stenokardija cēloņi

Stenokardija izraisa samazināta asins plūsma uz jūsu sirds muskuli. Jūsu asinis nes skābekli, kas jūsu sirds muskuļa nepieciešams, lai izdzīvotu. Kad jūsu sirds muskulis nesaņem pietiekami daudz skābekļa, tas rada stāvokli, ko sauc išēmija.

Visbiežākais iemesls samazināta asins plūsma uz jūsu sirds muskuli ir koronāro artēriju slimība (CAD). Tava sirds (koronārās) artērijas var kļūt sašaurināt ar noguldījumiem sauc plāksnes. To sauc par aterosklerozi.

Tas samazinās asins plūsma ir piegādes problēma – jūsu sirds nesaņem pietiekami daudz skābekli bagātinātas asinis. Jums var brīnīties, kāpēc jūs ne vienmēr ir stenokardija, ja jūsu sirds artērijas ir sašaurinātas, jo treknās palielinājums. Tas ir tāpēc, ka laikos zema skābekļa pieprasījums – ja jūs atpūšas, piemēram, – Jūsu sirds muskuļa, iespējams, var saņemt, par samazināto summu asins plūsma bez izraisot stenokardija simptomus. Bet, kad jūs palielināt pieprasījumu pēc skābekļa, piemēram, kad jūs izmantot, tas var izraisīt stenokardiju.

Nestabila stenokardija. Ja tauku saturoši noguldījumi (plāksnes) in a asinsvadu plīsumu un asins receklis veidlapas, to var ātri bloķēt vai samazināt plūsmu caur sašaurinātajā artērijā, pēkšņi un smagi samazinot asins plūsmu uz jūsu sirds muskuli. Nestabila stenokardija var arī izraisīt asins recekļi, kas bloķē vai daļēji bloķēt jūsu sirds asinsvadus.

Nestabila stenokardija pasliktinās un nav atbrīvots ar atpūtu vai jūsu parasto zāles. Ja asins plūsma neuzlabojas, sirds muskuļa atņemt skābekļa nomirst – sirdslēkme. Nestabila stenokardija ir bīstams un nepieciešama neatliekamā palīdzība.