skābes refluksa un Gerds: tas pats?

Skābes refluksa un gastroezofageālā atviļņa slimība (GERD) ir cieši saistīti, bet termini ne vienmēr nozīmē to pašu.

Skābes refluksa ir atpakaļ plūsma kuņģa skābes barības vadā – caurule, kas savieno rīkli un kuņģi. Skābes refluksa ir konkrētāk pazīstams kā gastroezofageālā refluksa. epizode skābes refluksa laikā, jūs varat nobaudīt regurgitated pārtikas vai skābu šķidrumu aizmugurē mutē vai justies dedzināšanas sajūta krūšu kurvī (grēmas).

Dažreiz skābes refluksa progresē līdz Gerd, smagāku formu refluksa. Visbiežākais simptoms GEAS ir bieži grēmas. Citas pazīmes un simptomi var ietvert atvemšana vai skābo šķidrumu, rīšanas grūtības, klepus, sēkšana un sāpes krūtīs – it īpaši, bet guļus naktī.

Ja jums ir gadījuma skābes refluksa, dzīvesveida izmaiņas var palīdzēt: zaudēt lieko svaru, ēst mazāku maltītes, un izvairītos no pārtikas produktiem, kas, šķiet, lai iedarbinātu grēmas – piemēram, cepta vai treknu produktu, šokolādes un piparmētru. Izvairīšanās no alkohola un nikotīna var palīdzēt, too.

Ja nepieciešams, gadījuma skābes refluksa var ārstēt ar pār-ārpusbiržas zāles, tai skaitā

Ja jums ir aizdomas, ka jums ir GERD, jūsu pazīmes un simptomi pasliktinās, vai Jums ir slikta dūša, vemšana vai apgrūtināta rīšana, konsultējieties ar savu ārstu. Recepšu zāles var palīdzēt. Dažos gadījumos, GERD var ārstēt ar operācijas vai citas procedūras.

Antacīdi, piemēram, Tums, H-2-receptoru blokatori, piemēram, cimetidīnu (Tagamet HB) vai famotidīns (Pepcid AC), protonu sūkņa inhibitori, piemēram, omeprazolu (Prilosec OTC)