bērnu ar sirds defektu, ieskaitot

Neliels priekškambaru starpsienas defekts nekad var radīt kādas problēmas. Mazie priekškambaru starpsienas defektu bieži tuvu bērnībā.

Lielāki defekti var izraisīt vieglas līdz dzīvībai bīstamas problēmas, tai skaitā

Retāk sastopamas nopietnas komplikācijas var ietvert

Ārstēšana var novērst vai palīdzēt pārvaldīt daudzi no šiem sarežģījumiem.

Lielākā daļa sieviešu, kuru priekškambaru starpsienas defekts var pieļaut grūtniecību bez jebkādām problēmām. Tomēr, lielāku defektu vai kam komplikācijas, piemēram, sirds mazspēja, aritmija vai plaušu hipertensiju var palielināt savu risku komplikācijām grūtniecības laikā. Ārsti stingri ieteiktu sievietēm ar Eisenmenger sindromu ne grūtniecību, jo tas var apdraudēt viņu dzīvību.

medicīniskā uzraudzība

zāles

ķirurģija

Follow-up aprūpe

No iedzimtu sirds slimību risks ir lielāks bērnu vecāki ar iedzimtu sirds slimību, vai nu tēva vai mātes. Ikviens ar iedzimtu sirds defektu, remontēta vai ne, kurš apsver dibināt ģimeni rūpīgi apspriest to iepriekš ar ārstu. Dažas zāles var būt nepieciešams apturēt vai mainīt pirms grūtniecības iestāšanās, jo tie var radīt nopietnas problēmas jaunattīstības auglim.

Ja ārstam ir aizdomas par priekškambaru starpsienas defektu, Jūs vai Jūsu bērns, iespējams, būs minēta ārsta apmācīts sirds slimībām (kardiologs).

Tāpēc, ka tikšanās var būt īss, un tur bieži vien ir daudz, lai apspriestu, tā ir laba ideja, lai iegūtu labi sagatavoti. Lūk, daži informāciju, kas palīdzēs Jums sagatavoties Jūsu iecelšanu, un zināt, ko gaidīt no sava ārsta.

Savu laiku ar savu ārstu, ir ierobežota, tāpēc gatavo jautājumu sarakstu var palīdzēt jums veikt lielāko daļu sava laika kopā. Sarakstu jūsu jautājumiem no svarīgākajām vismazāk svarīga lieta ir iztecējis laiks. Par priekškambaru starpsienas defektu, daži pamatjautājumi, lai vaicājiet ārstam ir

Papildus jautājumiem, ka jūs esat gatavs jautājiet savam ārstam, nekautrējieties uzdot jautājumus laikā jūsu iecelšanu.

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus. Ir gatavs atbildēt uz tiem var rezervēt laiku iet pa jebkuru punktu vēlaties pavadīt vairāk laika. Ārsts var lūgt

Jūsu bērna ārsts vispirms var domāt par priekškambaru starpsienas defektu vai citu sirds defektu regulāri apskates laikā, ja viņš vai viņa dzird sirds sanēšana klausoties jūsu bērna sirdi, izmantojot stetoskops. Vai priekškambaru starpsienas defekts var atrast, ja ultraskaņas eksāmens no sirds (ehokardiogramma) tiek veikta cita iemesla dēļ.

Ja ārstam ir aizdomas Jums ir sirds defekts, ārsts var pieprasīt vienu vai vairākus šādus testus

Ehokardiogrāfiju. Tas ir visbiežāk izmanto tests, lai diagnosticētu par priekškambaru starpsienas defektu. Daži priekškambaru starpsienas defektu ehokardiogrammu veikta cita iemesla dēļ tiek konstatēti.

In ehokardiogrāfija, skaņu viļņi tiek izmantoti, lai ražotu video attēlu no sirds. Tas ļauj ārstam, lai redzētu jūsu sirds kameras un izmērīt savu sūknēšanas spēks. Šis tests pārbauda arī sirds vārstuļi un meklē jebkuru pazīmes sirds defektu. Ārsti var izmantot šo testu, lai novērtētu Jūsu stāvokli un noteikt savu ārstēšanas plānu.

Sirds katetrizācijas. Šajā testā, tievu, elastīgu cauruli (katetrs) tiek ievietota asinsvadā pie cirksnis vai roku un vadīties savā sirdī. Caur katetrizācijas, ārsti var diagnosticēt iedzimtas sirds defektu, pārbaudīt, cik labi jūsu sirds sūknēšanas un pārbaudiet funkciju sirds vārstuļu. Izmantojot katetrizācijas, asinsspiediens plaušās arī var izmērīt.

Tomēr šis tests parasti nav nepieciešama, lai diagnosticētu priekškambaru starpsienas defektu. Ārsti var izmantot arī katetrizācijas paņēmienus, lai labotu sirds defektu.

Daudzi priekškambaru starpsienas defektu slēgt paši bērnībā. Tiem, kas nav tuvu, daži mazie priekškambaru starpsienas defektu nerada nekādas problēmas, un, iespējams, nav nepieciešama nekāda ārstēšana. Bet daudzi noturīgas priekškambaru starpsienas defektu beidzot nepieciešama operācija, kas jālabo.

Ja Jūsu bērnam ir priekškambaru starpsienas defekts, bērna kardiologs var ieteikt uzraudzīt to uz laiku, lai redzētu, vai tās aizveras pati. Jūsu bērna ārsts izlems, kad jūsu bērnam nepieciešama ārstēšana, atkarībā no bērna stāvokli un to, vai Jūsu bērnam ir kādas citas iedzimtas sirds defektu.

Zāles netiks remonts caurumu, taču tos var izmantot, lai mazinātu dažas no pazīmēm un simptomiem, kas var papildināt ar priekškambaru starpsienas defektu. Zāles var arī izmantot, lai samazinātu komplikāciju risku pēc operācijas. Zāles var būt tiem, lai saglabātu sirdsdarbība regulārus (beta blokatori), vai, lai samazinātu risku asins recekļi (antikoagulanti).

Daudzi ārsti iesaka remonts ir priekškambaru starpsienas defektu diagnosticēts bērnībā, lai novērstu komplikācijas kā pieaugušo. Ārsti var ieteikt operācija, lai labotu vidēja un liela izmēra priekškambaru starpsienas defektu. Tomēr operācija nav ieteicama, ja Jums ir smaga plaušu hipertensija.

Pieaugušajiem un bērniem, ķirurģija ietver tapām vai lāpīšanu patoloģiska atvēršanu starp ātrijos. Ārsti izvērtēs Jūsu stāvokli un noteikt, kuras procedūra ir vispiemērotākā. Priekškambaru starpsienas defektu var remontēt, izmantojot divas metodes

Sirds katetrizācijas. Šajā procedūrā, ārsti ievietot tievu caurulīti (katetrs) asinsvadā cirksnī un vadītu to sirdi, izmantojot attēlveidošanas metodes. Ar katetru, ārsti noteikt acu plāksteris vai plug vietā, lai aizvērtu caurumu. Sirds audu aug ap sietu, pastāvīgi hermētiķi caurums.

Šī procedūra var veikt, lai labotu secundum priekškambaru starpsienas defektu. Daži lieli secundum priekškambaru starpsienas defektu var nebūt iespējams, lai salabo caur sirds katetrizācijas, un var būt nepieciešama atklātas sirds operācijas.

Open-sirds ķirurģija. Šis operācijas veids tiek veikta vispārējā anestēzijā un prasa izmantot sirds-plaušu mašīna. Caur griezumu krūtīs, ķirurgi izmantot plāksterus, lai aizvērtu caurumu. Šī procedūra ir vēlamais ārstēšanas dažu veidu priekškambaru starpsienas defektu (Primum, blakusdobumu venosus un koronāro sinusa), un šie ātriju defektu veidus var remontēt tikai ar atvērtā sirds operācijas.

Šo procedūru var veikt arī, izmantojot nelielus iegriezumus (minimāli invazīvas operācijas) Attiecībā uz dažām priekškambaru starpsienas defektu veidiem.

Ārsti izmanto attēlveidošanas tehniku ​​pēc defekts ir salabots, lai pārbaudītu remontēt laukumu.

Follow-up aprūpe ir atkarīga no defekta veida un tā, vai citi defekti ir klāt. Vienkāršiem priekškambaru starpsienas defektu bērnībā slēgti, tikai epizodiski pēcpārbaudes aprūpe ir needed.Adults kas esam bija priekškambaru starpsienas defektu remonts nepieciešams regulāri pēcpārbaudes tikšanās, lai pārbaudītu komplikācijas, piemēram, plaušu hipertensija, aritmija, sirds mazspēju vai vārstu problēmas.

Ja jūs uzzināt, jums ir iedzimta sirds defekts, vai jūs esat bijusi operācija, lai labotu vienu, jums var brīnīties par ierobežojumiem attiecībā uz darbību un citiem jautājumiem.

Novērst infekciju. Daži sirds defekti un remonts defektu radīt izmaiņas virsmas sirds, kurā baktērijas var kļūt iestrēdzis un izaugt par infekciju (infekciozs endokardīts). Priekškambaru starpsienas defektu parasti nav saistītas ar infekciozs endokardīts.

Bet, ja jums ir citas sirds defekti papildus ar priekškambaru starpsienas defekts, vai, ja jūs esat bijusi priekškambaru starpsienas defektu remontu pēdējo sešu mēnešu laikā, jums var būt nepieciešams lietot antibiotikas pirms dažiem zobārstniecības vai ķirurģiskām procedūrām.

Vairumā gadījumu, priekškambaru starpsienas defektu nevar novērst. Ja plānojat grūtniecību, ieplānot Aizspriedumi vizīti ar savu veselības aprūpes sniedzēju. Šī vizīte ir jāiekļauj

apmeklējiet savu ārstu