Sibīrijas mēris

Sibīrijas mēris ir reta, bet nopietna slimība, ko izraisa sporu veidojošo baktēriju, Bacillus anthracis. Anthrax galvenokārt skar mājlopus un savvaļas spēle. Cilvēki var inficēties, izmantojot tiešā vai netiešā saskarē ar slimiem dzīvniekiem.

Nav pierādījumu, ka Sibīrijas mēris ir nosūtīti no cilvēka uz cilvēku, bet tas ir iespējams, ka Sibīrijas mēra ādas bojājumi var būt lipīga caur tiešu kontaktu. Parasti, Sibīrijas baktērijas iekļūst organismā caur brūces ādā. Jūs varat arī inficēties, ēdot piesārņotu gaļu vai ieelpo sporas.

ādas Sibīrijas mēris

Pazīmes un simptomi, kas ir atkarīgi no tā, kā jūs esat inficēts, var svārstīties no ādas čūlas uz vemšanu šokēt. Tūlītēja ārstēšana ar antibiotikām var izārstēt lielāko Sibīrijas mēra infekcijas. Ieelpot Sibīrijas mēris ir grūtāk ārstēt un var būt letāls.

kuņģa-zarnu trakta Sibīrijas mēris

Ir četri kopēji ceļi Sibīrijas mēra infekcijas, katrs ar dažādām pazīmēm un simptomiem. Vairumā gadījumu simptomi attīstīt septiņu dienu iedarbības uz baktērijām laikā. Vienīgais izņēmums ir ieelpošana Sibīrijas mēris, kas var veikt nedēļas pēc iedarbības, pirms parādās simptomi.

Inhalācijas (plaušu) Sibīrijas mēris

Ādas Sibīrijas mēris infekcija ienāk jūsu organismā caur griezumu vai citu jēlums uz ādas. Tas ir līdz šim visbiežāk ceļu slimība ņem. Tas ir arī maigākais – ar atbilstošu ārstēšanu, ādas Sibīrijas mēris ir reti letāls. Pazīmes un simptomi ādas Sibīrijas mēri ietver

Injection Sibīrijas mēris

Šī forma Sibīrijas mēra infekcijas sākas, ēdot termiski nepietiekami gaļa no inficēto dzīvnieku. Pazīmes un simptomi

Sibīrijas mēra plaušu forma attīstās, kad jūs elpot Sibīrijas mēra sporas. Tas ir visvairāk nāvīga veids līgumu slimības, un pat ar ārstēšanu bieži tas ir letāls. Sākotnējās pazīmes un simptomi ieelpošanas Sibīrijas mēra ietver

Kā slimība progresē, var rasties

Tas ir nesen identificēta ceļš no Sibīrijas mēra infekciju. Tas ir noslēgts līgums ar intravenozo nelegālās narkotikas, un ir ziņots tikai Eiropā līdz šim. Sākotnējās pazīmes un simptomi injekcijas Sibīrijas mēra ietver

Kā slimība progresē, var rasties

Daudz kopīgu slimības sākas ar simptomiem, kas atgādina gripa. Izredzes, ka jūsu iekaisis kakls un muskuļu sāpes ir saistīts ar Sibīrijas mēra, ir ļoti mazs.

Ja jūs domājat, ka Jums varētu būt pakļauti – piemēram, ja jūs strādājat vidē, kur Sibīrijas mēris varētu notikt – nekavējoties apmeklējiet ārstu izvērtēšanai un aprūpi. Ja Jums rodas pazīmes un simptomus traucējumi pēc iedarbības dzīvnieku vai dzīvnieku izcelsmes produktu pasaules daļās, kur Sibīrijas mēris ir izplatīts, meklējiet neatliekamo medicīnisko palīdzību. Agrīna diagnostika un ārstēšana ir ļoti svarīga.

Sibīrijas mēra sporas veido Sibīrijas mēra baktērijas, kas sastopami dabā augsnē lielākajā daļā pasaules. Sporas var palikt neaktivizētas gadus, līdz viņi atrod savu ceļu uz uzņēmēja. Bieži saimniekiem par Sibīrijas mēra ietver savvaļas vai mājlopiem, piemēram, aitu, liellopu, zirgu un kazām.

Lai gan reti ASV, Sibīrijas mēris joprojām ir izplatīts visā jaunattīstības pasaulē, piemēram, Irānā, Irākā, Turcijā, Pakistānā un Subsahāras Āfrikā.

Vairums cilvēku gadījumi Sibīrijas mēra rasties kā rezultātā iedarbības inficētu dzīvnieku vai to gaļas vai ādu. Amerikas Savienotajās Valstīs, daži cilvēki ir izstrādājuši Anthrax vienlaikus veicot tradicionālo Āfrikas bungas no ādām inficēto dzīvnieku.

Viens no nedaudzajiem zināmajiem gadījumiem nonanimal pārraides notika Amerikas Savienotajās Valstīs 2001. gadā, kad 22 cilvēki attīstītās Anthrax pēc pakļauti sporu nosūtīti pa pastu. Pieci no tiem, kas bija inficēti nomira.

Pavisam nesen, 54 heroīna lietotājiem Eiropā saruka Anthrax caur intravenozo nelegālās narkotikas. Astoņpadsmit cilvēki nomira no injicējamo Sibīrijas mēri. Heroīns pārdoti Eiropā, visticamāk nāk no jomām, kur dabīgi Anthrax biežāk.

Kad apmeklēt ārstu

Anthrax vakcīna

Izvairīšanās no inficētiem dzīvniekiem

Slēgt līgumus Anthrax, jums ir nonākt tiešā saskarē ar Sibīrijas mēra sporām. Tas ir vairāk iespējams, ja jums

Visnopietnākā komplikācija Sibīrijas mēris ir iekaisums membrānas un šķidruma, kas aptver galvas un muguras smadzenes, kā rezultātā masveida asiņošana (hemorāģisks meningītu) un nāvi.

Simptomi Sibīrijas mēra bieži nāk pēkšņi, un var būt ļoti nopietna. Ja jūs esat bijis pakļauts Sibīrijas mēra vai pēc iespējamās iedarbības simptomi, dodieties tieši uz neatliekamās palīdzības numuru. Ja situācija ir tik steidzama, izveidoja amatā ar savu ārstu, cik drīz vien iespējams.

Ja Jums ir laiks, pirms dodaties

Ārsts vispirms vēlas, lai izslēgtu citas, kopīgus nosacījumus, kas var izraisīt jūsu pazīmes un simptomi, piemēram, gripa (gripa) vai pneimoniju. Jums var būt strauja gripas testu, lai ātri diagnosticēt gadījumu gripas. Ja citi testi ir negatīvi, jums var būt papildu testus, lai meklētu īpaši Sibīrijas mēra, piemēram,

Novēršana Sibīrijas mēra pēc zināma iedarbība parasti ietver kursu mutvārdu antibiotikas, piemēram, ciprofloksacīnu (Cipro) vai doksiciklīnu (Monodox, Vibramycin, citi), līdz pat 60 dienām.

Attieksmi pret Sibīrijas mēra infekcijas bieži ir nepieciešams apvienot antibiotiku atkarībā ķermeņa zonām, kuras skārusi infekcija, jūsu vecuma, jūsu vispārējo veselību un citiem faktoriem. Ārstēšana ir visefektīvākais, ja jāsāk cik drīz vien iespējams.

Lai gan daži gadījumi Sibīrijas mēra atbildēt uz antibiotikām, uzlabotas ieelpošana Sibīrijas mēri nevar. Ar vēlīnā slimības, baktērijas bieži ražo vairāk toksīnu nekā zāles var novērst.

Kopš 2001. gada uzbrukumiem Amerikas Savienotajās Valstīs, ir izstrādātas antitoksīna terapiju. Tā vietā, lai iet pēc baktērijas, kas izraisa šo slimību, šīs zāles palīdz novērst toksīnus, ko izraisa infekcija. Šīs zāles joprojām tiek uzskatīti eksperimentāls.

Dažos gadījumos injekcijas Sibīrijas mēra tika veiksmīgi ārstēti ar ķirurģiskās izņemšanas inficēto audu.

Antibiotikas ir ieteicams, lai novērstu infekcijas ikvienam pakļauti sporu. Ciprofloksacīnu (Cipro), doksiciklīnu (Monodox, Vibramycin, uc) un levofloksacīnu (Levaquin) ir apstiprinājusi Pārtikas un zāļu administrācija pēc iedarbības novēršanai Sibīrijas mēri pieaugušajiem un bērniem.

Sibīrijas mēris vakcīna cilvēkiem nav pieejama. Vakcīna nesatur dzīvu baktērijas un nevar izraisīt infekciju, bet tas var izraisīt blakusparādības, sākot no sāpīgums injekcijas vietā vairāk, nopietnas alerģiskas reakcijas. Vakcīna nav ieteicams bērniem un gados vecākiem pieaugušajiem.

Vakcīna nav paredzēta plašai sabiedrībai. Tā vietā, tas ir rezervēts militārpersonām, zinātnieki, kas strādā ar Sibīrijas mēri un cilvēkiem citās augsta riska profesijās.

Ja jūs dzīvojat vai ceļojat valstī, kur Sibīrijas mēris ir kopīgs, un ganāmpulku dzīvnieki netiek regulāri vakcinēti, izvairīties no saskares ar lauksaimniecības dzīvnieku un dzīvnieku ādas, cik vien iespējams. Arī izvairīties no ēst gaļu, kas nav pienācīgi vārītu.

Pat attīstītajās valstīs, ir svarīgi rīkoties ar jebkuru mirušu dzīvnieku uzmanīgi un veikt piesardzības pasākumus, strādājot ar vai pārstrādes importētās ādām, kažokādu vai vilnas.

apmeklējiet savu ārstu