sportista pēdas (kode pedis) guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Sportista pēdas, kas pazīstams arī kā kode pedis, ir kopējā kāju infekcija, ko izraisa sēnītes sauc dermatofītu. Atrasts daudzās dažādās vietās telpās un ārā, dermatofīti ir īpaši izplatīta siltajos, mitrās vidēs baseini, dušas, ģērbtuves un citas sporta objektiem, kur cilvēki staigā ar basām kājām. Kad dermatofīti piesārņot ādu pēdas, silts, mitrs vide nosvīdis zeķes un kurpes mudina viņiem augt .; simptomi; Simptomi sportista pēdas ietver; Intensīva nieze no kājām; Ieplaisājusi, blistered vai lobīšanās ādas apvidiem, īpaši starp pirkstiem

simptomi

Simptomi sportista pēdas ietver; Intensīva nieze no kājām; Ieplaisājusi, blistered vai lobīšanās ādas apvidiem, īpaši starp pirkstiem

diagnoze

Ārsts lūgs par Jūsu simptomiem un par faktoriem, kas padara jūs, visticamāk, lai attīstītu sportista pēdas, piemēram, jūsu lietošanu sabiedriskās sporta objektu, klubiem vai dušas. Ārsts lūgs par kurpes un zeķes tu valkā veidam, kāda veida darbu, ko jūs darāt un ko jūs valkāt uz kājām uz darbu.

Cik ilgi tas notiek?

Tas parasti ilgst vairākas nedēļas, lai mēnešiem infekcija reaģēt uz ārstēšanu. Pat pēc pienācīgu medicīnisko ārstēšanu, infekcija var atgriezties viegli, ja kājas ir pakļauti atkal sēnītēm un nosvīdis, siltumā. Šī iemesla dēļ daudzi cilvēki ir sportista pēdas infekciju, kas ilgst vai tur atgriežas daudzus gadus. Veiksmīgi konservēšanas infekcija bieži vien ir nepieciešamas izmaiņas, kā jūs rūpēties par jūsu kājām un ko tu valkā uz savām kājām.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Jūs varat palīdzēt novērst sportista pēdas, saglabājot jūsu kājām tīras un sausas. Precīzāk, jūs varat mēģināt šādi

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Ārsti parasti sākas ārstēšanas sportista pēdas ar pretsēnīšu medikamentiem piemēro kājām. Tēzes zāles iekļaut ciclopirox (Loprox), klotrimazols (Lotrimin, Mycelex), Econazole (Spectazole), ketokonazols (Nizoral), mikonazols (Micatin), naftifine (Naftin), oxiconazole (Oxistat), sulconazole (Exelderm), terbinafīns (Lamisil), terconazole (Terazol), un tolnaftate (Desenex, Tinactin un citi). Daži no tiem ir pieejamas bez receptes. var būt nepieciešams daudz ārstēšanas nedēļām. Cilvēkiem ar ilgstošu vai regulāru sportista pēdas, aktuāli pretsēnīšu medikamenti var mazināt simptomus, bet faktiski izārstēt infekciju.

Kad apmeklēt ārstu

Ja jūs domājat, ka jums ir sportista pēdas, mēģiniet nonprescription pretsēnīšu ziede, krēms vai pulveris. Saglabājiet jūsu kājām kā sausa un tīra, cik vien iespējams. Ja šie pasākumi nepalīdz, veikt iecelšanu, lai redzētu savu ārstu. Zvaniet savam ārstam par daudz steidzamai novērtēšanai un apstrādei, ja redzat izplatās apsārtums vai ir drudzis.

prognoze

Vairākas nedēļas ārstēšanu ar medikamentu piemērota kājām parasti var izārstēt sportista kājas cilvēkiem ar jaunu vai īstermiņa simptomiem. Hroniskas vai regulāru sportista pēdas infekcijas arī var izārstēt šādā veidā, bet var prasīt ievērojamas izmaiņas pēdu aprūpe un vairākas nedēļas ārstēšanas. Smagākos gadījumos var pieprasīt mutisku medikamentiem. Pat pēc sekmīgas ārstēšanas, cilvēki joprojām draud atkārtotas infekcijas, ja viņi neseko profilakses vadlīnijas. Recidīvi ir bieži.