vēdera saaugumi gida – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējas

Kas tas ir?

Vēdera saaugumi ir joslas šķiedru rētaudi, kas veido par orgānu vēdera. Tie var izraisīt orgānu pielipt pie viena ar otru vai uz sienas vēdera .; Vēdera saaugumi visbiežāk attīstīties pēc operācijas. Vēdera orgānu izskata ķirurģisku komanda uz laiku pārvietoti no savām parastajām pozīcijām. Dažiem cilvēkiem, tas stimulē pārmērīgu veidošanos rētaudi .; Saaugumi arī var būt cilvēki, kuri izstrādā peritonīts, infekcija, kas izplatījies uz apvalka vēdera orgānu. Vēl viens neparasts iemesls ir endometrioze. Audu ka parasti līnijas tikai dzemde aug arī citās ķermeņa daļās, piemēram, vēdera dobumā .; Vairumam pacientu, saaugumi neizraisa veselības problēmas. Nelielam skaitam cilvēku, kuri ir saaugumi, tomēr šķiedru joslas rētaudi bloķēt zarnas vai nu pilnībā vai daļēji. Šī blokāde sauc par zarnu obstrukcija .; Dažreiz no zarnu joma, kas ietekmē saaugumi var glabāt kļūst bloķēta tad atbloķēts, izraisot simptomi nākt un iet .; Reti, daļu no zarnu deformē cieši ap joslas saaugumi. Tas samazina off normālu asins piegādi vītā zarnu, kas izraisa to, ko sauc par “žņaugšana”, un ka daļa zarnas sāk mirt. Kad tas avārijas notiek, personai ir jāveic operācijas uzreiz .; Saaugumi ir diezgan reti pacientiem, kuri nekad nav bijusi vēdera operācija. Cilvēkiem, kuriem ir bijusi vairākas vēdera operācijas, saaugumi ir kopīgas .; simptomi; Lielākai daļai cilvēku, vēdera saaugumi neizraisa nekādus simptomus. Saaugumi, kas daļēji bloķē zarnas laiku pa laikam var izraisīt intermitējošu bouts crampy sāpes vēderā .; Nozīmīgāka zarnu nosprostojums var izraisīt šādus simptomus; Smaga, crampy sāpes vēderā; Slikta dūša un vemšana; Pietūkums vēdera (vēdera uzpūšanās); Nespēja novirzīt gāzes un nav vai reti zarnu kustības; Pazīmes dehidratācija, tostarp sausa āda, sausa mute un mēle, smagu slāpes, reti urinācijas, ātra sirdsdarbība un zems asinsspiediens

simptomi

Lielākai daļai cilvēku, vēdera saaugumi neizraisa nekādus simptomus. Saaugumi, kas daļēji bloķē zarnas laiku pa laikam var izraisīt intermitējošu bouts crampy sāpes vēderā .; Nozīmīgāka zarnu nosprostojums var izraisīt šādus simptomus; Smaga, crampy sāpes vēderā; Slikta dūša un vemšana; Pietūkums vēdera (vēdera uzpūšanās); Nespēja novirzīt gāzes un nav vai reti zarnu kustības; Pazīmes dehidratācija, tostarp sausa āda, sausa mute un mēle, smagu slāpes, reti urinācijas, ātra sirdsdarbība un zems asinsspiediens

diagnoze

Jūsu ārsts Jūs izmeklēs, īpašu uzmanību pievēršot vēdera. Viņš vai viņa arī pārbaudīs jūsu taisnajā zarnā. Ja esat sieviete, ārsts darīs iegurņa eksāmenu. Lai atrastu papildu pierādījumus par diagnozi, ārsts asins analīzes un rentgena starus jūsu krūtīm un vēdera un bieži vēdera CT skenēšanas. Dažiem cilvēkiem ar aizdomām par zarnu nosprostojums vai nožņaugšanās, diagnozi var apstiprināt tikai brīdī vēdera operācijas.

Cik ilgi tas notiek?

Vēdera saaugumi ir pastāvīgs, ja pacientam ir ķirurģiskas procedūras sauc saķere sabrukšana. Šīs operācijas laikā ķirurgs izmanto instrumentus, lai klipu šķiedras, kas ir formēti saaugumi un lai novērstu tik daudz šo rētaudi, cik iespējams.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Nav tā, lai jūs varētu novērst saaugumi. Šī problēma ir viens no iemesliem, ka ārsti ir piesardzīgi ieteikt vēdera operācijas tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Ja Jums ir vēdera operācijas, Jūsu ķirurgs var samazināt risku, saaugumi, izmantojot maigu ķirurģisku tehniku ​​un pulveris bez cimdus.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Complete tievo zarnu šķēršļi, ko izraisa saaugumi bieži nepieciešama operācija. Gadījumos daļējas zarnu nosprostojums vai pilnīga zarnu nosprostojums bez smagiem simptomiem, ķirurģija var aizkavēties par 12 līdz 24 stundas, lai ļauj dehidrētu pacientam saņemt šķidrumus intravenozi (vēnā) un dod personai iespēju izvairīties no operācijas. Šajā gadījumā, neliels iesūkšanas caurule, kas stiepjas caur degunu un uz vēdera var izmantot, lai novērstu papildu vēdera uzpūšanās un, lai atvieglotu sāpes un slikta dūša. Kad saaugumi izraisīt zarnu nožņaugšanās, tūlītēja vēdera operācija ir nepieciešama, lai novērstu saaugumi, lai asins plūsma uz zarnu var atjaunot.

Kad apmeklēt ārstu

Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir stipras sāpes vēderā, it īpaši, ja jums ir arī drudzis, slikta dūša un vemšana, vai reti zarnu kustības.

prognoze

Vēdera saaugumi var ārstēt, bet tie var būt raksturīga problēma. Tāpēc, ka operācija ir gan cēlonis un ārstēšana, problēma var glabāt atgriežoties. Piemēram, ja operācija tiek darīts, lai noņemtu zarnu aizsprostojums, ko izraisa saaugumi, saaugumi mēdz veidot atkal un izveidot jaunu aizsprostojums.