vecumu saistītu dzirdes zudums

Kas ir ar vecumu saistītas dzirdes zudums?

Kā mēs dzirdam?

Kāpēc mēs zaudējam mūsu dzirde kā mēs vecāki?

Vai es varu novērst vecumu saistītu dzirdes zudumu?

Kā es varu pateikt, ja man ir dzirdes problēmas?

Ko man darīt, ja man ir problēmas ar dzirdi?

Kas ārstēšanu un ierīces, var palīdzēt?

Vai mani draugi un ģimene man palīdzēt?

Kādi pētījumi tiek darīts?

Kur es varu atrast papildu informāciju par vecumu saistītu dzirdes zudumu?

Vecumu saistītu dzirdes zudums (presbycusis) ir dzirdes zudums, kas pakāpeniski notiek lielākā daļa no mums, kā mēs augt vecāki. Tas ir viens no visbiežāk apstākļiem, kas ietekmē vecākiem un vecāka gadagājuma pieaugušajiem.

Aptuveni katrs trešais cilvēkiem ASV vecumā no 65 līdz 74 ir dzirdes zudums, un gandrīz puse no tiem, kas vecāki par 75 gadiem ir grūtības dzirdes. Neizdodas dzirdes var padarīt to grūti saprast un ievērot ārsta padomu, reaģēt uz brīdinājumiem, un dzirdēt tālruņi, durvju zvanu, un dūmu detektorus. Dzirdes zudums var arī padarīt to grūti baudīt runāt ar ģimeni un draugiem, kā rezultātā jūtas izolēti.

Vecumu saistītu dzirdes zudumu visbiežāk notiek abās ausīs, kas tos ietekmē vienādi. Jo zaudējumi ir pakāpeniska, ja jums ir vecumu saistītu dzirdes zudumu jums nevar saprast, ka esat zaudējis spēju uztvert.

Ir daudzi iemesli vecumu saistītu dzirdes zudumu. Visbiežāk tā rodas no izmaiņām iekšējās auss, kā mēs vecumu, bet tas var izraisīt arī pārmaiņas vidusauss, vai no sarežģītām pārmaiņām pa nervu ceļiem no auss uz smadzenēm. Noteiktām slimībām un zāles arī var būt nozīme.

Uzklausīšana ir atkarīga no vairākiem pasākumiem, kas mainās skaņas viļņus gaisā uz elektrisko signālu. Jūsu dzirdes nerva tad veic šos signālus uz jūsu smadzenēm caur sarežģītu virkni pasākumu.

Skaņu viļņi ievadiet ārējā auss un ceļot pa šauru eju sauc auss kanālu, kas ved uz bungādiņa;. Bungādiņa virmo no ienākošo skaņas viļņi un nosūta šīs vibrācijas uz trim sīkiem kauliem vidusausī. Šie kauli sauc Malleus, incus un stapes;. Kauli vidusausī pāris skaņas vibrācijas no gaisa uz šķidruma vibrācijām cochlea iekšējās auss, kas ir veidota kā gliemezis un piepildīta ar šķidrumu. Elastīga nodalījums sākas no sākuma līdz beigām cochlea, sadalot to augšējā un apakšējā daļā. Šis nodalījums sauc bazilāras membrāna, jo tas kalpo par pamatu, vai pirmajā stāvā, uz kuru galvenie dzirdes struktūras sēdēt;. Kad vibrācijas izraisīt šķidrumu iekšpusē cochlea lai pulsāciju skrejošo viļņu formas gar bazilāras membrānu. Matu šūnas-maņu šūnas sēž virsū bazilāras membrānu braukt vilnis;. Tā kā matu šūnas uz augšu un uz leju, mikroskopiskās matu līdzīgu prognozes (pazīstams kā stereocilia), kas asaris virsū matu šūnām kliegt pret virsējo struktūru un saliekt. Lieces cēloņi poru līdzīgi kanāli, kas ir pie padomus par stereocilia, atvērt. Kad tas notiks, ķimikālijas skriešanās šūnās, radot elektrisko signālu;. Dzirdes nervu veic šo elektrisko signālu smadzenēm, kas pārvērš to skaņu, kas mēs atzīstam un saprast.

Daudzi faktori var veicināt dzirdes zudumu, kā Jums vecāki. Tas var būt grūti atšķirt vecumu saistītu dzirdes zudumu no dzirdes zudumu, kas var rasties arī citu iemeslu dēļ, piemēram, ilgstošas ​​iedarbības troksni.

Trokšņa izraisīts dzirdes zudums izraisa ilgstošas ​​iedarbības skaņas, kas ir vai nu pārāk skaļi vai pēdējā pārāk ilgi. Šis trokšņa iedarbības veida var sabojāt sensorās matu šūnas auss, kas ļauj jums dzirdēt. Kad šie matu šūnas ir bojāti, tie nav ataugt un spēju uztvert ir samazinājies.

Apstākļi, kas ir vairāk izplatīta vecākiem cilvēkiem, piemēram, augsts asinsspiediens vai cukura diabētu, var veicināt dzirdes zudumu. Zāles, kuras ir toksiskas maņu šūnas ausīs (piemēram, daži ķīmijterapijas zāles), arī var izraisīt dzirdes zudumu.

Reti, vecumu saistītu dzirdes zudumu var izraisīt novirzes no ārējā auss vai vidusauss. Šādas izmaiņas var samazināt arī funkciju bungādiņas (bungādiņa) vai samazināta atkarībā no trim sīkiem kauliem vidusauss kas veic skaņas viļņus no bungādiņas uz iekšējās auss.

Lielākā daļa vecāku cilvēku, kam rodas dzirdes zudums ir kombinācija gan vecumu saistītu dzirdes zudumu un trokšņa izraisītu dzirdes zudumu.

Šajā laikā, zinātnieki nezina, kā novērst ar vecumu saistītu dzirdes zudumu. Tomēr, jūs varat pasargāt sevi no trokšņa izraisīts dzirdes zudums, aizsargājot jūsu ausīm no skaņām, kas ir pārāk skaļi un ilgst pārāk ilgi. Ir svarīgi apzināties potenciālos avotus kaitīgas trokšņi, piemēram, skaļu mūziku, šaujamieroču, sniega motocikli, zāles pļāvēji un lapu pūtēji. Izvairīšanās skaļi trokšņi, samazinot laika jūs esat pakļauti skaļu troksni, un aizsargāt jūsu ausis ar ausu aizbāžņiem vai Austiņas ir viegli lietas, jūs varat darīt, lai aizsargātu dzirdi un ierobežot summu dzirdes jūs varētu zaudēt, kā Jums vecāki .

Uzdot sev šādus jautājumus. Ja Jūs varat atbildēt ar “jā” uz trīs vai vairāk no šiem jautājumiem, jums varētu būt dzirdes problēmas un var būt nepieciešams, lai jūsu dzirdes pārbaudi.

Adaptēts no: Newman, C.W., Weinstein, B.E., Jacobson, G.P., un ķēriens, G.A. (1990). Uzklausīšanas Handicap Inventarizācijas pieaugušajiem [HHIA]: psihometrisko pietiekamību un audiometrisko korelātu. Ausu klausies, 11, 430-433.

Dzirdes problēmas var būt nopietnas. Vissvarīgākā lieta, jūs varat darīt, ja jūs domājat, ka jums ir dzirdes problēmas, ir lūgt padomu no veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju. Ir vairāki veidi, profesionāļi, kas var jums palīdzēt. Jūs varētu vēlēties, lai sāktu ar savu primārās aprūpes ārsts, kas otolaryngologist, kas audiologu, vai dzirdes speciālists. Katram ir cita veida apmācību un pieredzi. Katrs var būt svarīga daļa no jūsu dzirdes veselības aprūpi.

Jūsu attieksme būs atkarīgs no smaguma jūsu dzirdes zudumu, tāpēc daži ārstēšanas darbosies labāk, lai jūs nekā citi. Ir vairāki ierīču un atbalstu, kas palīdzēs jums dzirdēt labāk, ja jums ir dzirdes zudums. Šeit ir visbiežāk

Valdība / NIDCD

Jūs un Jūsu ģimene var strādāt kopā, lai padarītu dzīvo ar dzirdes zudumu vieglāk. Šeit ir dažas lietas, varat darīt

Strādājot kopā, dzirdēt labāk var būt grūts ikvienam uz brīdi. Paies laiks, lai jūs, lai pierastu pie vēro cilvēkus, jo viņi runā, un lai cilvēki pierastu runāt skaļāk un skaidrāk. Esiet pacietīgi un turpināt strādāt kopā. Dzirdes labāk ir vērts pūles.

Turpmāk ir atbalstīt pētījumus par cēloņiem vecumu saistītu dzirdes zudumu, to skaitā ģenētisko faktoru. Daži NIDCD atbalstīto zinātnieki pēta iespējas regrow jaunus matu šūnas iekšējās auss, izmantojot narkotiku vai gēnu terapiju. Citi NIDCD atbalstīto darbs pēta medikamentus, kas var samazināt vai novērst trokšņa izraisīts un vecumu saistītu dzirdes zudumu. Zinātnieki ko atbalsta arī attīstīt un uzlabot ierīces, ko var izmantot, lai palīdzētu cilvēkiem ar vecumu saistītu dzirdes zudumu.

Uztur direktoriju organizācijām, kas sniedz informāciju par parasto un nesakārtotās procesos dzirdes, līdzsvara, garša, smarža, balss, runas un valodas.

Izmantojiet šādus atslēgvārdus, lai palīdzētu jums atrast organizācijas, kas var atbildēt uz jautājumiem un sniegt informāciju par ar vecumu saistītu dzirdes zudumu

Lai iegūtu vairāk informācijas, papildu adreses un tālruņa numurus, vai drukātā organizāciju sarakstu, kontaktu

Valdība Pub. Nē. 97-4235; 2016 marts