Sibīrijas mēris slimības

Sibīrijas mēris ir reta, bet nopietna slimība, ko izraisa sporu veidojošo baktēriju, Bacillus anthracis. Anthrax galvenokārt skar mājlopus un savvaļas spēle. Cilvēki var inficēties, izmantojot tiešā vai netiešā saskarē ar slimiem dzīvniekiem.

Nav pierādījumu, ka Sibīrijas mēris ir nosūtīti no cilvēka uz cilvēku, bet tas ir iespējams, ka Sibīrijas mēra ādas bojājumi var būt lipīga caur tiešu kontaktu. Parasti, Sibīrijas baktērijas iekļūst organismā caur brūces ādā. Jūs varat arī inficēties, ēdot piesārņotu gaļu vai ieelpo sporas.

simptomi

Pazīmes un simptomi, kas ir atkarīgi no tā, kā jūs esat inficēts, var svārstīties no ādas čūlas uz vemšanu šokēt. Tūlītēja ārstēšana ar antibiotikām var izārstēt lielāko Sibīrijas mēra infekcijas. Ieelpot Sibīrijas mēris ir grūtāk ārstēt un var būt letāls.

A paaugstināta, niezoši sasist atgādina kukaiņu kodums, kas ātri attīstās par nesāpīgs kakla ar melnu centru; Pietūkums kakla un tuvējo limfmezgli

Ir četri kopēji ceļi Sibīrijas mēra infekcijas, katrs ar dažādām pazīmēm un simptomiem. Vairumā gadījumu simptomi attīstīt septiņu dienu iedarbības uz baktērijām laikā. Vienīgais izņēmums ir ieelpošana Sibīrijas mēris, kas var veikt nedēļas pēc iedarbības, pirms parādās simptomi.

Ādas Sibīrijas mēris infekcija ienāk jūsu organismā caur griezumu vai citu jēlums uz ādas. Tas ir līdz šim visbiežāk ceļu slimība ņem. Tas ir arī maigākais – ar atbilstošu ārstēšanu, ādas Sibīrijas mēris ir reti letāls. Pazīmes un simptomi ādas Sibīrijas mēri ietver

Šī forma Sibīrijas mēra infekcijas sākas, ēdot termiski nepietiekami gaļa no inficēto dzīvnieku. Pazīmes un simptomi

Slikta dūša; vemšana; Sāpes vēderā; galvassāpes; Apetītes zudums; drudzis; Smaga, asiņaina caureja vēlīnā slimības; Iekaisis kakls un rīšanas grūtības; pietūkušas kakla

Sibīrijas mēra plaušu forma attīstās, kad jūs elpot Sibīrijas mēra sporas. Tas ir visvairāk nāvīga veids līgumu slimības, un pat ar ārstēšanu bieži tas ir letāls. Sākotnējās pazīmes un simptomi ieelpošanas Sibīrijas mēra ietver

Gripai līdzīgi simptomi, piemēram, rīkles iekaisums, viegls drudzis, nogurums un muskuļu sāpes, kas var ilgt dažas stundas vai dienas; Mild diskomforts krūtīs; Elpas trūkums; Slikta dūša; Klepus līdz asinīm; sāpīga rīšana

cēloņi

Kā slimība progresē, var rasties

Tas ir nesen identificēta ceļš no Sibīrijas mēra infekciju. Tas ir noslēgts līgums ar intravenozo nelegālās narkotikas, un ir ziņots tikai Eiropā līdz šim. Sākotnējās pazīmes un simptomi injekcijas Sibīrijas mēra ietver

Kā slimība progresē, var rasties

Daudz kopīgu slimības sākas ar simptomiem, kas atgādina gripa. Izredzes, ka jūsu iekaisis kakls un muskuļu sāpes ir saistīts ar Sibīrijas mēra, ir ļoti mazs.

Ja jūs domājat, ka Jums varētu būt pakļauti – piemēram, ja jūs strādājat vidē, kur Sibīrijas mēris varētu notikt – nekavējoties apmeklējiet ārstu izvērtēšanai un aprūpi. Ja Jums rodas pazīmes un simptomus traucējumi pēc iedarbības dzīvnieku vai dzīvnieku izcelsmes produktu pasaules daļās, kur Sibīrijas mēris ir izplatīts, meklējiet neatliekamo medicīnisko palīdzību. Agrīna diagnostika un ārstēšana ir ļoti svarīga.

Riska faktori

Jūs varat līgums Anthrax kad sporas ieiet vaļēja brūce ādā. Infekcija sākas kā izvirzīts, reizēm niezoši, sasist atgādina kukaiņu kodums. Bet pēc dienas vai divām, tad sasist attīstās atklātā, parasti nesāpīgs kakla ar melnu centru.

Augsta temperatūra; Apgrūtināta elpošana; šoks; Meningīts – potenciāli dzīvību apdraudoša iekaisums galvas un muguras smadzenēs

komplikācijas

Jūs varat līgums Anthrax kad sporas ieiet vaļēja brūce ādā. Infekcija sākas kā izvirzīts, reizēm niezoši, sasist atgādina kukaiņu kodums. Bet pēc dienas vai divām, tad sasist attīstās atklātā, parasti nesāpīgs kakla ar melnu centru.

Apsārtums jomā injekcijas (bez platību, kas mainās līdz melnai); nozīmīgs pietūkums

Šis zīmējums parāda, kā sporas, kas izraisa Sibīrijas mēra plaušu forma – visvairāk nāvīga forma no Sibīrijas mēra infekcijas – ieiet un ietekmē ķermeni.

šoks; Vairāku orgānu mazspēju; meningīts

Gatavošanās Jūsu iecelšanu

Sibīrijas mēra sporas veido Sibīrijas mēra baktērijas, kas sastopami dabā augsnē lielākajā daļā pasaules. Sporas var palikt neaktivizētas gadus, līdz viņi atrod savu ceļu uz uzņēmēja. Bieži saimniekiem par Sibīrijas mēra ietver savvaļas vai mājlopiem, piemēram, aitu, liellopu, zirgu un kazām.

Lai gan reti ASV, Sibīrijas mēris joprojām ir izplatīts visā jaunattīstības pasaulē, piemēram, Irānā, Irākā, Turcijā, Pakistānā un Subsahāras Āfrikā.

Vai militārajā un izvietoti zonā ar augstu risku iedarbības Sibīrijas mēri; Darbs ar Sibīrijas mēra kādā laboratorijas vidē; Rokturis dzīvnieku ādas, kažokādas vai vilnas no jomām ar augstu saslimstību ar Sibīrijas mēri; Darbs veterinārmedicīnā, it īpaši, ja jūs galā ar dzīvniekiem; Rokturis vai kleita medījamie dzīvnieki – Amerikas Savienotajās Valstīs, sezonas uzliesmojumi Sibīrijas mēra ir izplatīta starp dzīvnieku un medījamo dzīvnieku, piemēram, briežu; Injicēt nelegālas narkotikas, piemēram, heroīnu

Vairums cilvēku gadījumi Sibīrijas mēra rasties kā rezultātā iedarbības inficētu dzīvnieku vai to gaļas vai ādu. Amerikas Savienotajās Valstīs, daži cilvēki ir izstrādājuši Anthrax vienlaikus veicot tradicionālo Āfrikas bungas no ādām inficēto dzīvnieku.

Pierakstiet visus simptomus, jūs piedzīvo, tostarp tām, kas, šķiet, saistīts ar Sibīrijas mēra iedarbībai .; Pierakstiet galveno personisko informāciju. Vai esat nesen devās uz pasaules daļā, kurā Sibīrijas mēris ir endēmisks? Jūs esat pakļauts lopkopības, medījamo dzīvnieku vai dzīvnieku ādas savā darbā vai vaļaspriekam ?; Izveidojiet sarakstu ar visiem medikamentiem, vitamīniem un piedevām, kas jūs esat, ņemot .; Veikt ģimenes loceklim vai draugam pa, ja iespējams. Dažreiz tas var būt grūti atcerēties, ko sniedz jums slimnīcā vai laikā amatā. Kāds, kas pavada jūs varat atcerēties kaut ko, ka jūs nokavēju vai aizmirsu .; Pierakstiet jautājumus uzdot ārstam. Piemēram, ja jūs diagnosticēta ar Sibīrijas mēri, jūs vēlaties zināt ceļu infekcijas, piedāvāto ārstēšanu un savu prognozi.

Viens no nedaudzajiem zināmajiem gadījumiem nonanimal pārraides notika Amerikas Savienotajās Valstīs 2001. gadā, kad 22 cilvēki attīstītās Anthrax pēc pakļauti sporu nosūtīti pa pastu. Pieci no tiem, kas bija inficēti nomira.

Pavisam nesen, 54 heroīna lietotājiem Eiropā saruka Anthrax caur intravenozo nelegālās narkotikas. Astoņpadsmit cilvēki nomira no injicējamo Sibīrijas mēri. Heroīns pārdoti Eiropā, visticamāk nāk no jomām, kur dabīgi Anthrax biežāk.

Ādas testēšana. Paraugu šķidrumu no aizdomīgu bojājuma uz ādas vai neliela audu paraugu (biopsijas) var testēt lab pazīmes ādas Sibīrijas mēra .; Asins analīzes. Jums var būt neliels daudzums asiņu izstrādāto kas ir pārbaudīta lab par Sibīrijas mēra baktērijas .; Chest X-ray vai datortomogrāfiju (CT) skenēšanas. Jūsu ārsts var pieprasīt krūtīs X-ray vai CT skenēšanas, lai palīdzētu diagnosticēt Sibīrijas mēra plaušu forma .; Stool testēšana. Lai diagnosticētu kuņģa Anthrax, ārsts var pārbaudīt, izlasi savu izkārnījumos par Sibīrijas mēra baktērijas .; Muguras krāns (jostas punkcija). Šajā testā, ārsts ievieto adatu jūsu mugurkaula kanālā un izņem nelielu daudzumu šķidruma. Muguras krāns parasti tiek darīts tikai, lai apstiprinātu diagnozi Sibīrijas mēra meningītu.

Testi un diagnostika

Slēgt līgumus Anthrax, jums ir nonākt tiešā saskarē ar Sibīrijas mēra sporām. Tas ir vairāk iespējams, ja jums

Visnopietnākā komplikācija Sibīrijas mēris ir iekaisums membrānas un šķidruma, kas aptver galvas un muguras smadzenes, kā rezultātā masveida asiņošana (hemorāģisks meningītu) un nāvi.

Simptomi Sibīrijas mēra bieži nāk pēkšņi, un var būt ļoti nopietna. Ja jūs esat bijis pakļauts Sibīrijas mēra vai pēc iespējamās iedarbības simptomi, dodieties tieši uz neatliekamās palīdzības numuru. Ja situācija ir tik steidzama, izveidoja amatā ar savu ārstu, cik drīz vien iespējams.

Apstrāde un narkotikas

Ja Jums ir laiks, pirms dodaties

Ārsts vispirms vēlas, lai izslēgtu citas, kopīgus nosacījumus, kas var izraisīt jūsu pazīmes un simptomi, piemēram, gripa (gripa) vai pneimoniju. Jums var būt strauja gripas testu, lai ātri diagnosticēt gadījumu gripas. Ja citi testi ir negatīvi, jums var būt papildu testus, lai meklētu īpaši Sibīrijas mēra, piemēram,

profilakse

Novēršana Sibīrijas mēra pēc zināma iedarbība parasti ietver kursu mutvārdu antibiotikas, piemēram, ciprofloksacīnu (Cipro) vai doksiciklīnu (Monodox, Vibramycin, citi), līdz pat 60 dienām.

Uzziniet vairāk par Anthrax

Attieksmi pret Sibīrijas mēra infekcijas bieži ir nepieciešams apvienot antibiotiku atkarībā ķermeņa zonām, kuras skārusi infekcija, jūsu vecuma, jūsu vispārējo veselību un citiem faktoriem. Ārstēšana ir visefektīvākais, ja jāsāk cik drīz vien iespējams.

Lai gan daži gadījumi Sibīrijas mēra atbildēt uz antibiotikām, uzlabotas ieelpošana Sibīrijas mēri nevar. Ar vēlīnā slimības, baktērijas bieži ražo vairāk toksīnu nekā zāles var novērst.

Kopš 2001. gada uzbrukumiem Amerikas Savienotajās Valstīs, ir izstrādātas antitoksīna terapiju. Tā vietā, lai iet pēc baktērijas, kas izraisa šo slimību, šīs zāles palīdz novērst toksīnus, ko izraisa infekcija. Šīs zāles joprojām tiek uzskatīti eksperimentāls.

Vairāk par Anthrax

Dažos gadījumos injekcijas Sibīrijas mēra tika veiksmīgi ārstēti ar ķirurģiskās izņemšanas inficēto audu.

Antibiotikas ir ieteicams, lai novērstu infekcijas ikvienam pakļauti sporu. Ciprofloksacīnu (Cipro), doksiciklīnu (Monodox, Vibramycin, uc) un levofloksacīnu (Levaquin) ir apstiprinājusi Pārtikas un zāļu administrācija pēc iedarbības novēršanai Sibīrijas mēri pieaugušajiem un bērniem.

Sibīrijas mēris vakcīna cilvēkiem nav pieejama. Vakcīna nesatur dzīvu baktērijas un nevar izraisīt infekciju, bet tas var izraisīt blakusparādības, sākot no sāpīgums injekcijas vietā vairāk, nopietnas alerģiskas reakcijas. Vakcīna nav ieteicams bērniem un gados vecākiem pieaugušajiem.

Vakcīna nav paredzēta plašai sabiedrībai. Tā vietā, tas ir rezervēts militārpersonām, zinātnieki, kas strādā ar Sibīrijas mēri un cilvēkiem citās augsta riska profesijās.

Ja jūs dzīvojat vai ceļojat valstī, kur Sibīrijas mēris ir kopīgs, un ganāmpulku dzīvnieki netiek regulāri vakcinēti, izvairīties no saskares ar lauksaimniecības dzīvnieku un dzīvnieku ādas, cik vien iespējams. Arī izvairīties no ēst gaļu, kas nav pienācīgi vārītu.

Pat attīstītajās valstīs, ir svarīgi rīkoties ar jebkuru mirušu dzīvnieku uzmanīgi un veikt piesardzības pasākumus, strādājot ar vai pārstrādes importētās ādām, kažokādu vai vilnas.

1

)