soli tuvāk personalizētu medicīnu: gēnu terapiju uzlabošana, lai ārstētu postošu ģenētiska slimība

fons

Pētījuma rezultāti

Nesenā attīstība pieaugušo cilmes šūnu pētniecību var mainīt veidu, kā ārsti ārstētu uzņēmēja novājinošām slimībām. Pie theernment, zinātnieki pēta jaunus veidus, kā pārvērst pieaugušo audi kļūst arvien primitīvās cilmes šūnas, un pēc tam izmantot šīs šūnas, lai ārstētu hronisku granulomatozs slimību (CGD), iedzimta slimība imūnsistēmu. Visvairāk aizraujošu daļa no theernment pētījumu? Ārstēšanas šūnas nāk no pacienta. Nav donori ir nepieciešami.

CGD izraisa iedzimta mutācijas, kas samazina infekciju kaujas spēju imūnās šūnas sauc neitrofilu. Neitrofilu ir paredzēts veikt mikrobs nogalināšanu molekulas sauc superoksīda. Cilvēki ar CGD ražo maz vai nav superoksīda, padarot tās vairāk pakļauti baktēriju un sēnīšu infekciju; abscesi viņu plaušas, aknas, liesa, kaulu vai ādu; un pat masu šūnu, ko sauc granulomas, kas var traucēt zarnu vai urīnceļu.

nozīme

Par cilvēkiem, kas ir CGD vairums mantot to kā X-saistīta slimība, kas nozīmē, ka mutācijas gēns atrodas tikai uz X hromosomā. Cilvēki ar X-saistīta CGD ir mutācijas CYBB gēnu, kas ir nepieciešams, lai padarītu superoksīda.

Nākamie soļi

Cilvēki ar CGD veikt shēmas par antibiotikām un pretsēnīšu mūža, taču tas nav noteikt trūkumu superoksīda ražošanā. Kaulu smadzeņu transplantācija var izārstēt X-saistīta CGD, bet piemērotas donori ir grūti atrast, un ne visi transplantācija ir veiksmīgi. Gēnu terapija tur solījumu konservēšanas X-saistīta CGD, bet pašreizējās pieejas nav izdevies panākt būtisku pastāvīgu ieguvumu un, dažos gadījumos terapija ir aktivizēts vēža gēnus.

Meklējat iespējami drošāku veidu gēnu terapiju, lai ārstētu CGD, Harijs Malech, MD, galvenās no theernment laboratorijas organisma aizsargreakciju, un viņa kolēģi pievērsās daudzsološu jaunu pētniecības jomā, kurā primitīvas cilmes šūnas tiek radīts no pacienta paša audiem .

Atsauces

2007. gadā zinātnieki no Japānas parādīja, ka ir iespējams pārprogrammēt šūnas no pieauguša audiem uz pluripotentām cilmes šūnām. Šie pārprogrammēt pieaugušo šūnas sauc izraisītas pluripotentā mātes (IPS) šūnas. Līdzīgi kā embrionālās cilmes šūnas, IPS šūnas var augt bezgalīgi lab vidē un diferencēt jebkurā šūnu veida organismā.

Pētījumā, kas publicēts 2011. gada martā, Dr Malech s lab pārprogrammēt pieaugušo kaulu smadzeņu šūnas no pacienta ar X-saistīta CGD stāšanās IPS šūnās. Pakļaujot IPS šūnas ar īpašiem augšanas faktoriem 30 dienas izraisa 30-40 procenti no šūnu kļūt nobriedušu neitrofilu. Līdzīgi neitrofilu atrodams pacienta cirkulējošā asins, IPS šūnu iegūti neitrofilu neizdevās radīt superoksīda.

Izmeklētāji tad izmanto cinka pirkstu nukleāzi, sintētiska proteīna, kas precīzi orientēta konkrētu atrašanās vietu genomu, lai ievietotu funkcionējošu CYBB gēnu spēkā pacientu iegūtas IPS šūnām. Tradicionālajā gēnu terapijas metodēm, lab-inženierijas vīrusi ievietot sintētiskās kopijas normālu gēnu pēc nejaušības genomā cilmes šūnas. Izmantojot cinka pirkstu nukleāzi ļāva Dr Malech komanda ievietot funkcionējošu CYBB gēnu pie precīzu vietā IPS šūnu genomā un izlabot mutācija izraisa X-saistīta CGD.

Pēc izvēles IPS šūnas tikai vēlamās gēnu ievietošanas, izmeklētāji diferencēt atlasītās šūnas neitrofilu, ka tagad varētu ražot superoksīda.

Performing gēnu terapija uz pacienta šūnās nozīmē, ka nav nepieciešams meklēt atbilstošu donoru; pacientiem sniegt savus līdzekļus ārstēšanai. Izmantojot cinka pirkstu nukleāzes ievietot normāls gēns arī uzlabo kontroli un testēšanu gēnu korekcijas procesu, neatstājot jaunu ģenētisko materiālu vai izmaiņas IPS šūnas genoma izņemot vēlamo remontam.

Kā lauks IPS šūnu pētījumus progresē, tas var kļūt iespējams izmantot tikai neliela dala no pacienta asinis padarīt IP šūnas, zinātnieki var labot, un tad atdot pacientam izārstēt slimību.

Pacientiem ar X-saistīta CGD, remontētas IPS šūnas varētu diferencēt par lielu skaitu pieaugušu funkcionālo neitrofilu un dot pacientiem, lai palīdzētu pārvaldīt infekcijām. Remontēt šūnas varētu arī diferencēt pieaugušo asiņu cilmes šūnas, un ko izmanto kā transplantācijas.

Lai gan veiksmīgi izmantojot remontēt IPS šūnas pastāvīgi atjaunot pacienta imūnsistēmu vēl daudzi gadi, Dr Malech centieni ir solis virzienā patiesi personalizētu medicīnu.

Zou J, Sweeney CL, Chou BK, Choi U, Pan J, Wang H, Dowey SN, Cheng L, Malech HL. Oksidāzes deficītu neitrofilu no X-saistīta hroniska granulomatozs slimību IPS šūnām: funkcionālā korekcija ar cinka pirkstu nukleāzi starpniecību drošības zonu noteikšanu. Asinis. 117 (17): 4434-4441 (2011).

Valdība cilmes šūnu informācija

Informācija par CGD un Dr. Malech s Lab